سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۷:۴۴:۱۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۸ شهریور ۱۳۹۴در ۶:۳۸ ق.ظ تعداد بازدید: 162 بازدید کد خبر:43272 چاپ خبر

۳۲۰ هزار دانش آموز لرستانی سال تحصیل خود را آغاز می کنند

0

  مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از تحصیل ۳۲۰ هزار دانش آموز این استان در سال تحصیل جدید خبر داد. گودرز کریمی فر در گفتگو با مهر، به تحصیل۳۲۰ هزار دانش آموز لرستانی در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و اظهار داشت: تعداد فرهنگیان استان حدود ۳۰ هزار نفر است. وی افزود: در سال تحصیلی […]

 

IMG16480278

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از تحصیل ۳۲۰ هزار دانش آموز این استان در سال تحصیل جدید خبر داد.

گودرز کریمی فر در گفتگو با مهر، به تحصیل۳۲۰ هزار دانش آموز لرستانی در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و اظهار داشت: تعداد فرهنگیان استان حدود ۳۰ هزار نفر است.

وی افزود: در سال تحصیلی جدید حدود ۱۵ هزار و ۱۵۶ کلاس درس در قالب چهار هزار و ۲۰۰ آموزشگاه در سراسر استان آماده پذیرایی دانش آموزان لرستانی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان پروژه مهر را مهمترین فرآیند آموزشی دانست و بیان داشت: با توجه به اینکه سال گذشته لرستان رتبه اول کشور در بحث پروژه مهر به دست آورد لازم است این موفقیت امسال نیز تکرار شود زیرا با موفقیت سال گذشته توقع کشور نسبت به لرستان در بحث پروژه مهر بالا رفته است.

کریمی فر توجه به بهسازی، پاکسازی زیباسازی نماهای مدارس و توجه به شعارنویسی های درب مدارس در فرآیند پروژه مهر را امری ضروری دانست و عنوان کرد: بسیاری از مدارس شهرستان خرم آباد برای اجرای پروژه مهر آماده هستند که این آمادگی باید تا پایان شهریورماه در تمامی مدارس سطح استان ایجاد شود.

وی سهم لرستان را از برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش پذیرش ۹۰ نفر دانست و گفت: برای این افراد به مدت یک سال دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد و در سال تحصیلی آینده این افراد وارد بدنه آموزش و پرورش خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تعداد بازنشستگان آموزش و پرورش استان را در سالجاری بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ نفر برشمرد و اضافه کرد: این در حالی است که تعداد دانش آموزان استان در سال تحصیلی جدید رشد داشته است.

کریمی فر از کاهش ۱۰ درصدی حق التدریس های آموزش و پرورش خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه میزان پوشش تحصیلی در استان بالا رفته و تعدادی از فرهنگیان استان نیز بازنشست شده اند لذا ساماندهی این حوزه در سال تحصیلی جاری کار دشواری است.

وی به موفقیت های اخیر آموزش و پرورش لرستان اشاره کرد و گفت: کسب رتبه اول راهیان نور از بین ۳۲ استان، ارتقاء معدل نهایی سال سوم، ارتقاء جایگاه کنکور به ویژه در رتبه های دو رقمی و راه اندازی بزرگترین خانه ژیمناستیک غرب کشور از جمله موفقیت های این سازمان بوده است.

کریمی فر ادامه داد: توسعه و راه اندازی بزرگترین و مجهزترین باشگاه فرهنگیان در جنوب خرم آباد، کسب مقام های برتر جشنواره جابرابن حیان و افزایش پوشش تحصیلی از دیگر موفقیت های کسب شده توسط آموزش و پرورش لرستان بوده است.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط