سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۵۱:۵۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۱ شهریور ۱۳۹۴در ۸:۴۲ ب.ظ تعداد بازدید: 2,956 بازدید کد خبر:42833 چاپ خبر

اصلاح طلبان افراطی واصول گرایان مقدس مآب مخلان وحدت مردم

0

شاكرم گراوند

شاکرم گراوند (کارشناس ارشد برنامه ریزی آموزشی)   درسالی که با پیام نوروزی مقام معظم رهبری به سال همدلی وهم زبانی نامگذاری شد، لازم است همه مردم وهمه گروه ها وهمه سیاسیون درجهت این رهنمود ارزشمند که عامل مهم در وحدت مردم وتقویت کننده اقتدار بین الملی جمهوری اسلامی ایران است، حرکت کنند. براساس مطالعات […]

۱۲۳

شاکرم گراوند (کارشناس ارشد برنامه ریزی آموزشی)

 

درسالی که با پیام نوروزی مقام معظم رهبری به سال همدلی وهم زبانی نامگذاری شد، لازم است همه مردم وهمه گروه ها وهمه سیاسیون درجهت این رهنمود ارزشمند که عامل مهم در وحدت مردم وتقویت کننده اقتدار بین الملی جمهوری اسلامی ایران است، حرکت کنند.

براساس مطالعات انجام گرفته بر روی جنبش های اجتماعی دو مؤلفه می تواند دستیابی به این هدف استراتژیک را به مخاطره بیاندازد وآن را به شکست بکشاند؛ یکی عملکرد اصلاح طلبان افراطی و دیگری سخت اندیشی اصول گرایان مقدس مآب است که به اختصار در این مبحث به آن پرداخته می شود.

از دوره مهرپرستی و زرتشت مفاهیم اصول یابی واصلاح گری درایران وجود داشته که با ورود اسلام بیشتر تقویت شده ودرزمان قاجاریه به وسیله امیرکبیر دنبال شده وامروزه هم به یکی از گفتمان های برجسته وقوی انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

اصول گرایی به معنی کاربرد مبانی دینی در اداره امور جامعه و رعایت چهارچوب های عقیدتی دررفتارهای سیاسی است ونقطه مقابل هرج ومرج و بی‌قانونی می‌باشد، درصورتی که اصول موردنظر برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) باشد باعث تعالی وعزت جامعه اسلامی خواهدشد. اکثر اصولگرایان دراین راستا فعالیت دارند وافراد منطقی و دارای رفتارهای پخته سیاسی هستند و به دور از احساسات تند ومنافع حزبی تلاش کرده اند تا براساس منویات مقام معظم رهبری ومنطق اسلامی با برادران وخواهران دینی اصلاح طلب خود درتعامل باشند اما اقلیتی از اصول گرایان که تنها هدف شان منافع وتقدس جویی برای مقاصد شخصی است و دین را وسیله ای برای قدرت می نگرند. چنانچه فرد یاگروهی(هرچند در دایره ارزش های انقلاب وقانون اساسی هم باشد) ولی خلاف منافع ومیلشان حرکت کند ودرمقابلشان باشد باهزینه کردن دین ونام مقدس وآسمانی ولایت فقیه به عنوان سپر دفاعی آنان را از صحنه خارج می کنند.

کاریزمای سیاسی اصول گرایان مقدس مآب مبنی براین نظراست که آنان از همه بالاتر وبه دین و ولایت نزدیکترند ومقدسات ونهادهای انقلابی فقط متعلق به آنهاست ودیگرافرادجامعه بیگانه اند، اصول گرایی را پوششی برای باندبازی ها و رفتارهای گزینشی وتخریب رقیبان می خواهند که این رویکرد نه تنها برای اسلام ومسلمین کارساز نخواهد بود بلکه تهدید مضاعفی برای برهم زدن وحدت مردم است. این افراد از برخی واژگان مثل اصلاحات واصلاح طلبی وحشت دارند واصلاح طلبان را مثل صهیونیست ها وداعشی‌ها و … تصورمی کنندکه نگرشی بدین صورت درباره نیمی ازمردم خطرناک است وتفکری مخرب در وحدت ملی است که باید با آن مقابله جدی به عمل آید. دراین رابطه مقام معظم رهبری فرموده: بعضى‌ها احساس دارند، احساس مسئولیّت می‌کنند، انگیزه دارند امّا این انگیزه را غلط خرج می‌کنند، بدجایى خرج می‌کنند، اسلحه را به آنجایى که باید، نشانه نمی‌گیرند، این براثر بى‌بصیرتى است.(سخنرانی ۶/۹/۱۳۹۳)

اصلاح طلبی به جریان سیاسی گفته می‌شود که انجام تغییر درجامعه را از طریق انجام اصلاحات درقوانین وسیاست‌ها دنبال می کند بدون آن‌که در ارزش ها وچهارچوب حکومت دگرگونی ایجاد شود. دراندیشه ناب اسلامی وقرآنی اصلاحات درجامعه اسلامی امری بایسته است که تجلی کامل آن را در نهضت عاشورا می توان ردگیری وشناسایی کرد، قرآن درسوره محمد آیات ۱و۲ گاه اصلاح را در برابر اضلال قرار می دهد به این معنی که هر فرد مومنی می بایست درکارهای خویش صالح باشد و درحق دیگران نیکی واصلاح را رویه زندگی خویش قرار دهد. کسی که اهل اصلاح است با اضلال وگمراهی میانه ای ندارد. آیات ۷۰ و ۷۱ سوره احزاب بیان می کنند که پای بندی انسان به خداترسی وگفتارحق وصواب موجب می شود تا شخص به اصلاح اعمال کشانیده شود. اصلاح طلبی روش پیامبران وامامان بوده واصلاح گر واقعی کسی است که به حرکت اصلاح طلبانه درچهارچوب قانون، شریعت وفرهنگ اسلامی پایبند باشد وبه دنبال دین مداری توام با مدنیت جهان امروز درتلاش است واین افراد حاضر به عدول از دین نیستند و درسایر مفاهیم ارزشی التزام عملی دارند.

این نکته حائز اهمیت است که رفتار اصلاح طلبان افراطی که تمایل دارند در دامان بیگانگان بیافتند و دوست صهیونیست وضدانقلاب هستندوقصد تغییرساختارهای ارزشی انقلاب اسلامی را دارند قابل قبول جریان عظیم اصلاح طلبان نیست واین ها افراد وارداتی ونفودی دشمنان این جریان اصیل وپرطرفدارند که لازم است با آنان مقابله جدی به عمل آید.

برای احیای جریان اصلاح طلبی وجلوگیری ازخلط موضوع لازم است اعتدال درمقابل افراط قرارگیرد، صحبت از اعتدال دراصلاح طلبی، به معنای عدول از مطالبات و روش‌های اصلاح طلبی نیست فقط توسعه تشکیلاتی که با بازخوانی منافع ملی همراه باشد، می‌تواند فرصت مناسبی برای اصلاح طلبان با هدف بازگشت مستقل به قدرت سیاسی وحذف فشارهای تحمیل شده طی سال‌های اخیر باشد.

به عقیده من هم اصول گرایان دین مدار و هم اصلاح طلبان ولایت مدار هردو از ابزارهای تعالی عزت مسلمین وایران اسلامی تلقی می گردند وعامل وحدت آحاد جامعه اند اما هم اصول گرایان مقدس مآب وهم اصلاح طلبان افراطی وسکولار مطرود ملت خواهند بود وآنچه ماندگار می ماند دین مداران معتقد به شیوه های صحیح مدیریتی مبتنی براصلاحات روز جامعه هستند.

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. دستت درد نکنه استاد سخن از زبان ما گفتی .

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  درود براستادشجاع وارزشمندآقای پیریان که همیشه به حق قضاوت می کنید.

  [پاسخ]

 2. درود بر .. توانمنداصلاح طلبان کوهدشت عالی نوشتی .

  [پاسخ]

 3. قابل توجه اصلاح طلبان عزیز:توسعه تشکیلاتی که با بازخوانی منافع ملی همراه باشد، می‌تواند فرصت مناسبی برای اصلاح طلبان با هدف بازگشت مستقل به قدرت سیاسی وحذف فشارهای تحمیل شده طی سال‌های اخیر باشد.

  [پاسخ]

 4. گوشه ای از فرامین نایب ولی خدا در این مهم که بر زمین مانده است .

  ” نقطهء مقابل اصولگرایی، اصلاح طلبی نیست بلکه لاابالیگری و نداشتن اصول است و نقطهء مقابل اصلاح طلبی هم اصولگرایی نیست بلکه افساد است که در این میان، راه صحیح، «اصولگرایی اصلاح طلبانه» است…”

  این غلط است که ما کشور یا فعالان سیاسى را به اصولگرا و اصلاح ‏طلب تقسیم کنیم: اصولگرا و فلان؛ نه. اصولگرایى متعلق به همه‏ ى کسانى است که به مبانى انقلاب معتقد و پایبندند و آنها را دوست می‏دارند؛ حالا اسمشان هر چه باشد.»

  مقام معظم رهبری: بنده معتقد به اصولگراى اصلاح طلبم؛ اصول متین و متقنى که از مبانى معرفتى اسلام برخاسته، با اصلاح روش ها به صورت روزبه روز و نوبه نو.

  سلام بر استاد ارجمند ،نیروهای دلسوز وارزشی موجود در هر دو جریان این مطالب را پذیرفته اند اما متاسفانه در هنگام حرکت وعمل تعلقات ظاهری وتعصبات پوشالی پای حرکتشان را سست کرده وتوان بریدن وجدا شدن از این تعلقات حقیر، بی ریشه واصالت (چپ وراست واصلاح واصول )را ندارند ،در این رهگذر در انتظار خلاصی دلسوزان در گذر عمر به نظاره نشسته ایم .

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  برای شما اصولگرای ارزشمند وفهیم ودلسوز آرزوی سلامتی داریم.

  [پاسخ]

 5. دایی جان قلمت همیشه پویا باشند خیلی جالب بود

  [پاسخ]

 6. کی کوهدشت درست می شود وبرای ما بیکاران کار ایجاد می کنند

  [پاسخ]

 7. من تحلیل روشن شما را می پسندم امادر این سال سیاسی می گم: هردم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد

  [پاسخ]

 8. سلام براستاد ارزشی، اگر توصیه های شما عملی شودکوهدشت هم رشدوتوسعه داردمردم می دانند که در هفته دولت چند طرح در کوهدشت افتتاح شد؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 9. استادسلام چه صادقانه وبی تکلف نوشتی .خیلی خوشحال شدم.

  [پاسخ]

 10. یادمدرسه شهیددستغیب هفت چشمه وتدریس های خوبتان بخیر.

  [پاسخ]

 11. کاش همه مثل شما تفکرات بالا وسازنده داشته باشندوبه فکر ما جوانان بیکار وبدبخت باشند

  [پاسخ]

 12. با سپاس از برادر محقق و اندیشمند جناب شاکرم عزیز به حق وبه درستی به نکات قشنگیاشاره نمودی بدون ملاحظه بیشترین دافعه را این دو طیف در جامعه بوجود اوردن موفق باشید

  [پاسخ]

 13. خوب بود تعامل سازتده طرفین برای کوهدشت خیلی خوب است.

  [پاسخ]

 14. درود براستاد عزیرمطلبت پرمعنی وچالب بود درباره بیکاری وسیاست بازی هم بنویسیداستاد

  [پاسخ]

 15. دست مریزاد؛ چه زیبا توصیف کردی .متعصبان ومنفعت طلبان همیشه درکمین لحظه هایند تا نانی در آتش گرم کنند ولیسی بر ته کاسه بزنند.

  [پاسخ]

 16. به نظر من تعداداصلاح طلبان افراطی خیلی بیشتر ازاصول گرایان مقدس مآب است شاید نسبت صد به ده باشند پس استاد مقایسه جالبی نیست نظرنان را اصلاح کنید.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  به نظر من تندروی شقانه ومردانه است ولی مقدس مآبی گول زدن مردم با دین است کدام بهترند اگر درصد آنها یک به هزار هم باشند باز افراطی بهتر است

  [پاسخ]

  Θ∞Θ در :

  حضرت امیر(ع)می فرمایند:
  « عاقل آن نیست که خیر را از شر تشخیص دهد، بلکه عاقل کسى است که میان دو شر، آن را که ضررش کمتر است بشناسد.»
  فرض کنیم که طبق گفته دوست ما تعداد مقدس مآبان از اصلاح طلبان افراطی کمتر باشد، در نتیجه امید به جمعیت اصولگرا بیشتر است تا جمعیت اصلاح طلب.
  خب حالا دلیل شما برای دفاع از اصلاح طلبان افراطی نسبت به مقدس مآبان چیه؟
  آیا امامان (ع) که در تمام دوران بعد از نبی اکرم(ص) با مشکل مقدس مآبی دست و پنجه نرم میکردند و تا حد ممکن با آن مبارزه میکردند، هیچگاه شده است از افراطی گری اصلاح طلبانه(یعنی تیشه به ریشه اسلام زدن) دفاع کنند؟

  [پاسخ]

 17. اردوی شهر شوش وخوزستان در سال ۷۶ که شما برگزار کردید هنوز یادم نرفته /خسته نباشید.

  [پاسخ]

 18. درود بر شما آقای گراوند؛ به نکات جالبی اشاره کردید.خیلی از دشمنی ها و کینه توزی ها، از دنیا طلبی و منافع شخصی نشأت می‌گیرد. وقتی که پای پست و مقام و خود خواهی به میان آید، افرادی که در یک طیف سیاسی هم که باشند یرای به درکردن رقیبان از صحنه، به هر وسیله ای متوسل می شوند. اما افراد خود ساخته ای که قصدشان پیشرفت و سربلندی ایران اسلامی باشد نه تنها مخالفین سیاسی خود را تخطئه نمی کنند بلکه با حفظ سلایق سیاسی خود، از دیدگاه‌های آنان استفاده می کنند.پس نتیجه می‌گیرم که اصول گرایانی که اکثر اصلاح طلبان را دشمن و ضد ولایت می دانند، ناخواسته در اردوگاه دشمنان، با انقلاب می جنگند.اقتدار این کشور با وحدت و همدلی بین همه طیف ها و جریان های سیاسی به وجود خواهد آمد.سلام برهمه ی خدمتگزاران صدیق انقلاب اسلامی ایران.

  [پاسخ]

  Θ∞Θ در :

  برای رعایت انصاف، خوب بود کمی هم به ضعفهای اصلاح طلبان می پرداختید

  [پاسخ]

 19. استاد قلمت مانا باشد ولی دوستان نه اصولی برای مردم مانده ونه اصلاحی میدانید فقر فحشا منکر تهیدستی ابروی مردم را به خطر انداخته مسئولینی که ندانند مردمشان چگونه شب را به صبح می رسانند چه فرقی دارد بر سجاده ی عبادت نشینن یا بر سفره ی شراب مردم ایمان خودرا از دست داده اند چه اصولگرایان چه اصلاح طلبان همه به فکر رانت خواری وغارت کردن این کشورند به گونه ای که دل رهبر فرزانه ی انقلاب را این عده ی از خدا بی خبر خون کرده ان بیاییم واقعیت های جامعه رابیان کنیم دردها ی مردم را التیام بخشیم

  [پاسخ]

 20. این چیزها برای من بیکاربه چه دردی می خوردکی کوهدشت از این سیاست بازی خلاص می شود

  [پاسخ]

 21. استاد این سودجویان از سیاست عامل عقب ماندگی شهرمان هستند اگر مردم آگاه باشندبه آنها رای نمی دهند

  [پاسخ]

 22. سلام بر معلم خوبم عکست رادیدم خیلی خوشحال شدم این دفعه خودت هم کاندیدشوید من طرفدار توهستم

  [پاسخ]

 23. سلام استادخیلی خوب است موقع انتخابات من هم میام کوهدشت

  [پاسخ]

 24. استاد نوشته های سطح بالایی می نویسی ولی هنوز ما نفهمیدم که شما اصلاح طلبی یا اصول گرایی با طیف فرج مومنی هستی یا با آقای ملکشاهی یا با طیف دوستی یا با اصلاح طلبان نوظهوری؟ اگر موضعت را مشخص کنی ما بهتر این مطالب خردمندانه شما را می پذیریم ودرصورتی موضع شما منطقی باشد خداوکیلی من هم همفکر شمامی شوم.

  [پاسخ]

 25. پنجره زیباست اگر بگذارند چشم مخصوص تماشاست اگر بگذارنددل صاحب فتوی است اگر بگذارند
  نظزت جالب وخواندنی بود

  [پاسخ]

 26. با عرض سلام حضور شما استاد نویسنده که همه را به اعتدال دعوت کردید من فقط یک سئوال دارم طوری که شنیدم که گفتند شماوچند نفر از دوستانتان بانمایندگان ملکشاهی جلسه ای داشته اید وقرار بوده در هفته آینده وقتی ملکشاهی به کوهدشت بیایند درخانه شمایا حیدر گراوند یا الماس گراوند، طرفداران دکتر تقی زاده جمع شوندوملکشاهی با آنان دیدار کند آیا این خبر صحت دارد لطفاً پاسخ دهید؟

  [پاسخ]

  الماس گراوند در :

  صحت ندارد من از این خبر اطلاعی ندارم

  [پاسخ]

 27. درودبراستادارجمندبسیاردقیق وعالی به نکاتی کلیدی اشاره نمودید واقعا مردم دیگرازافراط گری هر دو جریان خسته اند

  [پاسخ]

 28. تفکر اعتدال وخیرخواهی برای عموم وسازندگی شهر بهتر است

  [پاسخ]

 29. سپاسگزارم من شاگردت بودم در دبیرستان اشتره گل گل.

  [پاسخ]

 30. استادسلام لطفا درباره انحصارطلبی وحلقه چاکران هم بنویسید

  [پاسخ]

 31. شما را به این نوشته های تند چه حاجت است برو برای آموزش مطالعه کن وتدریس کن راحت تری.

  [پاسخ]

 32. علي طهماسبي از رومشكان

  قبل از هرچیز ازمدیرسایت بسیار خوب کشکان نیوز بخاطر انتشار مطالب خوب وارتباط با افرادخردمندی مثل مهدی قلایی وشاکرم گراوندتقدیر وتشکر می نمایم لطفا جهت آشنایی بیشتر مابا این افراد مصاحبه مفصلی با آنان انجام دهید تا ما طرفداران نوشته های آنان از طرزفکرشان مطلع شویم

  [پاسخ]

 33. همه مامنتظریم که درکوهدشت برایمان کار درست شودولی این افراطیون ومقدسی مابها نمی گذارند به موضوع خوبی اشاره کردی استاد

  [پاسخ]

 34. درود برشما شک نکنید آقای ملکشاهی برای بار دوم نماینده هستند واصلاح طلبان هماهنگ نمی شود وامامی هم به نفع قبادی کنار نمی رود.

  [پاسخ]

  نوريان در :

  به همین خیال باش شما هم شک نکنیدکه آقای فرج مومنی نماینده هستندچون هیچکدام از اصلاح طلبان بار دیگر گول نمی خورند…

  [پاسخ]

 35. سلام برمعلم خوبم چاکرتم ماهنوز شمارا فراموش نکرده ایم

  [پاسخ]

 36. آقای دوست محمدی دمت گرم چه سایت خوبی داری ودرود برسروم استادگراوند این نوشته که خیلی پرمحتوا بود مرا تبخیرکرد تورا به خدا کاندیدشوید من برات کارمیکنم

  [پاسخ]

 37. همه بایدطبق این جمله مقام معظم رهبری عمل کنیم: بعضى‌ها احساس دارند، احساس مسئولیّت می‌کنند، انگیزه دارند امّا این انگیزه را غلط خرج می‌کنند، بدجایى خرج می‌کنند، اسلحه را به آنجایى که باید، نشانه نمی‌گیرند، این براثر بى‌بصیرتى است

  [پاسخ]

 38. کاش به جای این حرفها یک تالار گفتگو داشتید
  تا مردم و همه جوانان می توانستند برای رشد شهرستان پیشنهاد ارایه دهند
  و پیشنهادات می توانست مورد نقد همگانی قرار بگیرد(بصورت گفتگو نه صرف ارایه نظر، چون نظر هم میتواند نیازمند گفتگو و اصلاح باشد)
  و گرنه خود مردم بیشتر از خیلی از فوق لیسانس ها و دکتری ها و …. این ها را میدانند

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  درود برشما دلتاایکس دلتا، خیلی پیشنهاد جالبی مطرح کردی شما هماهنگی کن وافراد را جهت گفتگوجمع کن ومن هم با استادگراوند صحبت کردم ایشان برای جلسه پرسش وپاسخ آماده هستند هرموقع شما بخواهید.

  [پاسخ]

  Θ∞Θ در :

  سلام بر شما عزیز اصلاح طلب و آقای گراوند
  خدمت شما عرض شود منظور بنده بیشتر وجود تالارهای گفتمان «مجازی» است
  چیزی که قدرت مکالمه و گفتگو در آن بیش تر از
  این شیوه نظرنویسی و کامنت گذاری در سایت های خبری است
  و به دلیل عدم محدودیت مکانی و زمانی برای پاسخگویی، راندمان بیشتری نسبت به اجتماعات حضوری دارند، شما یا بنده یا هر کس دیگری در هرجایی و در هر زمانی میتوانیم با هم گفتگو کنیم.
  نیاز به جمع کردن افراد هم نیست، با یه اطلاع رسانی خبری هر کسی در هر زمانی که بخواهد میتواند در آنجا حضور یابد و نظر خودش را اعلام کند.
  فرصت انسان هم برای تأمل خیلی زیادتر است.
  هم اندیشمندان، هم کاندیداهای مختلف و هم مردم عادی بدون هیچ محدودیتی می توانند نظرات خودشون را بنویسند.
  به نظر بنده مردم کوهدشت الان حق دارند که تضارب آرای اندیشمندان، کاندیداها و … را ببینند.
  در مسیر راستی و درستی، موفق و موید باشید

  [پاسخ]

 39. استادبرای ادامه تفکردکتر تقی زاده تلاش کن. اگر کاندیدشوی ما دوستان ستادی دوره قبل باز حاضریم برای شما کار کنیم جلسه ای بگذار تا بیاییم وصحبت کنیم.به نظر من دوره قبل بهترین رای عمرمان را دادیم

  [پاسخ]

  حسن عبدولي در :

  مهدی جان من هم با شما موافقم همجمع شویم تا دیداری تازه شود

  [پاسخ]

 40. آفرین برمدیر هنرمند وفرهنگ ساز سایت عالی کشکان نیوز، از سرعت بالا وچیدمان ومطالب خواندنی سایت شما لذت بردم واز این به بعد سرکشی به این سایت را به دوستانم توصیه می کنم واز تحلیل دقیق استاد فرزانه که من افتخار شاگردی اش را داشته ام ومی دانم که حرفهایش مستند ودقیق وعلمی است خوشحال شدم وامیدوارم که روزی چاپلوسی وسیاسی کاری وتندروی ومقدس مابی در کوهدشت به پایان برسد وافراد خردمند ولایق بتوانند برای حل مشکلات مردم آستین بالا بزنند
  من به همه کاندیداها توصیه می کنم که بادنیای دانایی محور هماهنگ شوند جون جوانان دیگر بزرگترهای خودرا بیکار ومعتاد( گرگ خورده) دیده اند وبه شعار ودروغ رای نمی دهند وشک نکنند که اکثرشان سایت ها رانگاه میکنندوهمه چیز را می فهمند

  [پاسخ]

 41. دروبرشما دایی جان

  [پاسخ]

 42. لام برمدیر سایت بی طرف وارزشمند وفهیم کشکان نیوز من از آقای گراوند که مطالب مختلفی نشر میکنداول تشکرمکنم وبعد چند سوال دارم؟لطفا صادقانه جواب دهید
  ۱- شما بامجموعه اسفندیاری وفرج مومنی هستی یا نه؟
  ۲-شماقبلا مطالب علمی وآموزشی می نوشتی چرا الان سیاسی می نویسی؟
  ۳- آیا به ملکشاهی تمایل داریدوقصد دارید از اوحمایت کنید؟
  ۴-چرا مطالبت را به سایت اصلاح طلبان سیفاروژ برای انتشار نمی دهی؟
  ۵- آیا فکر می کنیدهمه طرفدارن دکترتقی زاده با شما همراهی می کنند؟
  ۶- آیاحاضرید قلم توانایت رادر اختیار اصلاح طلبان توافق کرده بگذارید ودر حمایت از آنها بنویسید؟
  ۷- آیا شما دنبال منافع یا فرصت خاصی هستی؟

  [پاسخ]

 43. برادر شاکرم گراوند به کاندید جوان و فرهنگی اهل قلم برادر خودت فردین گراوند بپیوند و با نوشته های زیبایت از ایشان حمایت کن هرچند که تعصب ششما طایفه گراوند نسبت به برادرتان بینظیر است با تشکر از استاد حقوق و همکار نجیب فرهنگی دوست محمدی

  [پاسخ]

 44. “ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﻣﻐﺰﯼ ” ﺧﺎﺹ ﺍﻓﺮﺍﻃﯽ ﻫﺎﯼ ﯾﺎ ﺍﺻﻼﺣﺎﺕ!!!!
  ﺩﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻫﺮﮔﺎﻩ ﻃﯿﻔﯽ ﺩﺭﻣﻘﺎﺑﻞ ﺁﻫﻨﮓ ﺣﺮﮐﺖ ﻭ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻫﺎﯼ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ
  ﻭ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺩﻧﯿﺎ ﻗﺎﻣﺖ ﺭﺍﺳﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺳﻌﯽ ﺩﺭ ﻣﻤﺎﻧﻌﺖ ﺍﺯ ﻋﺒﻮﺭ ﺭﯾﻞ
  ﻧﻮﺳﺎﺯﯼ ﻭ ﺑﺎﺯﻧﮕﺮﯼ ﺩﺭ ﻣﺴﯿﺮ ﭘﺮ ﭘﯿﭻ ﻭ ﺧﻢ ﺳﻨﺖ ﻫﺎ ﻭ ﺍﺭﺯﺵ ﻫﺎﯼ
  ﻧﻬﺎﺩﯾﻨﻪ ﺩﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺩﺍﺭﻧﺪ،ﺍﯾﻨﺎﻥ ﺑﮕﻤﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﺩﺍﻧﺎﯾﯽ ﭼﺸﻢ ﺷﺎﻥ ﺭﺍ
  ﺑﺴﺘﻪ ﻭ ﺩﺭ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﯾﺶ ﭘﻨﺒﻪ ﻓﺮﻭ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ، ﺍﯾﻦ ﺟﻤﺎﻋﺖ ﺣﺘﯽ ﺍﺯ
  ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﺍﺛﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﭘﺮﻫﯿﺰ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﮐﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺍﺵ ﺩﻭﺭ ﺍﻓﺘﺎﺩﻥ ﺍﺯ ﺗﺤﻮﻻﺕ
  ﻓﮑﺮﯼ ﺯﻣﺎﻧﻪ ﻭ ﻓﺮﻭ ﺭﻓﺘﻦ ﺩﺭ ﺟﻤﻮﺩ ﺫﻫﻨﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﮑﻞ
  ﮔﯿﺮﯼ ﺗﻔﮑﺮ ﺍﻓﺮﺍﻃﯽ ﮔﺮﯼ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ . ﺩﺭ ﺗﻔﮑﺮ ﺍﻓﺮﺍﻃﯽ ﺗﺒﺎﺩﻝ ﻓﮑﺮﯼ ﻭﺟﻮﺩ
  ﻧﺪﺍﺭﺩ،ﻫﺮ ﻋﻘﯿﺪﻩ ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﺷﯿﻄﺎﻧﯽ ﻭ ﺑﺎﻃﻞ ﺍﺳﺖ،ﺍﻧﻌﻄﺎﻑ ﭘﺬﯾﺮﯼ ﻣﻌﻨﯽ
  ﻧﺪﺍﺭﺩ،ﺣﻖ ﻓﻘﻂ ﻧﺰﺩ ﺧﻮﺩ ﻓﺮﺩﺳﺖ،ﺳﺎﺯﺵ ﻭ ﻣﻤﺎﺷﺎﺕ ﮐﺎﺭﺑﺮﺩﯼ ﻧﺪﺍﺭﺩ،ﯾﺎ
  ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺮﺍﺏ ﮐﻨﯿﺪ ﯾﺎ ﺧﺮﺍﺏ ﺷﻮﯾﺪ،ﯾﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺣﺬﻑ ﮐﻨﯿﺪ ﯾﺎ ﺣﺬﻑ ﺷﻮﯾﺪ،ﺩﺭ
  ﺩﯾﻮﺍﺭﻫﺎ ﻭ ﺣﺼﺎﺭﻩ ﻣﺤﺼﻮﺭ ﻣﯽ ﺷﻮﯾﻢ،ﻭ ﺑﻨﺪ ﺳﮑﻮﻥ ﺩﺳﺖ ﻭ ﭘﺎﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ
  ﺯﻧﺠﯿﺮ ﻣﯿﮑﻨﺪ .
  ﺧﺎﻧﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺩﺭﺵ ﺑﺴﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺭﻓﺖ ﺍﻣﺪ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻣﺘﺮﻭﮐﻪ ﻣﯽ
  ﺷﻮﺩ،ﺗﻨﺪﺭﻭﯼ ﻫﺎ ﺑﺎﻋﺚ ﺧﺮﻭﺝ ﺍﺯ ﻣﺴﯿﺮﺷﺪﻩ ﻭ ﻧﺎﺑﻮﺩﯼ ﺑﻪ ﺍﺭﻣﻐﺎﻥ ﻣﯽ
  ﺁﻭﺭﺩ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻓﺮﺟﺎﻡ ﻫﻤﺎﻥ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ ﻣﻐﺰﯼ ﯾﺎ ﺑﻦ ﺑﺴﺖ ﺫﻫﻨﯿﺴﺖ !!!
  ﺩﺭﻃﺮﻑ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﻫﺎ ﺑﺎﺯﺳﺖ،ﻫﻮﺍﯼ ﺧﺎﻧﻪ ﮔﻬﮕﺎﻫﯽ ﻋﻮﺽ
  ﻣﯿﺸﻮﺩ،ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻣﻮﺟﻮﺩﯼ ﺗﮑﺎﻣﻞ ﺧﻮﺍﻩ ﻭ ﺩﺭ ﭘﯽ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻭ ﺍﺻﻼﺡ ﺍﺳﺖ .ﻫﻤﻨﻮﺍ
  ﻭ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺷﺪﻥ ﺑﺎ ﺩﻧﯿﺎ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﯼ ﺭﻭﯼ ﻣﯿﺰ ﺍﺳﺖ، ﻣﯿﻞ ﺑﻪ ﺟﻠﻮ ﺭﻓﺘﻦ ﻭ ﺑﻪ
  ﺭﻭﺯ ﺷﺪﻥ ﺍﻣﺮﯼ ﺑﺪﯾﻬﯿﺴﺖ،ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻭ ﺩﺍﻧﺶ ﻓﺮﺩ ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻭﺯ ﻓﺰﻭﻧﯽ
  ﻣﯿﺎﺑﺪ، ﺍﺭﺯﺵ ﻫﺎ ﻭ ﻋﺮﻑ ﻫﺎ ﺑﺎﺯﻧﮕﺮﯼ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ،ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺳﻮﺍﺭ ﺑﺮ
  ﺩﺳﺘﺎﻭﺭﺩﻫﺎﯼ ﻋﻠﻤﯽ ﺧﻮﺩ ﻭ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ،ﺣﺮﮐﺖ ﺁﺭﺍﻡ ﻭ ﺧﺰﻧﺪﻩ ﺍﺻﻼﺣﺎﺕ
  ﻭ ﺗﮑﺎﻣﻞ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺭﺍ ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻭﺯ ﺑﻬﺘﺮ ﻭ ﮐﺎﻣﻞ ﺗﺮ ﻭ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺗﺮ ﻣﯽ
  ﮐﻨﺪ …..

  [پاسخ]

 45. و سپاس از جناب گراوند و قلم ایشان بخاطر بیان بسیاری از واقعیت های سیاسی شهرمان

  [پاسخ]

  ح - گراوند در :

  درود براستادفرشید عزیز بخاطر این تحلیل وبینش قوی ات درباره خشک مغزان شهرمان.این جمله ات این قدر دلنشین بود مرا کباب کرد،«ﺍﯾﻨﺎﻥ ﺑﮕﻤﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﺩﺍﻧﺎﯾﯽ ﭼﺸﻢ ﺷﺎﻥ ﺭﺍﺑﺴﺘﻪ ﻭ ﺩﺭ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﯾﺶ ﭘﻨﺒﻪ ﻓﺮﻭ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ، ﺍﯾﻦ ﺟﻤﺎﻋﺖ ﺣﺘﯽ ﺍﺯ
  ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﺍﺛﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﭘﺮﻫﯿﺰ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﮐﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺍﺵ ﺩﻭﺭ ﺍﻓﺘﺎﺩﻥ ﺍﺯ ﺗﺤﻮﻻﺕ
  ﻓﮑﺮﯼ ﺯﻣﺎﻧﻪ ﻭ ﻓﺮﻭ ﺭﻓﺘﻦ ﺩﺭ ﺟﻤﻮﺩ ﺫﻫﻨﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﮑﻞ
  ﮔﯿﺮﯼ ﺗﻔﮑﺮ ﺍﻓﺮﺍﻃﯽ ﮔﺮﯼ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ . ﺩﺭ ﺗﻔﮑﺮ ﺍﻓﺮﺍﻃﯽ ﺗﺒﺎﺩﻝ ﻓﮑﺮﯼ ﻭﺟﻮﺩ
  ﻧﺪﺍﺭﺩ،ﻫﺮ ﻋﻘﯿﺪﻩ ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﺷﯿﻄﺎﻧﯽ ﻭ ﺑﺎﻃﻞ ﺍﺳﺖ،ﺍﻧﻌﻄﺎﻑ ﭘﺬﯾﺮﯼ ﻣﻌﻨﯽ
  ﻧﺪﺍﺭﺩ،ﺣﻖ ﻓﻘﻂ ﻧﺰﺩ ﺧﻮﺩ ﻓﺮﺩﺳﺖ،ﺳﺎﺯﺵ ﻭ ﻣﻤﺎﺷﺎﺕ ﮐﺎﺭﺑﺮﺩﯼ ﻧﺪﺍﺭﺩ،ﯾﺎ
  ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺮﺍﺏ ﮐﻨﯿﺪ ﯾﺎ ﺧﺮﺍﺏ ﺷﻮﯾﺪ،ﯾﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺣﺬﻑ ﮐﻨﯿﺪ ﯾﺎ ﺣﺬﻑ ﺷﻮﯾﺪ،ﺩﺭ
  ﺩﯾﻮﺍﺭﻫﺎ ﻭ ﺣﺼﺎﺭﻩ ﻣﺤﺼﻮﺭ ﻣﯽ ﺷﻮﯾﻢ،ﻭ ﺑﻨﺪ ﺳﮑﻮﻥ ﺩﺳﺖ ﻭ ﭘﺎﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ
  ﺯﻧﺠﯿﺮ ﻣﯿﮑﻨﺪ»

  [پاسخ]

 46. باشجاعان ودرندگان صحرا در افتادم ولی هیچکس به اندازه رفیق بد به من صدمه نزد…اسکندرمقدونی
  آقای گراوند دوگروه مورد اشاره ات رفیق بد انقلاب هستند.

  [پاسخ]

 47. من هم بانظرت موافقم عال بود

  [پاسخ]

 48. سلام بردوست ارجمندآقای گراوند دو گرو مورداشاره خیلی برایانقلاب اسلامی مضربودند خداوند آنها را به راه راست هدایت کند

  [پاسخ]

 49. به یاد دوستان عزیز وهمفکرانم وسلام بر سرور گرامی آقای گراوند من تهرانم از این که بادیدن تصویرت یادآوری گذشته برایم پیش آمدخیلی خوشحال شدم

  [پاسخ]

 50. سپاس از لطف شما؛ح-گراوند

  [پاسخ]

 51. سلام حضوراستادعزیز انتخابات دوره گذشته یادش بخیر گرچه ستاد ما کم جمعت بود ولی رفاقت جوانهایی که می آمدند خیل خوب وجذاب بود مادوست داریم باز در کنار یک کاندید باشیم

  [پاسخ]

 52. دوست عزیز خسته نباشی امروز مهی گفت ومتوجه مطلبت شدم وآنراخواندم

  [پاسخ]

 53. به نظرم تنها کسی که این دوره میتواند کشتی در گل مانده جوانانئ بیکار را به ساحل مقصود برساند جوان مردمی و خوش فکر فردین گراوند است که شعارش نه چپ و نه راست است و فقط باید به فکر مردم بود رای بدهیم

  [پاسخ]

 54. درود بر دوست محمدی اصلاح طلب من متاسفم برای کاندیداهای اصلاح طلب بجز یک نفر شان که حتی با خواندن این مطلب جناب گراوند خیلی براشون سخته که براش کامنت بزارن و حرفاشو تایید کنند

  [پاسخ]

  بي طرف در :

  حاجی عزیزدرود برشهامت وشجاعتتان .این ها اگر قدر این سایت بسیار وزین وخوب وقدراین تفکرات وقدر این مطالب را می فهمیدند این بلاها رابر سرجنبش اصلاح طلبان وبرسرکوهدشت نمی آوردند وباعملکردغلط بهانه به دست مقدس مآبها نمیدادند اینها فقط حلقه ها وچاکران رادوست دارند وبسیار مغرور وخودپسندند.وبه قول استاد فرشیدگراوندﺍﯾﻨﺎﻥ ﺑﮕﻤﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺍﺯ ﺭﻭﯼ ﺩﺍﻧﺎﯾﯽ ﭼﺸﻢ ﺷﺎﻥ ﺭﺍﺑﺴﺘﻪ ﻭ ﺩﺭ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯼ ﺧﻮﯾﺶ ﭘﻨﺒﻪ ﻓﺮﻭ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ، ﺍﯾﻦ ﺟﻤﺎﻋﺖ ﺣﺘﯽ ﺍﺯ
  ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﺍﺛﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﭘﺮﻫﯿﺰ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﮐﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺍﺵ ﺩﻭﺭ ﺍﻓﺘﺎﺩﻥ ﺍﺯ ﺗﺤﻮﻻﺕ
  ﻓﮑﺮﯼ ﺯﻣﺎﻧﻪ ﻭ ﻓﺮﻭ ﺭﻓﺘﻦ ﺩﺭ ﺟﻤﻮﺩ ﺫﻫﻨﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺑﺎﻋﺚ ﺷﮑﻞ
  ﮔﯿﺮﯼ ﺗﻔﮑﺮ ﺍﻓﺮﺍﻃﯽ ﮔﺮﯼ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ

  [پاسخ]

 55. سلام بر دوست محبوب وسرور گرامی استادگراوند امروز عصر خانی گفت باز این دفعه همفکری کنیم وآدرس مطلب زیبای شما رابهم داد من هم هرکدام ازدوستان را ببینم هماهنگی می کنم تا جلسه ای داشته باشیم

  [پاسخ]

 56. سلام برمعلم خوبم من الان گچکارم اگر کار داری بیام انجام بدم البته صلواتی بخاط تدریس های خوبت

  [پاسخ]

 57. حرف حساب جواب ندارددرود برشما شاکرم گراوند و آقای محمدکرمیان شما آدم بزرگ وشجاعی هستی بسیاری ازافراد پرادعا چه اصلاح طلب مثل اسفندیاری-دوستی – فرج مومنی – کلای کونانی – دکتر علی پور-حاح علی شیراوند ومهندس حسن زاده و…. وچه اصول گرا بخاطرمنافع شان حاضر به تایید این منطق نیستندولی آفرین برفردین گراوندکه پیشقدم شدند

  [پاسخ]

  هادي ملكي در :

  افراد برزگ دیگری مثل استاد پیریان وفرشیدگراوند- حاج کرمیان- ادیب ارجمند سلطان پور- کاندید محبوب فردین گراوند- امیر نصرت پیری و…… دیگران که من افتخار آشنایی با آنان راندارم. همه دارای نظرات سازنده وخوبی پیرامون وحدت جامعه اسلامی دارنداما برخی از کاندیداهای افراطی مخالفند وحلقه حلقه هستند

  [پاسخ]

 58. به به چه چه نه نه فقط اصولی ناب عشقی

  [پاسخ]

 59. من هم با نظرارزشمند شما موافقم اماحلقه ها وسخت اندیش ها ازاین طرح ها میترسند ومخالفندوبه قول آقای کرمیان وفرشیدگراوند این نوشته ها برایشان دشوار است

  [پاسخ]

 60. چون درمتن منتشر شده از بیانات مقام معظم رهبری استفاده شده باید به اطلاع دوستان دلسوز وارجمند وسایت آزاداندیش وغیر وابسته وبسیار جالب کشکان نیوز برسانم هیچکدام از اصلاح طلبان افراطی که با ولایت فقیه مشکل دارند حاضر به تایید نظر ارزشمند استادگراوند نیستند.

  [پاسخ]

 61. دوست عزیز نوشته هایت عمیق وروشنگرند امیداست همیشه بنویسی

  [پاسخ]

  م . سوري از طيف اصلاح طلب در :

  سلام آقای امیری من باشما موافق نیستم تا جواب سوالاتم را درکامنت زیرنگیرم روشن نمی شوم باردیگر فقط برای خودت نظر بده کاری به من ودیگران نداشته باش

  [پاسخ]

 62. آقای گراونداصولگرایان افراطی چی؟تازمانیکه افراد بجای مصالح ومنافع عموم جامعه دنبال منافع ناچیز شخصی خویشند همین افراطیون اصولگرا واصلاح طلب مانع اصلی توسعه وعدالت درجامعه که همه آرزوی آن را داریم میباشند بنابراین خود ماها باعث شدیم این گروههابه جامعه ازهرنظر آسیب وارد نمایند

  [پاسخ]

 63. سلام استاد عزیز و گرامی
  بی شک سوابق آموزش و پژوهشی شما بر کسی پوشیده نیست،مقالات شما در مجلات و سایت های مختلف حکایت از بینش سیاسی بالا و نگرانی از عدم اگاهی مردم در تحولات سیاسی شهرستان را دارد .برداشت من این است که شما به طیف سیاسی خاصی وابسته نیستید. جناح سیاسی شما همیشه اعتدال گرا و طرفدار حق بوده اید و همیشه تشخیص شما در جناح سیاسی بیشترمنفعت شهرستان نه جناحی خاص بوده است.امیدوارم جناب عالی بتوانید با شهرتی که در بین اموزش و پرورش و مردم دارید و در بین مردم شهرستان محبوب هم هستید جناحی جدید در شهرستان(اعتدال گرا) را ایجاد نمایید و شهرستان را از مشکلاتی که دارد که هم میدانیم نجات دهید.

  [پاسخ]

 64. من برای اصلاح طلبان پرادعا وتوخالی واصول گرایان تمامیت خواه متأسفم که از این موضع گیری منطقی استقبال زیاد نمی کنندوبه فکر آرمانهای رهبری عزیز نیستندوفقط منافع رادرنظر دارد

  [پاسخ]

  م . سوري از طيف اصلاح طلب در :

  این تنها نظر شماست

  [پاسخ]

 65. باسلام
  بسیار زیبا بود ،دست مریزاد استاد عزیز.امیدوارم هردو طیف استفاده کنند

  [پاسخ]

 66. م . سوري از طيف اصلاح طلب

  قبل از هرچیز از مدیر سایت تشکر می کنم من همه سایتها را سرکشی می کنم اماحقیقتا از محتوای سایت شما بیشتر خوشم می آید یکی همین موضوع………
  استادموضوع جالبی است ولی من انتقاداتی ازشما دارم:
  * شما مغرور وگستاخ هستی وهرچه بخواهی می نویسی ممکن است این موضوع واین کامنتها روی صلاحیت کاندیدهای ما تاثیر بگذارد وبه آنان استنادشود
  * چرا هیچ کامنتی را جواب نمیدی وبه قول کامنت دلتا ایکس اگر به صورت پرسش وپاسخ باشد ما بهتر باطرز فکر وانگیزه شما آشنا می شویم.
  * چرا از اصول گرایان تعریف کردی این خلاف اصلاح طلبی است.
  * من می دانم شما با سران اصلاحات اسفندیاری وفرج مومنی ارتباط ندارید واز نوشته هایت معلوم است جز حلقه های آنها نیستی چرا؟
  * نوشته هایت بخاطر پست است یا آگاهی مردم.
  * آیا اعتقاد به نوشته هایت دارید؟یا فقط برای دیگران است؟
  * طوری که گفته اید وپرسیدم من مطمئنم اگر فرج مومنی کاندیدای اصلی باشد شما ودوستانی که باشما همفکرند از اوحمایت نمی کنید آیاحاضرید بااسنفدیاری یافرج یا نماینده ای از آنان صحبت کنیدشایدمشکل حل شود

  [پاسخ]

  بي طرف در :

  کسی که می نویسد تراوشات ذهنی اش را بر روی کاغذ می آورد پس بسیار متعقداست
  مکن این سئوال که عقلت کجاست چو دانی پرسی سوالت خطاست

  [پاسخ]

 67. سلام استاد قطعا همه مردم از عملکرد دوگروه منافع جو ناراحتند وتمایل ندارند با آنها همرایی کنند چون فقط انحصاری عمل می کنند وبه دیگران توجهی ندارند

  [پاسخ]

 68. با تشکر از جناب اقای گراوند به خاطر متن پربارشان. به امید اتحاد اصلاح طلبان.

  [پاسخ]

 69. البته سابقه ایشان کاملا متضاد با فرمایشاتشان میباشد چون هم اصلاح طلب افراطی بوده اندوهم طرفداراحمدینزد

  [پاسخ]

  علي اشرف گراوند در :

  پسرعمومی عزیزمشخص است که خیلی ازاین منطق قوی برادرم دست پاچه شده ای وحتی بخاطرافراطی بودنت تاب نوشتن احمدی نژاد را نیاورده ای . ماهیچ وقت طرفدار احمدی نژاد نبوده ایم ومتعقدیم که اوپیشرفت کشور را به رکود کشاند. برادرم درهیچ عرصه ای از زندگی افراطی نداشته چه رسد به سیاست . شما اگر اصلاح طلب دلسوز هستی ونوشته ای مثل این مطلب تو را نسوزانده ومنافعت را به خطر نینداخته وجزء مدیران میزچسب نیستی به جای فاصله انداختن ،کاری کن که توانمندی برادم که گوشه هایی از آن را خوانندگان می بینیددرخدمت جریان اصلاح طلبی باشد.این را هم اطمینان دارم که اگر برادرم درعرصه کار قرار گیرد شما که پنهانی و ناشناس نظر می دهی جایگاهی مثل الانت که کلاه سر تصمیم گیران می گذاری، نداری ومن بابرادرم هماهنگ می کنم که باشما که حیف است گراوند خودت رامعرفی کرده ای، مناظره ای داشته باشد تا آن موقع چهره واقعی افراطیون مشخص شود.

  [پاسخ]

  كوناني علي در :

  استادعزیز شما ببخشید ایشان افراطی است ومغزش قفل کرده من برایت متأسفم شما که با هم قبیله ای خودت این طور رفتار می کنید وای به حال ما ودیگران.

  [پاسخ]

  مريم گراوند در :

  من فقط یک جمله میگم:
  چوخواهی به نیکی نامت رود درجهان
  مکن نام نیک بزرگان نهان
  دوست بسته ام خردمندان با این اتهامات از صحنه خارج نمی شوند روشت دیگر در عصر دانایی نا کار آمداست .من افتخار شاگردی استادگراوند را داشته ام اوبسیار فاضل وخردمنداست اگر اوباشد روبه صفتان جایی ندارند

  [پاسخ]

  حام دبراتي در :

  آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است. شما کامنت گذار غلیان اگر دوپینگت ثمام شده، تو هم شجاعانه وعلنی نظرمیدادی وبامعرفی خودت تحلیل می کردی.پس نان به نرخ حلقه وروز می خوری

  [پاسخ]

 70. دست مریزاد استاد ،بسیار عالی بود

  [پاسخ]

 71. این حرفها همه اش کشک است وقتی در پستوی خانه ها تصمیم گیری می شود ومدیران اجاره ای ونا توان نمی توانند امورات را اداره کنند فقط مشکلات بای مردم باقی می ماند وماجوانان بیکار چه خاکی برسرمان بریزیم مدیر محترم ودلسوز کشکان نیوز لطفا کامنت مرا حتما بگذارید

  [پاسخ]

 72. البته سابقه ایشان کاملا متضادبا فرمایشاتشان میباشد ایشان نشان داده اند از نظر سیاسی ثباتی ندارند چون هم اصلاطلب افراطی وازچبیهای قدیمی اند وهم از طرفداران جدی احمدی نزاد درزمان اصولگرایان بودند والان هم طرفدار اعتدال و زمان فعلی هستند

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  پاسخت درکامنت قبل ات آمده که دوباره کپی اش را می گذارم
  علی اشرف گراوند در شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۴ :

  پسرعمومی عزیزمشخص است که خیلی ازاین منطق قوی برادرم دست پاچه شده ای وحتی بخاطرافراطی بودنت تاب نوشتن احمدی نژاد را نیاورده ای . ماهیچ وقت طرفدار احمدی نژاد نبوده ایم ومتعقدیم که اوپیشرفت کشور را به رکود کشاند. برادرم درهیچ عرصه ای از زندگی افراطی نداشته چه رسد به سیاست . شما اگر اصلاح طلب دلسوز هستی ونوشته ای مثل این مطلب تو را نسوزانده ومنافعت را به خطر نینداخته وجزء مدیران میزچسب نیستی به جای فاصله انداختن ،کاری کن که توانمندی برادم که گوشه هایی از آن را خوانندگان می بینیددرخدمت جریان اصلاح طلبی باشد.این را هم اطمینان دارم که اگر برادرم درعرصه کار قرار گیرد شما که پنهانی و ناشناس نظر می دهی جایگاهی مثل الانت که کلاه سر تصمیم گیران می گذاری، نداری ومن بابرادرم هماهنگ می کنم که باشما که حیف است گراوند خودت رامعرفی کرده ای، مناظره ای داشته باشد تا آن موقع چهره واقعی افراطیون مشخص شود.

  [پاسخ]

  کونانی علی در شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۴ :

  استادعزیز شما ببخشید ایشان افراطی است ومغزش قفل کرده من برایت متأسفم شما که با هم قبیله ای خودت این طور رفتار می کنید وای به حال ما ودیگران.

  [پاسخ]

  مریم گراوند در شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۴ :

  من فقط یک جمله میگم:
  چوخواهی به نیکی نامت رود درجهان
  مکن نام نیک بزرگان نهان
  دوست بسته ام خردمندان با این اتهامات از صحنه خارج نمی شوند روشت دیگر در عصر دانایی نا کار آمداست .من افتخار شاگردی استادگراوند را داشته ام اوبسیار فاضل وخردمنداست اگر اوباشد روبه صفتان جایی ندارند

  [پاسخ]

  حام دبراتی در شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۴ :

  آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است. شما کامنت گذار غلیان اگر دوپینگت ثمام شده، تو هم شجاعانه وعلنی نظرمیدادی وبامعرفی خودت تحلیل می کردی.پس نان به نرخ حلقه وروز می خوری

  [پاسخ]

  علي رشنو در :

  مثل استادگراوند مردانه سخن بگو ، نه درگوشی ومخفیانه مثل بزدلان به دیگران تهمت زدن ودیگران راتخریب کردن که افرادی مثل تو وحدت اصلاح طلبان را برهم می زنند من فکر می کنم کاندیداهای آتی اصلاح طلبان دیگر کلاه تملق تو وامثال تو به سرشان نمی رود برای تکرار کامنت باز به علی اشرف از دست پاچگی کامل خارج نشده ای چون باز نوشتی ز بجای ژ برو اول سوادت را تکمیل کن وبعد بیا برای مناظره با یکی ازما

  [پاسخ]

  مهران گراوند در :

  اول خدمت مدیر ارجمند سایت کشکان نیوز سلام عرض می کنم وبعد درپاسخ به تخریب ناجوانمردانه شما باید بگم آب را گل نکنید شاید درپایین دست نان خشکی در آب خیس شود ویا این آب بشوید دلی یا مرهمی بربیکاری جوان خسته روحی باشدمن به مدت ۴ترم با استاد گراوند درس داشته ام که بسیار سخنور وعلمی وفاضل است وخیلی زیاد ثبات شخصیتی داردخداوکیلی حرفش با ثبات ومتین وخلاف این نظر شماست پس شما بخاطر منفعت وتندروی می خواهید ایشان را زیر سئوال ببریدبه نظر من خیانت بسیار زشت است وخیانت به برادر خیلی زشت تر وپست تر ومربوط به افرادسالم روانی نیست مربوط به عقده ای هاست.خداوندشما رابه راه راست هدایت کندتا دیگران را پله ترقی نکنی

  [پاسخ]

  امين شيراوند در :

  فلانی جلوی نور خورشید را نمی توان گرفت هرچندبدجنس باشی آخرش به جایی می تابد

  [پاسخ]

 73. درود استاد ارجمندم این مطلبت روکم کنی بود به منتقد بی خبر هم پاسخ دادم

  [پاسخ]

 74. درود براستادارجمندم مخلصتم پاسخ شبه گراوند را هم دادم

  [پاسخ]

 75. خدومت دوست ارجمند واستادمعزز سلام علیکم
  از این نوشته فوق العاده خوب وپرمحتوا لذت بردم من چون زیاد درستادهای انتخاباتی باشما بوده ام میدانم که نقد بی جای افرادحقیر راه به جایی نمی برد منطق لازم است شما باز بنویس خصوصاً درباره کاندید اول اصلاح طلبان

  [پاسخ]

 76. من هم اسم شما را در دانشگاه شنیدم والان هم تصویرت را دیدم من هم موافق نظرات شما هستم ودر اینده هم مطالب را مطالعه می کنم

  [پاسخ]

 77. هرگز نمیرد کسی که به حق وحقیقت سخن گوید واین ختم کلام است

  [پاسخ]

 78. دوست عزیز من امروز مهران را دیدم گفت که شما با مطالب زیبایت کولاک کردی من هم خیلی خوشحال شدم ومیام خدمتت برای مشورت که این دفعه بایک کاندید خوب کار کنیم

  [پاسخ]

 79. استادارجمند خسته نباشیدازمطالب بهره بردیم

  [پاسخ]

 80. سلام خسته نباشید از نوشته های شمابسیاربهره بردم امید است موفق باشیدمن هم باشما هستم

  [پاسخ]

 81. واقعا نکات جالبی بود پاینده باشی ومرگ بر مخلان جامعه کوهدشت

  [پاسخ]

 82. می شود هیچی نگفت وبا همه کس ساخت ولی این خیانت به جوانان بیکار است درود برسایت دیدنی کشکان ودرود خردورزی گراوند که عالی بیان کردی من هم یار جوانان بیکارم که با بی رحمی وخوکامگی ارباب سیاست به ابن حال وروز افتاده اندچه کسی می تواند اوضاع آنان راسامان دهد

  [پاسخ]

 83. خاص نظریکه من ومنال کرد کوهدشت دوست داریم

  [پاسخ]

 84. درودبربهترین گل زن تیم فوتبال برزیل کوچک . استاد تیم را دوباره راه اندازی کن همه بچه ها حاضرند بیایند سرزمین فوتبال تا دیداری هم تازه شود ویک تایم هم در یکی از باشگاه ها یا یک مدرسه در روزه های فرد بگیریم

  [پاسخ]

 85. حضور شما دوست عزیز سلام امروز مطلبت رادیدم که سیاسی نوشتی یاد گروه های آموزشی سال ۸۳ بخیر که فعالیت جهادی داشتی

  [پاسخ]

 86. سلام خیلی خوشحال شدم مدتی است نبودی پس وارد سیاست شدی که دیگر باشگاه نمیایی همه کمربند مشکی دان ۲ گرفتن جاماندی هفته بعدی امتحان دان ۱ است بیا شرکت کن منتظریم

  [پاسخ]

 87. قلم توانایتان همیشه جاری باد عالی تحلیل نمودی درمطلب قبلی ات حلقه ها راخوب شناخته بودی الان فعالیت آنها خیلی زیاد شده که به ضرر اصلاحات است

  [پاسخ]

 88. احسنت این یک منطق قوی وخردمندانه است

  [پاسخ]

 89. ما بیکاران با تفکر خوب ومثبت شما هماهنگ هستیم من چندمطلب دیگر از شما خواندم که زیاد به فکر جوانان بیکار وبدبخت هستی خدا نگهدارت باشد.

  [پاسخ]

 90. استاد سلام ای روزی برسد که کوهدشت هم به توسعه وپیشرفت برسد وما هم به کاری برسیم خداکند

  [پاسخ]

 91. درودبر دوست محمدی عزیز ودروبرمردبزرگ وشجاع گراوند که بون ترس می نویسد.وای اگراین افراطی ها واین سخت اندیش ها بگذارندکوهدشت آباد می شودحلقه آنها در اطراف کاندیدها در حال تشکیل شدن هستند

  [پاسخ]

 92. همكار فرهنگي اصلاح طلب ودوست شما

  درودبرشما، نوشته هایت خیلی متین ومنطقی وخوشحال کننده است ونشان از توانایی شماست آیا حاضری درحمایت از کاندید اول اصلاح طلبان درهمین سایت متنی بااین قشنگی بنویسی این گوی واین میدان لطفا در پاسخ این درخواست جواب بده

  [پاسخ]

  گراوندي در :

  اصلاح طلب فرهنگی عزیز اگر حلقه خیلی نزدیک که خود را صاحب آقای مومنی می دانندومثل مقدس مآبان سخت اندیش هستند ،درست رفتار کنند وافراد را ازمجموعه نرانندبرای فرد صاحب اندیشه ونویسنده ای مثل استادگراوند این درخواست شما کاری نداردکه درمتن نوشته هم اشاره شده: فقط توسعه تشکیلاتی که با بازخوانی منافع ملی همراه باشد، می‌تواند فرصت مناسبی برای اصلاح طلبان با هدف بازگشت مستقل به قدرت سیاسی وحذف فشارهای تحمیل شده طی سال‌های اخیر باشد.

  [پاسخ]

  سعيد كوشكي در :

  اگر به فکر کار آفرینی باشد واز مدیر کاردان وشایسته استفاده کند ماهم طرفدارش می شویم

  [پاسخ]

 93. آقای دوست محمدی سلام قبلا نظرمرا نگذاشتی ولی این دفعه بگذار چون من وآقای گراوند دوست هستیم ومی خوام ازنظرش حمایت کنم

  [پاسخ]

 94. نواب آزادبخت دانشجوي كارشناسي ارشدعلوم اجتماعي

  ابین همه نظرات نظرات آقای فرشیدگراوند ومحمدکرمیان که درود برشجاعت وشهامت هردوتایشان ونظر گرفتار ونابینا برایم جالب وخواندنی بودند البته کل مطلب استادگراوند عالی بود من حقیقتا زیاد با این عزیزان آشنایی ندارم ولی خیلی دلم می خواهددر جلسه ای بیشتر با آنها آشنا شوم چون مشخصه که دارای اندیشه های روشن وامیدبخش هستند امید که بتوانم آدرس شما راپیداکنم وخدمت برسم واز سایت کشکان هم متشکرم که باعث آشنایی ما شد

  [پاسخ]

 95. خدمت استادگرانقدر سلام ، مطلبت خواندنی بود و باعث وحدت فعالان در سیاست است امیدوارم برای بیکاری ما اقدامی صورت گیرد

  [پاسخ]

 96. سلام بر شما خوش فکر عزیز ای کاش همه فعالان سیاسی جامعه مثل شما فکر کنند وبرای وحدت جامعه تلاش نمایند

  [پاسخ]

 97. حسين بازوند گراوندزاده

  ای کاش من وشما ودوست محمدی عزیز وبقیه یکی شوم وبا کمک حاج دوستی یک نماینده خوب اصلاح طلب را به مجلس بفرستیم واو هم برای شهرمان باکمک افرادنخبه وچیزفهم شیوه برنامه ریزی ومدیریت شهرمان را اصلاح کند وبه فکر جوانان بیکار باشد ……استادعزیز لطف کن مطلب بعدی درباره جوانان بیکار باشد

  [پاسخ]

 98. برای تقویت اصلاح طلبی هرچه لازم است وهرکاری خوب ومنطقی است باید انجام شود

  [پاسخ]

 99. آقای گراوند موضوع شما جالب نیست و درک وفهم خاصی ندارد.

  [پاسخ]

 100. محمد گراوندزاده

  آقای گراوند موضوع شما جالب است .

  [پاسخ]

  علی در :

  علی

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط