سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۰:۱۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۴ مرداد ۱۳۹۱در ۷:۱۲ ب.ظ تعداد بازدید: 94 بازدید کد خبر:4291 چاپ خبر

حجم وسیع خدمات دو سال اخیر در لرستان، گواه عزم و اراده جدی دولت برای رشد و تعالی استان است

0

استاندار لرستان گفت: نگاهی اجمالی به حجم وسیع خدمات و طرح های عمرانی و زیربنایی اجرا شده طی دو سال گذشته در استان لرستان، نشاندهنده عزم و اراده جدی دولت عدالت محور برای رشد و تعالی لرستان و محرومیت زدایی از چهره این استان است.


به گزارش ایرنا، حبیب الله دهمرده روز چهارشنبه در جمع كاركنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، افزود: افزایش بودجه و اعتبارات عمرانی استان، اجرایی و عملیاتی شدن طرح های ملی راه آهن و آزادراه، ساخت چندین سد بزرگ از جمله سد بختیاری به عنوان بلندترین سد دنیا و سد معشوره به عنوان بزرگترین سد چند منظوره تاریخ لرستان تنها بخشی از خدمات وسیع دولت در این استان است.

وی اظهار داشت: ساماندهی مناطق شهری، تأسیس و راه اندازی بنیاد نخبگان، دانشكده علوم قرآنی، افزایش رشته های دانشگاهی و افزایش پذیرش دانشجو، توجه جدی به ایجاد و توسعه زیر ساخت ها و ساماندهی مناطق گردشگری و اماكن متبركه، توسعه فرهنگ دینی، ساخت مصلا، مساجد، بهسازی اماكن و بقاع متبركه از دیگر خدمات ارزشمند دولت خدمتگزار دراین استان است.

دهمرده گفت: درهمین ارتباط سد بتنی دو قوسی معشوره با قابلیت ذخیره سازی بیش از یك و نیم میلیارد متر مكعب آب، در زمان بهره برداری تحول عظیمی را در عرصه اقتصاد و اشتغال منطقه ایجاد خواهد كرد.

استاندار لرستان با اشاره به اینكه لرستان سرزمین استعدادهای الهی با قابلیت های بسیاری است كه همه ما باید برای شكوفایی این استعدادها و قابلیت ها تلاش و كوشش كنیم، افزود: توسعه و پیشرفت همه جانبه و پایدار استان مستلزم عزم و اراده جمعی و ورود همه افراد به میدان كار و تلاش و عرصه فعالیت برای عمران و آبادانی استان است.

وی افزود: برای شكوفایی استعدادها و فعلیت یافتن توانمندی ها و ظرفیت های بیشمار لرستان در بخش های مختلف بایستی كار عملی و كارشناسی مورد توجه جدی قرار گیرد و دراین مسیر باید از توجه به مطالب احساسی و زودگذر پرهیز كرد.

وی با اشاره به طیف وسیع افرادی كه به نحوی با اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط هستند، گفت: علاوه بر عموم مردم، اقشار مختلفی از خواص جامعه اعم از نویسندگان ، اهل قلم ،هنرمندان ،خبرنگاران و اصحاب رسانه، انجمن های قرآنی و دینی با این مجموعه در ارتباط هستند و این مسئولیت و حساسیت كار شما را بیشتر می كند.

استاندار لرستان افزود: این اقشار كه به نوعی مخاطبین اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند می توانند نقش مهمی در پیشرفت و توسعه استان ایفا كنند و ما بایستی از همه آنها در راه توسعه و پیشرفت لرستان استفاده كنیم.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط