سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۵:۱۱:۵۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۳ شهریور ۱۳۹۴در ۸:۳۶ ب.ظ تعداد بازدید: 1,081 بازدید کد خبر:43593 چاپ خبر

بی اخلاقی های انتخاباتی

0

مجتبی پسند

مجتبی پسند/ کشکان: با شروع تبلیغات غیر رسمی و رسمی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان لرستان ، پدیده ای شوم و آفتی زیانبار که معمولاً  بسان تیری زهرآلود دین دینداران را نشانه رفته ، بی اخلاقی های سیاسی ، تهمت و افترا به کاندیدهای دیگر ، تخریب  رقیب و…..  می باشد که  به […]

pasandm
مجتبی پسند/ کشکان:

با شروع تبلیغات غیر رسمی و رسمی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان لرستان ، پدیده ای شوم و آفتی زیانبار که معمولاً  بسان تیری زهرآلود دین دینداران را نشانه رفته ، بی اخلاقی های سیاسی ، تهمت و افترا به کاندیدهای دیگر ، تخریب  رقیب و…..  می باشد که  به گواه  روایات ، فروش آخرت خویش به دنیای دیگران است. بدترین آسیب تهدید کننده انتخابات ، بعضی بی اخلاقی ها در تبلیغات سیاسی و انتخاباتی است.برخی نامزدها به جای اینکه در صدد شناساندن خود و برنامه های خود به مردم باشند و برنامه و تفکر خود را برای مردم تشریح کنند ، با تهمت و افترا سعی در سیاه نمایی کاندید رقیب خود را دارند و به  تخریب رقیب خود روی می آورند.

یکی از رفتارهای ناسالم، غیر اخلاقی و غیر انسانی در دوران تبلیغات انتخابات ، تخریب ، تهمت و افترا به  نامزدهای دیگر و حتی هواداران آنهاست. چنین کاری نشان دهنده پلیدی درون آدمی است. نامزدها می بایست همواره در کلام، ادب را مراعات کنند. در حالی که نامزدها رقیبان هم می باشند و رقابت، امری غیر از مخالفت است، با این همه برخوردها به جای آن که براساس ادب نسبت به برادر دینی باشد به شکل برخورد با مخالفان می باشد.” . کاندیدهای  محترم  بداخلاقی و بدگویی و اهانت و تهمت و این حرف‌ها را مطلقاً راه ندهند“.(۱)

در انتخابات های گذشته شاهد بداخلاقی‌هایی بوده‌ایم که توسط بعضی کاندیدا‌ها و بعضی طرفداران شان انجام شده است.ورود به زندگی خصوصی نامزدها، تخریب و حمله به رقیب، ساختن القاب و برچسبها، شایعه سازی ، طرح اتهامات نا صحیح درباره گذشته و یا خانواده یک نامزد و تلاش برای ایجاد دو قطبی کردن انتخاباتی از آفات رایجی است که این روزها رواج پیدا کرده است. توهین و تهمت  و افترا حرکتی ضدانسانی، غیراسلامی و به دور از فرهنگ و تمدن ایران می باشد.

این بداخلاقی‌ها زیبنده کسی که می‌خواهد وظیفه قانونگذاری را بر عهده بگیرد و زبان گویای مردم حوزه انتخابیه خود باشد  نبوده و نیست. این گونه رفتار‌ها ( تخریب ، بی‌ادبی‌ها، هتاکی‌ها، شکستن حرمت‌ها و…)  هیچ کدام در شأن یک انسان واقعی نیست. انسان حتی از گفتن برخی بداخلاقی‌های انتخاباتی  شرم دارد چه برسد اینکه بخواهد آن را انجام دهد.

ما به عرصه انتخاباتی سالم اعتقاد داریم و باید تلاش کنیم همه گروه‌ها و جریان‌ها با توجه به این موضوع در عرصه رقابت حضور داشته باشند، طبق قانون و ضوابط عمل، و هرکس حرف‌های خودش را در چهارچوب قانون بزند. در این مسیررقابت سالم همه باید از توهین، تخریب، کارشنکی علیه رقیب دوری کنند و در ‌‌نهایت مردم هستند که باید تشخیص دهند به چه کسی رای می‌دهند.

لذا باید مراقب باشیم و در انتخابات آتی از بداخلاقی های گذشته دست برداریم. پس بدانیم که دست یابی به یک انتخابات سالم که بر پایه اصول اخلاقی باشد نیازمند آن است که همه نامزدها و هواداران آن ، اخلاق انتخاباتی را مراعات کنند ودر تبلیغات از تندخویی و جدال باطل و تخریب رقیب انتخاباتی خود حذر کنند.

۱-از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم در سال ۸۶

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. متاسفانه اوج این بی اخلاقی ها در دوران احمدی نژاد بود که به سطح استان ها هم رسید.یعنی اینکه مدیران و بخصوص نمایندگان مجلس منصوب به احمدی نژاد هم همین کار رو کردند.نمونه ی بارزش شهر پلدختر هست که نماینده ی مجلس ش که از نزدیکان احمدی نژاد بود،این بی اخلاقی ها رو در دستور کارش بود

    [پاسخ]

  2. بیشترین تخریب رقبا در انتخابات سال۹۰در پلدختر روی داد.انواع و اقسام هتاکی و شب نامه نویسی.همان کسانی که علیه کاندیدای دیگر شب نامه نوشتن الان با شخص مورد حمایتشون به بن بست رسیدن.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط