سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۶:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۰ شهریور ۱۳۹۴در ۷:۱۸ ق.ظ تعداد بازدید: 252 بازدید کد خبر:43401 چاپ خبر

شکست طرح جمهور‌ی‌خواهان علیه برجام/ اوباما: دموکراسی پیروز شد

0

این رای پیروزی برای دموکراسی و امنیت جهان است.

۲۲۴۹۹۳_۴۳۸

در جلسه رای گیری نمایندگان سنای آمریکا در مورد طرح جمهوریخواهان برای رد توافق هسته ای با ایران، سناتورهای دموکرات از این توافق حمایت کردند.

به گزارش فرارو، در این جلسه که ساعاتی پیش برگزار شد ۵۸ سناتور که عمدتا جمهوریخواه بودند خواهان آغاز رای‌گیری برای بررسی توافق هسته ای با ایران شدند اما ۴۲ نماینده دموکرات به پایان بررسی توافق هسته ای رای دادند؛ به این ترتیب جمهوریخواهان که پیش از این اعلام کرده بودند تمام تلاش خود را برای مخالفت با این طرح انجام خواهند داد، شکست خوردند.

 

نتیجه رای‌گیری امروز در سنای آمریکا پیروزی مهمی برای دولت باراک اوباماست که در هفته‌های گذشته سخت تلاش کرده بود با حمایت دموکرات‌ها بدون توسل به قدرت وتو، از سد مخالفت جمهوریخواهان عبور کند.

 

حتی اگر مخالفان بتوانند رأی گیری کنند و اکثریت سنا به لغو توافق رأی بدهد، رئیس‌جمهور آمریکا با استفاده از اختیارات خود این تصمیم سنا را وتو خواهد کرد و مخالفان طرح هم رأی لازم برای خنثی کردن وتوی اوباما را ندارند.

 

در همین حال باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به رای سنا به توافق هسته ای و اهمیت آن در جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی گفت: این رای پیروزی برای دموکراسی و امنیت جهان است.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا ضمن تمجید از رای کنگره به توافق هسته ای با ایران گفت این توافق گامی تاریخی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی بود.وی در پیامی توئیتری با بیان این مطلب نوشت: اکنون باید توجه ما بر اجرا و راستی آزمایی این توافق معطوف شود. وی همچنین این رای را پیروزی برای دیپلماسی، امنیت ملی آمریکا و برای امنیت و ثبات جهان دانست.

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط