سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۱:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۳۱ تیر ۱۳۹۱در ۱۱:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 123 بازدید کد خبر:4226 چاپ خبر

سعادت امت اسلام در گرو پایه گذاری تمدن مبتنی بر وحی الهی، معنویت و اخلاق است/ سكوت در قبال كشتار مسلمانان میانمار نمونه بارز دروغ حقوق بشری غرب

0

همزمان با اولین روز از ماه مبارك رمضان، ماه نزول قرآن، محفل انس با قرآن، عصر امروز (شنبه) در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد. در این محفل نورانی كه سرشار از عطر و طراوت معنوی قرآن بود، قاریان، حافظان و اساتید قرآن، آیاتی از قرآن كریم را قرائت كردند و گروههای جمع خوانی نیز در فضیلت رمضان كریم، به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.


به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در این محفل قرآنی، داعیه جمهوری اسلامی ایران را برپایی تمدنی متكی بر معنویت ناشی از قرآن و هدایت الهی دانستند و با اشاره به استثمار انسانها بوسیله تمدن غرب بعنوان تمدنی مبتنی بر مادیت و بدور از اخلاق و معنویت تأكید كردند: نمونه بارز ادعاهای دروغین غرب درباره اخلاق و حقوق بشر، سكوت این مدعیان در قبال كشتار هزاران انسان مسلمان در میانمار است.

ایشان افزودند: تمدن غرب در طول قرنهای گذشته نیز، هرجا كه پا گذاشته است، جز فساد و استثمار انسانها نتیجه ای نداشته است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: عزت، رفاه، پیشرفت مادی و معنوی، اخلاق نیك و غلبه بر دشمنان، فقط از طریق عمل به معارف قرآنی بدست خواهد آمد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به بیداری ملتهای اسلامی افزودند: اگر ملتهای اسلامی بتوانند تمدن مبتنی بر وحی الهی و معنویت و اخلاق را پایه گذاری كنند، بشر سعادتمند خواهد شد.

ایشان همچنین تركیب عقل و عاطفه را در انس با قرآن بسیار سودمند خواندند و تأكید كردند: هنگامی كه عقاید عقلانی قرآن با محبت عجین شود، زمینه عمل به قرآن فراهم و در نتیجه توفیقات جامعه اسلامی روزافزون خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اظهار خرسندی از گسترش نهضت انس با قرآن در كشور بویژه در میان جوانان، بر لزوم تدبر و تأمل در مفاهیم قرآنی و عمل به آن تأكید كردند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط