سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۶:۰۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۳ شهریور ۱۳۹۴در ۸:۰۳ ب.ظ تعداد بازدید: 930 بازدید کد خبر:43581 چاپ خبر

استخدام‌ بی‌رویه نیروی انسانی با رشته تحصیلی غیرمرتبط در شهرداری کوهدشت

0

عضو شورای شهرستان کوهدشت انتقاد کرد

عضو شورای شهرستان کوهدشت گفت: استخدام‌های بی‌رویه و بی‌ضابطه بدون لحاظ کردن مدرک و رشته تحصیلی مرتبط با مدیریت شهری و شهرداری یکی از معضلات شورای شهرستان کوهدشت است.

IMG_3826

کشکان: مراد درویشی امروز در گفت‌وگو با فارس با انتقاد از عملکرد دوساله شورای شهرستان کوهدشت اظهار داشت: تا تفکر قبیله‌ای بر این شورا حاکم است، شهر رنگ سامان به خود نمی‌بیند.

وی گفت: شورا به عنوان نهادی مردم‌بنیان و پارلمان محلی هر شهر محسوب می‌شود و می‌تواند نقش محوری در توسعه شهری داشته باشد و به چابکی و کم حجمی دولت کمک کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: شوراها باید بازوی اجرایی دولت در هر شهرستان باشند، اما در بسیاری از شهرهای کوچک نه تنها یار و مددکار دولت نیستند، بلکه دغدغه دولت شده‌اند و بخشی از نیروی دولت برای برطرف کردن مشکلات آنها صرف می‌شود.

 عضو شورای شهرستان کوهدشت گفت: متاسفانه پس از سال‌ها هنوز وظیفه قانونی این نهاد به آنها محول نشده و امروز وظیفه آنها در عزل و نصب شهردار خلاصه شده و شورای شهر به شورای شهرداری تبدیل شده است.

وی ثبات مدیریت را امری اجتناب‌ناپذیر دانست و از عملکرد شورای شهر کوهدشت در عزل و نصب‌های شتاب‌زده که به مصلحت مردم و منافع جمعی نیست، انتقاد کرد و گفت: در طول عمر دو ساله شورا شاهد عزل دو شهردار و انتخاب سه سرپرست با نگاه‌های متفاوت مدیریت شهری بوده‌ایم که این با اصل ثبات مدیریت و منافع مردم در تضاد است.

درویشی با بیان اینکه ضرر اصلی این عزل و نصب‌های شتاب‌زده را مردم شهر متحمل می‌شوند، عنوان کرد: یکی از چالش‌های شورای شهر نگاه قومی قبیله‌ای به مقوله مدیریت شهری است و تا نگاه، فکر و اندیشه آنها به شهر و شهروندی و مدیریت شهری قبیله‌ای و عشیره‌ای باشد، نباید انتظار داشت که شهر و شهروندی را به معنی اصلی کلمه تعریف کنند.

وی اظهار داشت: با تفکر قومی و قبیله‌ای شهر اداره نمی‌شود و کدخدایی کردن در شهر جوابگو نیست.

این مسئول یادآور شد: انتخاب شهردار باید بر اساس منافع شهری باشد، نه منافع قومی و قبیله‌ای، از این‌رو عملکرد شورای شهر در این مدت غیر قابل قبول است.

درویشی گفت: ما در این مدت در حوزه‌های مدیریت شهری، خدماتی، عمرانی و نیروی انسانی به جای پیشرفت پسرفت داشته‌ایم.

این مسئول استخدام‌های بی‌رویه و بی‌ضابطه بدون لحاظ کردن مدرک و رشته تحصیلی مرتبط با مدیریت شهری و شهرداری را یکی دیگر از معضلات شهرداری کوهدشت دانست و تصریح کرد: حجم نیروهای اداری و کارکنان این شهرداری سه برابر چارت و نیروهای خدماتی و قراردادی دو برابر چارت سازمانی است که باعث کندی کار عمرانی و خدماتی در شهر است.

عضو شورای شهر کوهدشت ضمن انتقاد از همکاران خود در شورای شهر کوهدشت به خاطر استفاده نکردن از نظر اهل فکر و اندیشه گفت: در موقع انتخابات شعارهای مردم‌پسند می‌دهیم، اما پس از رسیدن به هدف به فکر منافع شخصی و قومی خود هستیم، شعار شایسته‌سالاری و استفاده از فکر و اندیشه دیگران می‌دهیم، اما به آن عمل نمی‌کنیم.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. زنده باد بابامراد

  [پاسخ]

  مهدی در :

  تو رو خدا مواظب این حق التدریسی ها که آموزش و پرورش میخواد به کارگیری کنه باشید که بعضی ها به نفع خود مصادره و دچار پارتی زدگی نکنند

  [پاسخ]

 2. با سلام
  آقای درویشی عزیز
  اگر دغدغه همه ما ساخت شهر بود نه سیاست زدگی بنظرت الان در کجای کشور بودیم و چه کم از بروجرد داشتیم آیا جوانان ما که در شهرستانهای دیگرو حتی کشورهای دیگر حضور دارند باعث افتخار نیستند؟آیا جوان خلاق و خوشفکر کم داریم که در آتش سیاست و کینه ورزی سوختند و نگذاشتند شهر از ثمرشان بهره مند شود و بجای آن افرادی غیر متخصص را بر کارهای مهم نهادند که اولا چون متخصص امر نبودند و دوما چون بخاطر سیاست صاحب ارزش شده اند کارشان فقط شده اینکه هیزم این آتش را بیشتر کنند و شهر ما همچنان در حال فاصله گرفتن از دیگر شهرهاست شهرداری از بکار گیری نیروهای غیر متخصص سخن می گوید این در حالی است که شبکه بهداشت و بیمارستان شهرمان که کاملا امری تخصصی است و با جان مردم سرو کار دارد یا بی ریاست است و یا در دست افراد غیر متخصص و یا افرادی که….

  [پاسخ]

 3. اقای درویشی این چیزهایی که در مورد شهرداری بیان کرده اید عین حقیقت است/ که همه مردم سالهاست به خوبی می دانند/ولی چطور شده است که جنابعالی بعد از این همه سال به فکر این حرفها و این کلمات زیبا و …………. افتاده ایی!!!!!!!!!!!شهرداری کوهدشت که ساالها در غرق …… بوده , حالا که بعد از این همه سال یه شهردار را بر خلاف نظر شما انتخاب کرده اند شده قومی و قبیله گرایی؟!!!!!پس وقتی که شما یه تنه شهردار انتخاب می کردین از نظر اهل فکر و اندیشه استفاده میشد؟؟؟؟!!!!!؟؟

  سوال ما از شما این است که همین الان جنابعالی در اموزش وپرورش تمام کسانی را که برای پست های مختلف انتخاب میکنی بر چه اساسی می باشد؟؟؟؟ایا چیزی جز رفاقت و قومی و قبیله ایست که از طرف افراد بیرون از اداره به شما تحمیل میشوند

  [پاسخ]

 4. باسلام شورای محترم شهر کوهدشت خدابداداین شهربی درب پیکر برسددرمورد کوچه اندیشه۶واقع در خیابان دانش آموزجنبب بایشگاه قائم که مسیر چندهزار دانش آموز است چند دبیرستان واهالی این خیابان چندین سال است که به شورای شهر وشهرداری مراجعه می کنیم می گویند انشااله این هفته آن را آسفالت می کنیم ولی خبری نیست ولی کوچه های که مسیر کسی نیست آسفالت می کننداگر شورای محترم شهر وکارمندان شهرداری خودتان دانش آموز دراین دبیرستانها دارید آن راآسفالت کنید تا روزی یک شلوار از آنها از بین نرودکه باعث هزینه برای خودتان میشود

  [پاسخ]

 5. با سلام خدمت مدیر سایت اقای مهدی دوست محمدی و تلاش ایشان برای ترویج فرهنگ ،اولا از خود اقای درویشی شروع کنیم مگه خودش کم نفر استخدام این شهرداری کرده که اگه لازم باشه اسمشون رو مستند براتدن میذارم که حالا شده منتقد ،واقعا این شورای شهر یه معضل بزگ شده برای شهر مان .مخصوصا عملکرد این شورا دیگه واقعا شرم اور بود .

  [پاسخ]

 6. اقای درویشی عزیز عامل تمامی بدبختی های شهرداری شما بودید.و الان نیز با فیلم بازی کردن هایتون اموزس ومرورش رو بخت می کنید .بس کنید مردم خود اگاه هستن

  [پاسخ]

 7. سلام همه مردم شهر می دانندکه شورای شهر خود عامل اصلی عدم پیشرفت شهر هستند اگر نگاهی گذرا به خیابان های شهر داشته باشیم دقیقا خیابان هایی که نیرو های شهرداری وشورای شهر واقوامشان ساکن هستند مورد توجه قرار گرفته اند ومهم هستند کوچه سوم شهرک شهید باهنردرسال ۸۹ زیر سازی شده واولین کوچه زیرسازی شده شهرک میباشد که با مراجعات زیاد تابه حال نتیجه ای حاصل نشده در صورتی که سایر کوچه های شهرک آسفالت شده اند جالب اینکه تمام کوچه های قبل وبعد اسفالت شده شهرک از کوچه سوم دیرتر زیر سازی وتکمیل شده اند وجالب تر اینکه کوچه غربی مقابل سفالت شده تا این وضعیت هست بجز زجر وبدبختی ارمغانی نیست به قولی :گرت خواهی از کوچه ی ما نشوی غافل/شش ماه خاک برسروشش ماه پا درگل /خوب است دوستان شورای شهر وشهرداری ۱۰%به وجدان خویش مراجعه کنندوهمین ۱۰% به فکر شهر بی در وپیکر باشند فکرکنم شاهد پیشرفت شهر باشیم البته!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 8. جناب آقای درویشی!آقای جافری،شهردارقبلی،که جنابعالی ازمخالفان سرسخت ایشان بودیدبعنوان شهردارشهرضای اصفهان منصوب شد.تنهاهدف جنابعالی وهمفکرانت درشورای شهرتنها کمک به شهردارشدن علی نجات نورعلی بود!!

  [پاسخ]

 9. باسلام جانا حرف دل شهروندان گفتیدازدست کی چاره براید.

  [پاسخ]

 10. بابا دروغ دیگه فیلم و دغل بازی بسه

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط