سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۹:۱۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۲ شهریور ۱۳۹۴در ۵:۴۱ ب.ظ تعداد بازدید: 581 بازدید کد خبر:42923 چاپ خبر

مشکل زمین‌های وقفی«درب گنبد» پیگیری می‌شود

0

  استاندار لرستان از پیگیری مشکل زمین های وقفی شهر درب گنبد این شهرستان خبر داد. به گزارش کشکان به نقل از مهر، بحث املاک موقوفی شهر درب گنبد به عنوان مامن امامزاده محمد(ع) در شهرستان کوهدشت مسئله ای بوده که سال هاست بدون حل باقی مانده تا مردم این شهر همچنان اجاره نشین اداره اوقاف […]

 

۷۱۶۰۸۷

استاندار لرستان از پیگیری مشکل زمین های وقفی شهر درب گنبد این شهرستان خبر داد.

به گزارش کشکان به نقل از مهر، بحث املاک موقوفی شهر درب گنبد به عنوان مامن امامزاده محمد(ع) در شهرستان کوهدشت مسئله ای بوده که سال هاست بدون حل باقی مانده تا مردم این شهر همچنان اجاره نشین اداره اوقاف باشند.

هوشنگ بازوند در حاشیه سفر به شهرستان کوهدشت و شهر درب گنبد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشکل زمین های موقوفی درب گنبد، اظهار داشت: با توجه به وجود اختلاف نظرات و سلایق مختلف در رابطه با موضوع زمین های موقوفی درب گنبد، کشاورزان این شهر با مشکلی چندین ساله روبرو هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم در جلسه هایی که با مسئولان اوقاف برگزار خواهد شد این مشکل هم برطرف شود.

استاندار لرستان همچنین در حاشیه آیین افتتاحیه پروژه های درب گنبد، محل اجرای طرح بلندترین آبشار مصنوعی ایران در این شهر زیارتی را مورد بازدید قرار داد.

بازوند در این رابطه نیز در گفتگو با مهر با ابراز رضایت از این طرح گفت: ایجاد آبشار مصنوعی می تواند علاوه بر افزایش تعداد بازدید یک میلیون نفری زوار استان های همجوار از درب گنبد، زمان ماندگاری زوار و گردشگران را از نیم ساعت به چند ساعت افزایش داده و موجب رونق اقتصادی شهر درب گنبد شود.

بنابراین گزارش شهرزیارتی درب گنبد با نزدیک به ۱۰ هزار نفرجمعیت از شهرهای تابعه کوهدشت است که یکی از نوادگان امام «موسی بن جعفر(ع)» به نام «امام زاده محمد»، معروف به «شاهزاده محمد» در آن آرام گرفته است.

این شهر به واسطه وجود مرقد مطهر این امامزاده به یکی از اماکن زیارتی غرب کشور تبدیل شده که هرساله در ایام نوروز پذیرای زائران بسیاری از استان های همجوار لرستان است.

در این راستا کوهستان فیروزکوه در ضلع شرقی این شهر بستر آماده و مناسبی برای ساخت یک آبشار مصنوعی است که اجرای این پروژه در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته تا با پمپاژ آب رودخانه سیمره به قله این کوهستان شاهد سرازیر شدن آبشار مصنوعی از قامت صخره های بلند آن باشیم.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط