سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۸:۲۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۲ مرداد ۱۳۹۱در ۶:۴۷ ب.ظ تعداد بازدید: 108 بازدید کد خبر:4357 چاپ خبر

گستره مراتع خسارت دیده از آتش سوزی بخش مركزی شهرستان كوهدشت به 500 هكتار رسید

0

وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل های شهرستان كوهدشت استان لرستان از صبح امروز (پنجشنبه) با آغاز یك موج دیگر ، سطح خسارات وارده به مراتع و جنگل های شهرستان را به 500 هكتار افزایش داد.


‘مرتضی ملكی’ مدیر جهاد كشاورزی شهرستان كوهدشت عصر امروز ضمن اعلام این مطلب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: موج دوم آتش سوزی از حدود ساعت 10 صبح امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: حریق ایجاد شده امروز تاكنون بالغ بر 300 هكتار از مراتع و منابع طبیعی این شهرستان در بخش مركزی را دربرگرفته كه با احتساب مراتع خسارت دیده آتش سوزی روز گذشته، سطح خسارت به حدود 500 هكتار رسیده است.

وی از تشكیل ستاد بحران در شهرستان كوهدشت خبر داد و افزود: یك فروند بالگرد نیز برای مهار آتش سوزی به شهرستان اعزام شده و تا ساعاتی دیگر عملیات امدادی خود را آغاز می كند.

ملكی اظهار داشت: متاسفانه تاكنون حدود 100 میلیارد ریال براثر این آتش سوزی به اراضی و مراتع شهرستان خسارت وارد شده است.

به گزارش ایرنا، حریق ایجاد شده در جنگل ها و مراتع منطقه خیران بره بخش مركزی شهرستان كوهدشت كه از شامگاه روز سه شنبه آغاز شده، خسارت زیادی به پوشش جنگلی و گیاهی مناطقی وارد كرده است.

براساس اعلام مسئولان این شهرستان، روز گذشته 200 هكتار از پوشش جنگلی و گیاهی بخش مركزی شهرستان كوهدشت در آتش سوخته است.

حریق ایجاد شده با حضور گستره نیروهای جهاد كشاورزی، منابع طبیعی و دیگر نهادهای مسئول چهار شنبه شب مهار شد كه صبح امروز موج دیگری از این حریق در منطقه آغاز شده است.

به گفته مدیر جهادكشاورزی شهرستان كوهدشت، سهل انگاری و بی توجهی افراد در روشن كردن آتش و ایجاد دود برای جمع آوری كندوهای عسل مهم ترین عامل بروز این حادثه بوده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط