سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۶:۵۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۱ شهریور ۱۳۹۴در ۳:۴۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,112 بازدید کد خبر:42196 چاپ خبر

آغاز گمانه زنی حریم تپه چیاسی کوهدشت

0

با حضور هیاتی از کارشناسان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، گمانه زنی حریم تپه چیاسی شهرستان کوهدشت آغاز شد. به گزارش کشکان ، گمانه زنی حریم تپه چیاسی شهرستان کوهدشت بمنظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم با حضور هیاتی کارشناس به سرپرستی آقای میراسکندری عضو پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی ، […]

DSCF0804-Copy

با حضور هیاتی از کارشناسان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، گمانه زنی حریم تپه چیاسی شهرستان کوهدشت آغاز شد.
به گزارش کشکان ، گمانه زنی حریم تپه چیاسی شهرستان کوهدشت بمنظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم با حضور هیاتی کارشناس به سرپرستی آقای میراسکندری عضو پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بمدت یکماه مطالعه می شود.
به گفته میراسکندری تپه چیاسی یکی از تپه های قدیمی است که آثاری از دوران پیش از تاریخ در آن بدست آمده است.
وی گفت: این تپه که هم اکنون بنا به در خواست پژوهشگران میراث فرهنگی شهرستان کوهدشت در مرحله تعیین عرصه و حریم قرار دارد ، سال ۱۳۸۵ به شماره ۱۷۲۱۳ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
این عضو پژهشکده باستان شناسی کشور افزود : با زدن ۱۶گمانه در حریم این تپه که در ۲ کیلومتری شمال غربی شهرکوهدشت واقع شده آثاری از دوران پیش از تاریخ تا صدر اسلام بدست آمده است.
میراسکندری گفت : براساس مطالعات انجام شده شواهدی از عصرآهن و حضور سفالهای دوران تاریخی اشکانی تا قرون آغازین اسلامی نشان از رونق و ادامه حیات در منطقه چیاسی داشته است.

 

عکس: بلوطستان

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. اینها که جدیدآمده انددنبال زیر خاکیند

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط