سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۲:۴۵:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۴ شهریور ۱۳۹۴در ۷:۴۳ ق.ظ تعداد بازدید: 241 بازدید کد خبر:42967 چاپ خبر

حدود هشت هزار هکتار از اراضی آبی استان به سیستم های آبیاری مدرن مجهز شده اند

0

مهرداد غضنفری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از توزیع ۲۹۹ هزار تن نهاده کشاورزی و دامی بین کشاورزان این استان خبر داد. مهرداد غضنفری در گفتگو با خبرنگار مهر به برخی اقدامات این سازمان طی دو سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای استفاده بهینه از منابع آبی استان به سیستم های نوین آبیاری سرعت […]

IMG13143940

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از توزیع ۲۹۹ هزار تن نهاده کشاورزی و دامی بین کشاورزان این استان خبر داد.
مهرداد غضنفری در گفتگو با خبرنگار مهر به برخی اقدامات این سازمان طی دو سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای استفاده بهینه از منابع آبی استان به سیستم های نوین آبیاری سرعت داده شد به طوری که تا کنون حدود هشت هزار هکتار از اراضی آبی استان به سیستم های آبیاری مدرن مجهز شدند.

وی افزود: در راستای اجرای سیستم های نوین آبیاری در بحث آبیاری بارانی میزان راندمان آبیاری از ۳۵ درصد به ۶۵ درصد خواهد رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه در سفر هیئت دولت به لرستان در حوزه تامین آب ۳۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به جهاد کشاورزی لرستان اختصاص یافت، بیان کرد: مبلغ ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در راستای احداث کانال های آبی مدرن هزینه شد که باعث شد راندمان آبیاری پنج هزار هکتار از اراضی استان از ۳۵ درصد به ۶۵ درصد برسد.

غضنفری از فراهم سازی زمینه تامین و توزیع ۲۹۹ هزار تن انواع نهاده های کشاورزی و دامی استان خبر داد و اضافه کرد: هزار و ۹۳۸ پروژه بزرگ و کوچک مقیاس در زیر بخش های مختلف کشاورزی استان تاسیس و راه اندازی شد.

وی طراحی و اجرای برنامه های مختلف آموزشی و ترویجی به بهره برداران و توانمندسازی آن ها را از دیگر برنامه های سازمان جهاد کشاورزی لرستان خواند و افزود: در این راستا ۴۳ هزار و ۶۰۰ نفر روز دوره های آموزشی برای بهره برداران برگزار شد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. آقای غضنفری انشااله که سایر طرحهای افتتاحیتان مثل طرحهای نیمه تمام کوهدشت نباشد آیا می دانید که پیشرفت طرحهای افتتاح شده کوهدشت حدود ۵۵درصد می باشد

    [پاسخ]

  2. در جواب کسی که خودشو احمدی معرفی کرده کدام طرح کوهدشت ۵۵ در صد پیشرفت داشته متاسفم واست ! بیشتر طرحهای کوهدشت به بهربرداری رسیده و یا ۹۰ درصد پیشرفت داشته

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط