سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۳:۰۰:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۵ شهریور ۱۳۹۴در ۶:۵۳ ب.ظ تعداد بازدید: 467 بازدید کد خبر:42433 چاپ خبر

لرستان به عنوان منطقه گردشگری طبیعی در کشور معرفی شود

0

شریعتمداری تاکید کرد:

معاون اجرایی رئیس جمهور بر لزوم معرفی استان لرستان به عنوان منطقه گردشگری طبیعی در کشور تاکید کرد. به گزارش کشکان به نقل از مهر، محمد شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در مراسم کلنگ زنی هتل پارسیان خرم آباد در محل بام لرستان اظهار داشت: این پروژه جزو مصوبات سفر هیئت دولت به استان لرستان بوده که […]

۱۶۰۲۵۶۲

معاون اجرایی رئیس جمهور بر لزوم معرفی استان لرستان به عنوان منطقه گردشگری طبیعی در کشور تاکید کرد.

به گزارش کشکان به نقل از مهر، محمد شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در مراسم کلنگ زنی هتل پارسیان خرم آباد در محل بام لرستان اظهار داشت: این پروژه جزو مصوبات سفر هیئت دولت به استان لرستان بوده که به پیشنهاد استانداری و با تایید بنیاد مستضعفان در استان لرستان اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه استان لرستان دارای پتانسیلهای فراوانی برای توسعه متوازن و همه جانبه است گفت: مردم مهمان نواز و خونگرم این استان همواره در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشته اند و شایسته ارائه خدمات بیشتری هستند.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه استان لرستان علیرغم داشتن پتانسیلهای فراوان از امکانات لازم برخوردار نبوده است گفت: هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب در این استان فاصله وجود دارد.

شریعتمداری با تقدیر از عملکرد مطلوب مدیریت ارشد لرستان در راستای توسعه همه جانبه استان عنوان کرد: با اقدامات صورت گرفته زمینه برای سرمایه گذاری صدها میلیارد تومانی در استان لرستان فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از پتانسیلهای مهم استان لرستان بخش گردشگری است گفت: وجود آثار تاریخی فراوان مانند قلعه فلک الافلاک نشان دهنده پتانسیلهای فراوان در حوزه گردشگری در استان لرستان است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به وجود پتانسیلهای طبیعی در لرستان تصریح کرد: می توان لرستان را با وجود چشمه سارهای فراوان، دشت های لاله واژگون و … یک منطقه گردشگری طبیعی در کشور معرفی کرد.

شریعتمداری با تاکید بر توسعه زیرساختهای لازم برای رونق حوزه گردشگری لرستان تصریح کرد: در این راستا احداث هتل ها در این استان یکی از نیازهای اساسی است.

وی با اشاره به اجرای طرح توسعه فرودگاه خرم آباد تصریح کرد: این امر به طور حتم در رونق بخش گردشگری استان لرستان تاثیر گذار خواهد بود.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اجرای پروژه های راهسازی برای توسعه بخش گردشگری لرستان گفت: در این راستا حدود ۲۰۰ میلیارد تومان دولت برای اجرای این پروژه ها به استان بدهکار است که به طور حتم پیگیری های لازم را برای تخصیص این اعتبار برای استان خواهیم داشت.

شریعتمداری همچنین با اشاره به اجرای شبکه های ریلی برای توسعه بخش گردشگری لرستان گفت: در این راستا با توجه به تحریم ها برای اجرای این پرژه ها در استان و کشور اقدام به پرداخت تسهیلات از صندوق توسعه ملی و همچنین منابع خارجی برای اجرای این پروژه ها خواهیم کرد.

وی همچنین از تامین منابع لازم یارانه ای از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای اجرای هتل چهار ستاره پارسیان خرم آباد خبر داد و گفت: همچنین زمینه برای پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی برای این پروژه فراهم خواهد شد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. همه ازاین حرفهامیزنندولرستان همچنین غرق درمحرومیت وعقب افتادگی!!!!!!!!!!!!!!!

    [پاسخ]

  2. درختان بلوط درمسیر کوهدشت به خرم آبا د وهمچنین درمسیر جاده اولادقباد به طرف منطقه گردشگری شیرز توسط اهالی آن منطقه قطع وبه زمین کشاورزی تبدیل میشوند ومنابع طبیعی ومحیط زیست هم هیچ واکنشی متاسفانه انجام نمیدهند

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط