سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۴:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۰ شهریور ۱۳۹۴در ۶:۳۲ ق.ظ تعداد بازدید: 634 بازدید کد خبر:42693 چاپ خبر

کمپینِ «نخریدن خودروهای داخلی» گناه و خلاف است!/ هر کس این را بگوید «ضدانقلاب» است و «خائن»!

0

وزیر صنعت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به دنبال گران کردن خودروهای داخلی نیستیم، گفت: کمپین نخریدن خودروهای داخلی گناه و خلاف است و هر کس این را بگوید ضدانقلاب است چرا که حمایت از کمپین در شرایط فعلی به هیچ وجه معنا ندارد. به گزارش «انتخاب»، ، محمدرضا نعمت زاده در نشستی خبری […]

۱۰۸۹۶۲_۲۶۶وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به دنبال گران کردن خودروهای داخلی نیستیم، گفت: کمپین نخریدن خودروهای داخلی گناه و خلاف است و هر کس این را بگوید ضدانقلاب است چرا که حمایت از کمپین در شرایط فعلی به هیچ وجه معنا ندارد.

به گزارش «انتخاب»، ، محمدرضا نعمت زاده در نشستی خبری به انتظارات مردم برای کاهش قیمت خودروهای داخلی اشاره کرد و اظهار داشت: این انتظار بسیار طبیعی است اما همین که پس از توافق، قیمت خودروها افزایش نیافت و تثبیت شد به معنای کاهش قیمت است، هرچند باید منتظر ماند که در آینده چه پیش خواهد آمد.

وی با اشاره به حضور خودروها در پارکنیگ خودروسازان، اظهار داشت: خودروسازان داخلی روزانه بین ۴ تا ۵ هزار دستگاه خودرو تولید می کنند و این در حالی است که برای تحویل یک دستگاه خودرو به مشتری یک دوره ۱۵ روزه زمان نیاز است حال با توجه به این موضوع وجود تعداد زیادی از خودروهای تولیدی در پارکینگ ها طبیعی است پس نباید از این موضوع نگران شد.

نعمت زاده اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال کاهش قیمت و ارزانی است منتهی این موضوع راهکار خود را دارد نه آنکه با ضرر یک کارخانه و فشار آوردن به آن دستور دهیم قیمت های آن را کاهش دهد، البته این در حالی است که گروه خودروساز سایپا امسال هم دچار ضرر شده لذا نمی توان به آن فشار زیادی وارد ساخت تا قیمت های خود را کاهش دهد.

وی بار دیگر راه اندازی و حمایت از کمپین نخریدن خودرو را خیانتی به منافع ملی عنوان کرد و گفت: این بی انصافی است که علیه خودروهای داخلی جریان سازی کنیم لذا از رسانه ها می خواهیم که از خودروسازان داخلی در این شرایط حمایت کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی مشکل خاصی ندارند و طبق برنامه بلندمدت در فعالیت هستند، افزود: مهمترین سرمایه ما اعتماد مردم است، ما سعی می کنیم همه موارد را اعلام کنیم هرچند این موارد منفی باشد لذا شما کمک کنید عده ای به حق و ناحق فضایی ایجاد نکنند که تولید ملی از این قضیه ضربه ببیند.

نعمت زاده تصریح کرد: عده ای هم اکنون فضایی ایجاد کرده اند که خودرو داخلی ارزان شود اما باید اعلام کرد هیچ مسئولی چنین قضیه ای را اعلام نکرده که خودرو ارزان خواهد شد لذا عده ای هم به این خبرهای نادرست دامن می زنند.

وی با اشاره به نتایج مذاکرات وین، گفت: نتایج این مذاکرات شاید بر قیمت خودروهای خارجی و وارداتی تاثیرگذار باشد اما تولید خودروهای داخلی تابع مسایل داخلی و تورم است و به نظر می رسد چنانچه خودروسازان داخلی قیمت خود را ثابت نگه دارند عملا در حال کاهش قیمت هستند چرا که با وجود تورم بالا آنها تلاش دارند تا با افزایش تولید و بهره وری به نقطه مطلوب برسند.

نعمت زاده با اشاره به برنامه اصلاح ساختار مالی خودروسازان، اظهار داشت: خودروسازان براساس این برنامه تلاش دارند تا برای کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت تولیدات خود فعالیت کنند. بنابراین امید داریم پس از عملیاتی شدن توافق وین شرایط تغییر کند.
به گفته وی، تحقق برنامه های خودروسازان کشور پس از رفع تحریم ها و عملیاتی شدن توافق خواهد بود ضمن آنکه ما هم در حال مذاکره با طرف های خارجی هستیم.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. عجب وزیری ۳۷سال فرصت کمی بود برای این گاری سازها ای مردم شهامت به خرج دهیم ونه خریم تا ادم شوندما قا تل نمی خواهیم بلکه خودرو می خواهیم

  [پاسخ]

 2. نه، اصلآ نخرید. مردم حق بیشتری به گردن حکومت دارند!

  [پاسخ]

 3. آخه چه ربطی به خیانت داره نخریدن خودرو گناه اون همه آدمی که به خاطرماشین بی کیفیت زیرخاک هستن پای کیه بعدش تورم که پارسال ۲۴درصدبود پس چراهزاربرابرشدقیمت خودرو

  [پاسخ]

 4. ای کاش به طریقی میشد بهش بگم خائن گناه کار و خلافکار کسی که با جان مردم بازی میکنه و …

  [پاسخ]

 5. در وهله ی اول باید بگویم من موافق نخریدن تولیدات داخل نیستم و از هیچ کمپینی در این خصوص نمی خاهم حمایت کنم و اگر نظری می دهم صادقانه و از روی واقعیتی است که خودم درک نموده ام؛ باید بگویم که جناب وزیر ، شما وزیر صنایع و معدن و احیانن تجارت هستید حالا مسایل شرعی و حلال و حرام را مطرح می نمایید ، من با عقل ناقصم جایی برای ارایه احکام شرعی در سمت شما نیافتم و البته که همه ما بایستی مقید به اخلاقیات و انجام واجبات و ترک محرمات باشیم لکن مجاز به فتوا دادن و پا در کفش مراجع کردن نیستیم .
  اگر این گونه باشد فردا روز مسئول امور اصناف و یا خبازی های فلان بخش فلان شهرستان ، نخریدن نان لواش و یا سنگک تولید داخل را حرام اعلام می کند.
  از طرفی باید بگویم وقتی حقوق ۳ سال یک کارمند با مدرک فوق لیسانس و ۱۴ سال سابقه کار کفاف خرید یک دستگاه فرغون پراید را نمی دهد، پس قیمت فروش خودرو در کشور بالاست و یا مزد کارمند بسیار پایین است.
  حال اگر هزینه های تولید خودرو بالاست و مدیران کارخانجات خودرو قادر به مدیریت هزینه هایشان نیستند گناه متقاضی خرید خودرو چیست ؟!!!
  اگر قیمت واقعی خودرو را اعلام کنید هر کارمند باید در کمتر از یک سال قادر به خرید یک خودروی متوسط به بالا و دارای آپشن های روز باشد.
  با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه ! باید مدیریت کرد و گرنه من الان باید رییس جمهور پنج شنبه بازار سومالی و حومه باشم!

  [پاسخ]

 6. راست میگی خودت چرا خودرو داخلی نمگیری جناب مهندس خان

  [پاسخ]

 7. وای بحالت مردم یا خودروگران یابی کیفیت بخرنند یا خائن هستندای کاش به طریقی میشد بهش بگم خائن گناه کار و خلافکار کسی که با جان مردم بازی میکنه و …

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط