سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۰۴:۱۴:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۵ شهریور ۱۳۹۴در ۵:۲۲ ب.ظ تعداد بازدید: 1,347 بازدید کد خبر:43100 چاپ خبر

کشاورزی با طعم فاضلاب در کوهدشت!+ تصاویر

0

به گزارش خبرنگار کشکان، پساب یا گنداب زیر مجموعه ای از فاضلاب است که از مدفوع و ادرار تشکیل شده است اما اغلب به هر نوع فاضلابی اعم از خانگی، بیمارستانی و صنعتی اطلاق می شود. اما آنچه حائز اهمیت است اینکه اگر این آب ها به صورت اصولی و بدون رعایت استانداردهای لازم تصفیه […]

به گزارش خبرنگار کشکان، پساب یا گنداب زیر مجموعه ای از فاضلاب است که از مدفوع و ادرار تشکیل شده است اما اغلب به هر نوع فاضلابی اعم از خانگی، بیمارستانی و صنعتی اطلاق می شود.
اما آنچه حائز اهمیت است اینکه اگر این آب ها به صورت اصولی و بدون رعایت استانداردهای لازم تصفیه نشود می تواند فاجعه زیست محیطی و بهداشتی را برای ساکنان مناطق شهری و روستایی به همراه داشته باشد.
متاسفانه علی رغم هشدارهای مکرر کارشناسان کشاورزی چندین سال است که عده ای سود جو و منفعت طلب با بی شرمی هر چه تمام تر و بدون رعایت هیچ گونه استانداردی از فاضلاب شهری در کشاورزی استفاده می کنند و جان شهروندان کوهدشتی را به خطر می اندازند.
این فاجعه زیست محیطی و بهداشتی در سکوت متولیان بهداشت شهرستان کوهدشت همچنان در حال رشد و توسعه است.

تصاویری که در ذیل می بینید مربوط به پمپ های کشاورزی حد فاصل روستای سه آسیابه و شهباز بگ آزادبخت در تاریخ ۹۴/۶/۱۵ می باشد که تنها گوشه ای از این فاجعه زیست محیطی است.

گزارش: محمد امرایی

عکس: بیات آزادبخت

 

bayat azadbakht (1) (1) bayat azadbakht (2) (1) bayat azadbakht (3) (1) bayat azadbakht (4) (1) bayat azadbakht (5) (1) bayat azadbakht (6) (1) bayat azadbakht (7) bayat azadbakht (8) bayat azadbakht (9) (1) bayat azadbakht (10) bayat azadbakht (11) bayat azadbakht (12) (1)

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خطرات بهداشتی قابل توجهی در استفاده از فاضلاب تصفیه نشده برای آبیاری مزارع سبزی و باغ‌های میوه وجود دارد. فاضلاب‌های شهری می‌توانند شامل مخلوطی از آلودگی‌های بیولوژیکی و شیمیایی باشند. فاضلاب شهری حاوی مقادیر زیادی فلزات سنگین و سمی است. فلزات سنگین با توجه به ثبات شیمیایی، تجزیه‌پذیری ضعیف و داشتن قدرت تجمع زیستی در بدن موجودات زنده به سرعت تبدیل به آلاینده‌های سمی می‌شوند.

  این فلزات توسط گیاهان و پس از مصرف آنها توسط ما جذب شده و با تجمع یافتن به غلظت‌های سمی می‌رسند. بیشترین و خطرناک‌ترین آثار مسمومیت به وسیله فلزات سنگین، در مراحل رشد و نمو انسان رخ می‌دهد. رشد سریع سیستم‌های بدن در جنین و نوزاد انسان و کودکان خردسال، در این اثرپذیری بسیار اهمیت دارد.

  [پاسخ]

 2. مسئولان امر لطفاً ببینید که چطور باسلامت مردم به خاطر سود مالی بازی میشود ما که به لحاظ کاری در پائین ترین سطح کشوری قرار داریم حداقلش مسئولان به فکر سلامت مردم باشند فقط ما به خاطر کم توجهی مسئولان بالاترین آمارسرطان را در کشور داریم
  باتشکر از آقای امرایی

  [پاسخ]

 3. کو وجدان بیدار کو مسول بهداشت کو وکووکووووووووو

  [پاسخ]

 4. آلودگی فاضلاب شهری به سموم بسیار خطرناکی نظیر آرسنیک که عوارض بسیار جدی بر روی بدن انسان دارد تایید شده
  اما متاسفانه کسی خریدار این گفته ها نیست مسولیت این همه بی تدبیری با چه کسی است!؟

  [پاسخ]

 5. البته که این افراد سود جو و بی شرمند و کوچکترین اهمیتی به سلامت و جان مردم نمی دهند ، اما بدتر از آنها برخی مسئولین هستند که سالهاست این قضیه را میبینند و ساده لوحانه یا غیر مسئولانه از کنار آن رد میشوند . اینجانب در حدود ۲ سال است که خبر مطرح شدن این موضوع در شورای سلامت شهرستان را دارم، اما فقط به گزارش و تنظیم صورتجلسه اکتفا شده است . چه نیکوست جناب فرماندار به عنوان رییس شورای سلامت شهر در این زمینه پاسخگو باشند

  [پاسخ]

 6. این فقط فاضلابش بود ، پس کشاورزیش کو؟؟؟

  [پاسخ]

 7. جناب ddd موتورهای فعال رو دیدین؟

  [پاسخ]

 8. درآمدهای کثیف!!! واقعا قباحت داره!!

  [پاسخ]

 9. مسئولین شهر کوهدشت بیشتر مشغول کار سیاسی هستند تا مسائل اساسی شهر.

  [پاسخ]

 10. باتوجه به اینکه گیاه دارای خاصیت جذب انتخابی می باشد املاح ومواد معدنی که مورد نیاز گیاه توسط ریشه گیاه جذب شده بنابراین آبیار ی جز درمورد سبزیجات با آب فاضلاب تماس مستقیم داشته درسایر محصولات زراعی بلامانع می باشد

  [پاسخ]

 11. ابیاری با فاضلاب تصفیه نشده یک فاجعه زیست محیطی است و برای کلیه ساکنان پیرامونی زیستگاه و مصرف کنندگان تولیدات این نوع کشاورزی خطرات زیادی را به دنبال دارد و این بر می گردد به دیدگاه استفاده کنندگان که هم به خودشان ضرر می رسانند و هم به دیگران پس بایستی مسوولین بهداشت محیط به فکر چاره ای برای این موضوع باشند.

  [پاسخ]

 12. باسلام. ایافرمانداراین شهرستان وقت این رانداردکه ماهی یک بار اطراف کوهدشت بگرددوبرخوردقانونی بااین گونه مثال انجام بده.

  [پاسخ]

 13. چی!!!!!! همین کم بود که اتفاق افتاد.

  [پاسخ]

 14. هردم از این باغ بری میرسد… به به… شاهکار جدید در حوزه بی فرهنگی و بی مسولیتی 🙂

  [پاسخ]

 15. دلتون خوشه شما بهتر از اینه که مردم از گرسنگی بمیرن……ما با فاضلابم داریم از گرسنگی میمیریم…..
  سرطان یگیریم بهتر از اینکه از گرسنگی بمیریم….

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط