سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۰۰:۵۸:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۰۴ مرداد ۱۳۹۱در ۱۲:۰۱ ق.ظ تعداد بازدید: 162 بازدید کد خبر:4272 چاپ خبر

۱۶ پایگاه طرح غنی سازی اوقات فراغت در شهرستان دلفان راه اندازی شد

0

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان دلفان از ایجاد و راه اندازی 16 پایگاه طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستانی برای اجرای برنامه های ویژه در زمینه اوقات فراغت دانش آموزان این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا :’مجید سبزیان ‘ روزسه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت:این تعداد شامل ۷ مدرسه قرآنی ،۴ پایگاه مستقل و ۵ سالن ورزشی است که در ایام تعطیلات تابستان فعالیت دارند .
به گفته وی،این پایگاه ها برای زیر پوشش قرار دادن ۷ هزار دانش آموز این شهرستان در طرح اوقات فراغت راه اندازی شده اند .
وی، هدف از راه اندازی پایگاه های اوقات فراغت را غنی سازی اوقات بیکاری و زمان های آزاد جوانان و نوجوانان عنوان کرد و افزود: در این پایگاهها برنامه های ویژه آموزشی و تفریحی در ۱۱ رشته مهارتی و آموزشی از جمله قرآن و احکام، آموزش ورزش ، آموزش کامپیوتر و غیره برای دانش آموزان اجرا می شود.
‘سبزیان ‘ گفت: بهره گیری از روش های جذاب، پویا، با نشاط و ابتکاری در ارایه برنامه ها با محوریت آموزه های دینی و رویکرد ورزشی از اولویت های آموزش و پرورش در اوقات فراغت دانش آموزان است.
وی یاد آورشد : تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان دلفان به ویژه ادارات فرهنگی ملزم به برنامه ریزی مناسب برای جذب دانش آموزان در فعالیت های غنی سازی اوقات فراغت است.
معاون پرورشی آموزش و پرورش دلفان اظهار داشت: با پایان یافتن امتحانات خردادماه و آغاز فصل تعطیلات مدارس، دانش آموز نیاز به تجدید قوا برای حضور دوباره در مدرسه دارد و برنامه های اوقات فراغت باید طوری برنامه ریزی شود تا دانش آموزان از تعطیلات خود بهترین بهره برداری را داشته باشد.

سبزیان ‘ افزود: اوقات فراغت متعلق به نوجوانان و جوانان است و باید کاری کرد که همه دانش آموزان بتوانند از امکانات عمومی تفریحی، ورزشی و رفاهی استفاده کنند.
وی تاکید کرد: نتیجه نداشتن اوقات فراغت سالم و مناسب برای دانش آموزان بروز مشکلات جسمی و روحی و نیز روحیه کسل در ورود سال جدید تحصیلی است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط