سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۰:۱۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۵ مرداد ۱۳۹۱در ۱۲:۴۱ ب.ظ تعداد بازدید: 86 بازدید کد خبر:4301 چاپ خبر

بیش از چهار میلیاردریال برای بازسازی حرم امامزاده ابراهیم دلفان هزینه شد

0

سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان گفت : تا كنون چهار میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار در قالب طرح توسعه و نوسازی امامزاده ابراهیم معروف به بابای بزرگ هزینه شده است .


‘مهدی پازوكی ‘ روز پنج شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود : این امامزاده از مهمترین جاذبه گردشگری ،مذهبی شهرستان دلفان محسوب می شود كه سالانه صدها هزار نفر از استان های غرب كشور به این منطقه سفر می كنند .

به گفته وی ، طرح نوسازی و بازسازی حرم مطهر امامزاده ابراهیم از سال 89 آغاز شده است .

وی افزود : این طرح به زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع بر اساس نقشه جامع تدوین شده توسط اداره كل اوقاف و امور خیریه لرستان در حال اجرا است كه امكانات خدماتی و رفاهی مناسبی برای رفاه حال زائران این امامزاده پیش بینی شده است .

سرپرست فرمانداری دلفان اظهار داشت : احداث 29 زائرسرا ، 29 مغازه ، احداث پاركینگ و فضای سبز به مساحت 13 هزار مترمربع و احداث حسینیه از مهمترین برنامه ایی است كه در قالب این طرح در حال اجرا است .

‘پازوكی ‘ بیان داشت : همچنین كار بازسازی و نوسازی حرم مطهر امامزاده ابراهیم در چند سال گذشته آغاز شده است به طوریكه گنبد و فضای درونی حرم مرمت و بازسازی شده است .

به گفته وی سال گذشته 350 میلیون ریال برای مرمت مقبره بابابزرگ هزینه شده است و در سال جاری نیز 700 میلیون ریال برای مرمت این مقبره اختصاص یافته است .

این مسوول با اشاره به نبود امكانات بهداشتی و درمانی در این منطقه به احداث خانه بهداشت اشاره كرد و افزود: در سال گذشته 88 میلیون ریال هزینه شده و امسال نیز 844 میلیون ریال اختصاص یافته است .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط