سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۵:۲۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۲ مرداد ۱۳۹۱در ۵:۰۱ ب.ظ تعداد بازدید: 164 بازدید کد خبر:4354 چاپ خبر

چند خبر كوتاه از شهرستان های استان لرستان

0

امام جمعه نورآباد گفت : امروز دشمن با تهاجم فرهنگی به رویارویی با جوانان آمده و جوانان این كشور باید از خطرات و پیامدهای هجمه های فرهنگی دشمن آگاه شود.

حجت الاسلام محمد تقی صرفی پور روز پنج شنبه درحاشیه بازدید ازكلاس های اوقات و فراغت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان افزود: باید چگونگی پركردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در ایام تعطیلات ‌از دغدغه‌های مهم و اصلی خانواده‌ها و مسئولان فرهنگی، آموزشی و پرورشی باشد.

وی، از اداره تبلبغات اسلامی به عنوان یكی از دستگاههای مهم در مقوله اوقات فراغت یاد كرد و اظهار داشت : این نهاد می تواند با كلاس‌های احكام و مذهبی و اعتقادی در برنامه‌های اوقات فراغت خود علاوه بر پركردن اوقات فراغت نقش مهمی در افزاینش آگاهی و بینش مذهبی داشته باشد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دلفان نیز گفت: 20 پایگاه برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در این شهرستان راه اندازی شده و ۹۰ كلاس در مدارس ،مساجد سطح شهر نورآباد و روستاها نیز برای فعالیت های تابستانی سازماندهی شده است.

* سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان با اشاره به اینكه دلفان با 145 هزار نفر جمعیت تنها یك كانون پرورشی كودكان دارد، خواستار راه اندازی كانون پرورش كودكان و نوجوانان شماره دو در این شهرستان شد.

‘مهدی پازوكی ‘ روز پنج شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این مركز نمی تواند پاسخگوی نیازهای كودكان و نوجوانان در اوقات فراغت باشد كه برهمین اساس برنامه ریزی برای كانون های دیگر دراین شهرستان ضروری است.

وی خاطر نشان كرد : كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در شهرستان دلفان بیش از شش هزار عضو دارد و كتابخانه مركز نیز دارای بیش از 10 هزار جلد كتاب در بخش های ، داستان، تاریخی ،شعر، دینی ،علمی و جغرافیا است.

* محفل انس با قرآن با حضور جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان شركت كننده در طرح هجرت سه در شهرستان سلسله برگزار شد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلسله هدف از برگزاری این مراسم را بهره مندی فرهنگیان و دانش آموزان از بركات و فیوضات ماه مبارك رمضان و تلاوت قرآن كریم دانست.

رضا یوسفوند افزود : برپایی محفل های معنوی انس با قرآن می‌تواند نقش موثری در راستای قرآن‌آموزی در سطح جامعه به ویژه در بین نوجوانان و جوانان ایفا كند.

* مدیر عامل شركت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان ازافزایش 20 درصدی اعتبارات شركت آب و فاضلاب روستائی استان لرستان در سال 1391 خبر داد .

‘علیرضا كاكاوند’ گفت : در سال 91 و از محل بودجه تملك دارایی استان مبلغ 146 میلیارد ریال به شركت آبفار لرستان اختصاص داده شده است.

* اعضای شورای بهداشت شهرستان كوهدشت در جلسه شورای بهداشت این شهرستان به اتفاق خواستار برخورد قاطع و مستمر با تهدید كنندگان سلامت و بهداشت عمومی در این شهرستان شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا،’غلامرضا حمزه پور’ فرماندار شهرستان كوهدشت نیز در این جلسه توزیع مرغ زنده در كوهدشت را غیر بهداشتی و توزیع كنندگان عرضه مرغ زنده را تهدیدی برای شهروندان عنوان كرد و خواستار برخورد قاطع با افراد متخلف شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط