سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۶:۱۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۳۰ مرداد ۱۳۹۴در ۱۱:۱۲ ق.ظ تعداد بازدید: 1,059 بازدید کد خبر:42054 چاپ خبر

۱۰ هزار قطعه ماهی دریاچه کیو خرم آباد قربانی مسابقات ورزشی

0

۱۰ هزار قطعه ماهی آزاد رودخانه ای و تزیینی در دریاچه کیو خرم آباد قربانی مسابقات قایقرانی در این دریاچه شد. به گزارش کشکان به نقل از ایرنا، مدیر روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست لرستان روز پنجشنبه به ایرنا گفت: برای گند زدایی دریاچه کیو جهت انجام مسابقات قایقرانی کلر استفاده شده به گونه ای […]

۱۸۰۱۱۴۰

۱۰ هزار قطعه ماهی آزاد رودخانه ای و تزیینی در دریاچه کیو خرم آباد قربانی مسابقات قایقرانی در این دریاچه شد.

به گزارش کشکان به نقل از ایرنا، مدیر روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست لرستان روز پنجشنبه به ایرنا گفت: برای گند زدایی دریاچه کیو جهت انجام مسابقات قایقرانی کلر استفاده شده به گونه ای که هم اکنون آثار خروج آب آغشته به کلر از ضلع شمالی دریاچه مشاهده می شود.
محمدهادی رستمی با بیان اینکه کلرزنی دریاچه کیو توسط پیمانکار شهرداری انجام شده است تصریح کرد: در در بررسی کارشناسان محیط زیست از این دریاچه مشخص شد که دلیل تلف شدن ۱۰ هزار قطعه ماهی آزاد رودخانه ای و تزیینی دریاچه کیو اضافه کردن کلر به آب دریاچه بوده است.
به گفته وی خسارت وارد شده به محیط زیست این دریاچه صورت جلسه شده و امروز به واحد حقوقی و دادگاه جهت سیر مراحل قانونی ارجاع خواهد شد.
رستمی همچنین گفت: جریمه هر قطعه ماهی ۱۰۰ هزار ریال است که برابر با قانون ، پیمانکار مرتکب به این جرم موظف به پرداخت این جریمه به محیط زیست است.

۱۸۰۱۱۳۷
دریاچه فصلی و طبیعی کیو خرم آباد یکی از زیباترین و منحصربه فردترین جاذبه های گردشگری در شهر خرم آباد است.
دریاچه کیو دریاچه ای خود جوش در غرب کشور است که در شمال غربی شهر خرم آباد و در کنار بوستانی به همین نام واقع شده است و آب این دریاچه از سرچشمه های موجود در مخمل کوه از طریق چشمه های کف دریاچه تامین می شود.
مساحت دریاچه کیو حدود هفت هکتار و عمق آن در نقاط مختلف دریاچه بین سه تا هفت متر متغییر است و این دریاچه مکان زیبایی برای تفریح خانواده ها و جوانان برای قایق سواری و انجام ورزش های آبی است.
کیو در گویش لری مردمان خرم آباد به معنی رنگ کبود و آبی تیره است و دلیل نامگذاری آن به نام کیو نیز به خاطر رنگ دریاچه به هنگام پرآبی است که به دلیل زلالی آب و وجود گونه های گیاهی در آن رنگ کبودی را به خود می گیرد.
این دریاچه از ارزش های توریستی درون شهری برخوردار است و به لحاظ ویژگی های خاص خود می تواند به عنوان یکی از مراکز جذب توریست تبدیل شود.
این دریاچه علاوه بر زیبایی های چشمگیر، زیستگاهی مناسب برای جانوران آبزی و پرندگان بومی و مهاجر نیز است.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط