سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۲:۴۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۸ شهریور ۱۳۹۴در ۲:۴۵ ب.ظ تعداد بازدید: 2,377 بازدید کد خبر:42618 چاپ خبر

گفتگوی کشکان با رئیس اداره آموزش و پرورش عشایری لرستان/ برای ساماندهی امسال ۱۲۰ نیرو کم داریم!

0

آموزش و پرورش منطقه عشایری لرستان بنا به ضرورت بافت عشیره ای وسیع ترین منطقه آموزشی استان است که مسئولیت خدمات رسانی آموزشی و پرورشی به فرزندان عشایر را به عهده دارد. از جمله نقاط قوت این منطقه کمک به فرزندان مناطق محروم و عشایر و حضور در تمامی نقاط کمتر توسعه یافته و عشایری استان […]

بازگیریانآموزش و پرورش منطقه عشایری لرستان بنا به ضرورت بافت عشیره ای وسیع ترین منطقه آموزشی استان است که مسئولیت خدمات رسانی آموزشی و پرورشی به فرزندان عشایر را به عهده دارد. از جمله نقاط قوت این منطقه کمک به فرزندان مناطق محروم و عشایر و حضور در تمامی نقاط کمتر توسعه یافته و عشایری استان و همراهی در مسیر کوچ عشایر تا استان های دیگر است . به همین دلیل برآن شدیم تا با نصراله بازگیران رئیس اداره اموزش و پرورش عشایری لرستان گفتگوی صورت دهیم.

لازم به ذکر است که جناب آقای بازگیران مدرک کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی و ۲۷ سال سابقه خدمت دارد. ایشان از نیروهای اصلاحطلب استان است که به حکم دکتر گودرز کریمی فر/ مدیر کل اموزش و پرورش استان لرستان/ در مرداد ماه ۹۳ به عنوان رئیس این اداره منصوب شده است.

کشکان: این اداره چند نیرو دارد و دورترین نقاط و مدارس تحت نظر این اداره چه جاهایی هستند؟

این منطقه با احتساب نیروهای اداری و سرباز معلم ۶۵۰ نفر پرسنل دارد. آموزش و پرورش منطقه عشایری دارای حوزه وسیع جغرافیایی می باشد به طوری که از   غرب و شمال غربی با استان های کرمانشاه و ایلام و از طرف جنوب و جنوب شرقی با استان های ایلام، خوزستان و مناطق بختیاری مشغول خدمات رسانی آموزشی و پرورشی به فرزندان عشایر می باشد.

کشکان: به نظر حضرتعالی چه کمبودها و کاستی های در این اداره احساس می شود؟

بطور کلی مشکلات و کمبودهای این اداره به ۳ گروه تقسیم می شوند.

در حوزه کاری دانش آموزان با مشکلاتی از جمله:

۱- کمبود سرانه دانش آموزی با توجه به پایین بودن نرم دانش آموزان در یک آموزشگاه.

۲- کمبود فضای آموزشی با توجه به پراکندگی جغرافیایی مدارس .

۳- کوچ رو بودن تعداد زیادی از مدارس زمان و فرصت لازم برای تدریس دروس را برای معلمان از بین می برد و این به نوبه خود یکی از مشکلات آموزشی فرزندان عشایر می باشد.

۴- دو زبانه بودن یکی دیگر از مشکلات دانش آموزان عشایریست.

۵- عدم انطباق محتوای کتب با زمان در اختیار معلم برای آموزش .

حوزه کاری معلمان :

۱- مشکلاتی از قبیل کمبود نیروی انسانی بخصوص در دوره ابتدایی .

۲- مشکلات ایاب و ذهاب .

۳- مشکل بیتوته معلمان عشایر .

 ۴- عدم وجود امکانات بهداشتی و رفاهی در محل کار .

حوزه مالی :

۱- مشکل هزینه جابجایی کانکس ها با درایت و حمایت مدیر کل محترم در طی ۲ ساله اخیر پرداخت شده است، هیچگونه ردیف پرداختی برای اینگونه موارد در نظر گرفته نشده است .

۲- هزینه عوارض بزرگراه برای تعداد زیادی از معلمان در این مسیر بر روی معیشت آنها تاثیر بسزایی دارد.

کشکان: نحوه ساماندهی نیروهای اداره عشایری امسال چگونه بوده است؟ آیا مشکلی از نظر کمبود نیروی انسانی ندارید؟

۱- ساماندهی منابع انسانی و امکانات آموزشی در سال تحصیلی پیش رو بر اساس  دستور العمل های موجود و طبق مقررات در قالب تقویم اجرایی زمانبندی شده با تلاش و کوشش همکاران اداری به نحو احسن انجام گرفته است.

۲- با توجه به اینکه در چند ساله اخیر استخدامی صورت نگرفته و تعدادی از نیروها انتقال و یا بازنشسته می شود حدود یکصد و بیست نفر در تمام مقاطع تقریبا کمبود داریم.

اما صرف نظر از این کمبود نیرو موفقیتهایی را نیز کسب نموده ایم، از جمله :

-کسب رتبه های دوم و سوم استانی طرح همتا توسط معلمین این منطقه

-کسب رتبه ۸۲۰ کنکور سراسری ۹۴ در رشته علوم انسانی توسط دانش آموز عشایری

-کسب رتبه برتر سه دانش آموز در مرحله استانی طرح جابربن حیان ویک دانش آموز در سطح کشور

-کسب دو مدال طلا از ۶ وزن کشتی فرنگی در بین دانش آموزان استان

-کسب رتبه اول دانش آموزان عشایری در درسهای از قرآن در مرحله استانی

-کسب رتبه سوم اداره آموزش و پرورش عشایری لرستان در ارزیابی دوره ای از عملکرد حوزه های اداری و آموزشی ادارات آموزش و پرورش استان در بین مناطق در سال ۹۴-۹۳٫

کشکان: یکی از مشکلات همکاران اداره عشایری این است که برای انجام هر کار اداری باید به خرم آباد (محل اداره عشایری) رفت و آمد کنند. برای سهولت و جلوگیری از رفت و آمد همکاران چه اقداماتی انجام داده اید؟ آیا می توان با همکاری و هماهنگی سایر ادارات آموزش و پرورش که در شهرستان ها دایر هستند کارهای اداری همکاران عشایری به نمایندگی از آن مرکز انجام شود؟

این اداره از طرق مختلف اقدام به ارائه خدمات اطلاع رسانی و راه اندازی سیستم های مختلف ارتباطی از قبیل ایجاد سایت – اتوماسیون اداری و تعیین مدیران مجتمع ها به عنوان رابط اداره و حضور مستمر و منظم جهت انجام امور اداری کارکنان به مناطق صعب العبور و نیز اعزام ماهانه کارشناسان اداری به مناطق دور دست جهت پاسخگویی به سوالات و نیازمندی های فرهنگیان اقدام نموده که تا حدودی حضور و مراجعه آنان را به مرکز استان منتفی می کند  و از آنجایی که تمامی اطلاعات پرسنلی و حقوقی در اداره مطبوع انجام می گیرد سایر ادارات نمی توانند کمک آنچنانی به پرسنل عشایری نمایند .

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. واقعا که اداره عشایر از نظر امکانات خیلی ضعیف است. بزرگترین اداره استان است زیرا از الیگودرز تا پلدختر را شامل می شود. وسیله نقیله منابی ندارد. خوابگاه های مناسبی برای استراحت فرهنگیان ندارد. اصلاً حتی یک دهم سایر ادارات هم امکانات ندارد.

  [پاسخ]

 2. آقای بازگیر یکی از اصلاحطلبان خوشنام است. از ایشان انتظار می رود که زیاد تحت تاثیر نماینده های اصولگرای که همه در انتخابات قبل در مقابل روحانی بودند، نباشد.
  خیلی از نیروهای عشایری هستند که واقعاً مظلوم اند. زیرا همیشه کسانی که مطالبه گری می کنند (و از راه آشنا بازی) معاونت و مدیریتی می گیرند و جایی برای سایر نیروها نمی ماند.

  [پاسخ]

 3. مرتضی شکری/معلم سرخه مهر

  با سلام و احترام خدمت جناب بازگیران بزرگوار
  با شناختی که از توانایی های جنابعالی طی چند جلسه که حظوری خدمتتان رسیده ام،امیدوارم با پیگیری و جدیت درجهت رفع مشکلات و کمبود امکانات ،اقدامات لازم را مبذول فرمایید. آرزوی توفیق روز افزون را برای جنابعالی دارم.

  [پاسخ]

  منتقد به سایت در :

  دوست عزیز لازم نیست حتما اسم خودت با آدرس دقیق بنویسی

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  منظورت حضوری است

  [پاسخ]

 4. آقای بازگیران ای کاش بیشتر بر مدیران مجتمع نظارت کنید. از آنها فاکتور تمام امور مالی را از خرید نفت و سخت گرفته تا هر چیز دیگری بخواهید.
  متاسفانه بعضی جاها مدیران از اضافه کار معلمان هم می برند! یعنی با هم درصدی کار می کنند. ۱۵ اضافه کار به نام طرف می دهند بعدش برای حضور طرف سخت گیری نمی کنند و طرف منظم حاضر نمی شود آخر کار هم با هم حساب می کنند!!!

  [پاسخ]

  منتقد در :

  ۱۵ ساعت

  [پاسخ]

  منتقد به سایت در :

  آقایان خودشون به زبان خودشون اعلام میکنند که اداره در جریان اند

  [پاسخ]

  بازگیران در :

  سلام دوست عزیز ضمن تشکر از شما.حتما موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  منظورت سوخت است

  [پاسخ]

 5. ۱۲۰ نیرو کم دارید؟! چطور این را جبران می‌کنید؟ با ۱۲۰ سرباز معلم؟
  پس عدالت آآموزشی کجاست؟!

  [پاسخ]

  عدالتتتتتتت در :

  دوست عزیز سخت نگیر آگه لازم هم باشه سرباز معلم رو هم ن میگیرن واله کی به کیه

  [پاسخ]

  بازگیران در :

  همکار گرامی ضمن سلام و تشکر از حضرتعالی قابل ذکر است که بکارگیری نیرو در آموزش و پرورش به هر طریقی اعم از رسمی، پیمانی، حق التدریس و …در حیطه اختیارات وزارت می باشد

  [پاسخ]

 6. لطفا از نیروهای اصلاح‌طلب و همراه دولت تدبیر و امید استفاده کنید.

  [پاسخ]

 7. خدمت آقای بازگیران سلام عرض میکنم چندنفردارای مدرک کارشناسی وکارشناسی ارشدهستیم که درمقطع ابتدایی کوهدشت تدریس میکنیم اگربا تبدیل وضعیت ما اازمقطع ابتدایی به متوسطه موافقت می کنی تاما انتقالی بگیریم برای عشایری لطفا جواب بدهید باتشکر

  [پاسخ]

  بازگیران در :

  با سلام خدمت همکاران محترم ،لطفا جهت پیگیری این موضوع با معاونت آموزش آقای رضایی تماس بگیرید، در صورت نیاز حتما از وجود شما در منطقه عشایری کوهدشت استفاده خواهد شد.تلفن تماس:۰۶۶۳۳۴۳۰۴۶۵

  [پاسخ]

 8. آقای بازگیران لطفا مطالب رو خلاف واقع بیان نفرمایید کجا بازرس ماهانه داشتید.اگه جاهایی هم به ندرت بازرس به قول خودتون اعزام کردین به جای حل مشکل از مشکلات مربوطه فرار کردن

  [پاسخ]

 9. به نظر بنده می توان اداره عشایری را در سایر ادارت شهرستانها ادغام کرد. مثلاً مجتمعی که نزدیک پلدختر است زیر نظر اداره آموزش و پرورش پلدختر باشد. مجتمع و مدارسی که به الیگودرز نزدیک اند زیر نظر اداره الیگودرز باشند. برای کوهدشت هم همچنین اکثر مدارس در طرف اولاد قباد و هومیان هستند انها هم زیر نظر اداره کوهدشت باشند.
  به نظر من این فکر منطقی است زیرا که هم هزینه را کم می کند و هم همکاران راحتر می شوند.

  [پاسخ]

  بازگیران در :

  با سلام . جهت اطلاع همکار گرامی اداره عشایری یک بار در چند سال گذشته در سایر ادارت ادغام شد که بعلت صعب العبور بودن مسیر مدارس نظارت بر روند آموزش به صورت مطلوب صورت نگرفته و از سوی دیگر بودجه ای نیز از طرف دفتر آموزش و پرورش عشایری به این مدارس تخصیص داده نمی شد.لازم به ذکر می باشد که بعد از احیای آموزش و پرورش عشایری لرستان چند صد دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و در قالب ده ها کد مدرسه جدید ثبت نام شدند که این به نوبه خود باعث ریشه کن شدن بی سوادی در منطقه شده است.

  [پاسخ]

 10. ایشان یکی از نیروهای نزدیک به جریان اصلاحطلب نیست! بلکه واقعاً اصلاح طلب است. انتظار می رود که از اصلاحطلبان هم استفاده کند.
  چناب بازگیر اگر مدیر بعضی مجتمع های منطقه هومیان را تغییر دهید هم به نفع دانش اموزان و هم به نفع همکاران است.

  [پاسخ]

 11. درود بر بازگیران، مدیر متواضع و پرکار.
  یکی از ویژگی های مثبت ایشان این است که در عین افتادگی و تواضع با سایر همکاران و ارباب رجوع برخورد می کند.

  [پاسخ]

 12. بنده با برادر بزرگوار و اصلاحطلبم جناب آقای بازگیران آشنایی دارم. ایشان مدیری ساده و خوش اخلاق و در عین حال جسور و پی گیر با قاطعیت و با برنامه می باشد.
  بعضی از مدیران مدارس و مجتمع ها قبل از ایشان انتخاب شده اند لذا پیشنهاد می شود هم فکری سیاسی لازم است ولی کافی نیست! لذا مدیر باید توانمند شایسته و پاک دست باشد. در انتخاب مدیران لحاظ است.

  [پاسخ]

 13. با سلام خدمت تمامی همکارانی که لطف کرده و اظهارنظر نموده اند.،از یکایک شما کمال تشکر و قدر دانی درایم.

  [پاسخ]

 14. درود بر بازگیران عزیز
  هوای معلم های که دانشجو هستند را هم داشته باش

  [پاسخ]

 15. آقای بازگیران جز مدیران تصادفی اند ولا غیر

  [پاسخ]

  معلم در :

  دقیقا

  [پاسخ]

 16. سلام از اقای بازگیران دو سوال دارم ۱- اگه با کمبود ۱۲۰ نیرو مواجه هستید چرا در استخدامی اموزش و پرورش سال ۹۴ یک نفر اعلام نیاز کردید سوال ۲- بخش طرهان شهرستان کوهدشت مدرسه که زیر نظر حوزه شما باشد داره یه نه؟

  [پاسخ]

 17. سلام.اگر آقای بازگیران یک نیروی اصلاح طلب است چرا در پی عزل معاون پ ورشی خود است.که از نیرو های اصلاح طلب کوهدشت است؟چرا؟؟؟؟

  [پاسخ]

 18. با سلام خدمت آقای بازگیر بزرگوارلطف نموده چاپلوسان وبی سوادان رادرراس امورقرارنده بخداهمین بله قربان گویان تشنه پست ضربه جبران ناپذیری به آموزش وپرورش عشایری زده اند

  [پاسخ]

 19. سلام و دورود خدا بر شما ریاست عشایری لرستان

  [پاسخ]

 20. سلام و خدا قوت به جناب اقای بازگیران

  واقعا جناب بازگیران به افراد کارشناش ارشد که توانا و باسواداند در پست های راهبران اموزشی استفاده شود تا امورش از نطر کیفی و کمی ارتقاء یابد

  [پاسخ]

 21. سلام و خدا قوت به جناب اقای بازگیران

  جناب اقای بازگیران لطف کنید ازنیروهای کارشناس ارشدبرای پست های راهبران اموزشی استفاده نمایدتااموزش از جنبه های کمی وکیفی ارتقاءیابدباتشکرکارشناس ارشدمدیریت اموزشی س-ب

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط