سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۷:۲۷:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۴ شهریور ۱۳۹۴در ۴:۵۶ ب.ظ تعداد بازدید: 1,019 بازدید کد خبر:42993 چاپ خبر

کسب عنوان شاعر برتر جشنواره شعر گویشی کشور توسط شاعر پلدختری

0

الهه احمدی سبزواری شاعر شناخته شده پلدختری توانست عنوان شاعر برتر شعرگویشی کشور را در بین ۱۲۷ شاعر شرکت کننده در نهمین جشنواره ادبی تمداربیت استان چهارمحال و بختیاری بدست آورد. خانم احمدی سبزواری در گفتگو با خبرنگار کشکان، با بیان اینکه یکی از ویژگی های برگزاری این جشنواره زنده نگه داشتن ادبیات بومی و […]

ahmadi sabzwvari12

الهه احمدی سبزواری شاعر شناخته شده پلدختری توانست عنوان شاعر برتر شعرگویشی کشور را در بین ۱۲۷ شاعر شرکت کننده در نهمین جشنواره ادبی تمداربیت استان چهارمحال و بختیاری بدست آورد.

خانم احمدی سبزواری در گفتگو با خبرنگار کشکان، با بیان اینکه یکی از ویژگی های برگزاری این جشنواره زنده نگه داشتن ادبیات بومی و محلی و احیا زبان و گویش های رایج در کشور است افزود: برگزاری چنین جشنواره هایی در سطح ادبی جامعه بسیار لازم و ضروری است ولی اگر این گونه جشنواره ها بیشتر از این ها و در استان های مختلف برگزار بشود قطعا نتایج بهتر و بازدهی مناسب تری به دنبال خواهد داشت و پیامد خوبی که اینگونه جشنواره ها در برخواهند داشت این است که شاعران کشورمان با سرایش شعر با موضوعات آزاد و آیینی با گویش های مختلف خواهند توانست ارزش های ادبیات و فرهنگ بومی سرزمین خود را برای همیشه زنده نگه دارند. وی گفت: این دوره از جشنواره در دو بخش آزاد و آیینی برگزار شده و من در بخش آیینی با موضوع شعر رضوی به عنوان شاعر برگزیده انتخاب شدم. یادآور می شود این جشنواره هر سال با حضور شاعران، پیشکسوتان فرهنگ و ادب بومی، برخی مسئولین ارشد کشوری در شهریور ماه در استان چهارمحال و بختیاری شهرستان اردل برگزار می شود. الهه احمدی سبزواری متولد شهر ویسیان خرم آباد بوده و سال هاست در شهرستان ادب پرور پلدختر سکونت دارد. بیشتر اشعار این شاعر در قالب غزل و سپید می باشد. ایشان برگزیده جشنواره های مختلف شعر بوده و بعنوان بانوی شعر و ادب پلدختر در صحنه های مختلف فرهنگی و هنری افتخار آفرینی برای استان لرستان و شهرستان پلدختر کرده اند. از این شاعر اشعار مختلفی در زمینه های گوناگون در مجموعه کتاب های ادبی منتشر شده و در حال حاضر مجموعه ی شعر ایشان نیز در حال اخذ مجوز می باشد. .

خبر: محمدحسن شفیعی/پلدختر

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط