سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۴:۱۵:۴۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۴در ۳:۱۳ ب.ظ تعداد بازدید: 1,150 بازدید کد خبر:41945 چاپ خبر

دولت مکلف به جذب مربیان پیش‌دبستانی به صورت حق‌التدریس شد

0

با موافقت نمایندگان؛

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف به جذب مربیان پیش دبستانی به صورت حق‌التدریس کردند. به گزارش کشکان، به دنبال تجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانی کشور مقابل مجلس که جمعی از مربیان پیش دبستانی لرستان نیز در میان آنان حضور داشتند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۲۸ مرداد) مجلس، به […]

thum-6db8a8755255557fcf8-139312211243565824907753_284756

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف به جذب مربیان پیش دبستانی به صورت حق‌التدریس کردند.

به گزارش کشکان، به دنبال تجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانی کشور مقابل مجلس که جمعی از مربیان پیش دبستانی لرستان نیز در میان آنان حضور داشتند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۲۸ مرداد) مجلس، به درخواست جمعی از نمایندگان برای بررسی اولویت‌دار طرحی پیرامون تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی رای مثبت دادند.

نمایندگان پس از تصویب تغییر دستور، کلیات طرح مذکور را با عنوان «الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف  استخدامی معلمین حق التدرسیی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش» را بررسی و با ۱۰۵ رای موافق، ۵۱ رای مخالف و ۸ ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رساندند.

بهارستان نشینان همچنین پس از بحث و تبادل نظر جزییات این طرح را به تصویب رساندند که طی آن یک تبصره به شرح زیر به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آوزی در وزارت آموزش و پروش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ و اصلاحات بعدی آن الحاق می‌گردد:

«وزارت آموزش و پرورش مکلف است مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی (گروه‌های تصریح شده با شرایط مندرج در تبصره ۹) را که در اولویت استخدام قرار دارند بدون رعایت ماده ۸ قانون مذکور تا زمان اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش به صورت حق التدریس به کار گیرد.

بار مالی ناشی از این امر در حد سقف حق التدریس سالانه از محل حق التدریس کارکنان رسمی وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شود. این قانون از تاریخ ۱/۷/۱۳۹۴ لازم الاجراست

 

 

 

 

 

دیدگاه

 1. مهدی جان هم تبریک،هم تسلیت….
  تکلیف مربیانی که سالها درمدارس غیرانتفاعی عرق ریختند چه میشود!!! تبعیضی ناجوانمردانه صورت گرفت ودرلرستان هرکس فامیلی در ادارات آموزش پرورش داشت درآن لیست کذایی قرارگرفت…..

  [پاسخ]

 2. واقعا دستشون درد نکنه بخدا حقشان بود بیچاره چقد زحمت کشیده بودند خدایا شکر. من خوشحال شدم وبهشون تبریک میگم

  [پاسخ]

 3. معلمی با 24سال سابقه

  کاش بجای جذب معلم به این روش در این دولت وبکارگیری نیروهای سرایدار وخدمتگزار در دولت قبلی بعنوان معلم وهمچنین بکارگیری نیروهای شرکتی که کاملا تبعیض وپارتی بازی بود دولت از طریق کنکور و بکارگیری نیروهای مستعد و با رتبه های خوب اقدام به استخدام کند تا کسانی که پارتی و اشنایی ندارند حقشان ضایع نشود .در ضمن از فردا دیگر خیل جوانان بیکار کوی وبرزن را به دنبال جذب کودکان پیش دبستانی میگردند تا شاید سابقه ای جور کنند وبعد چند سال با تحسنی دیگر مخ نمایندگانی که اگاهی از عواقب چنین استخدامهایی ندارند را بزنند و مشغول شوند .

  [پاسخ]

 4. نمایندگان دراین برهه به خاطرجذب رای اقشارمختلف هرکاری میکنندبه قول اون معلم محترم وقتی نخبه های این مملکت حاضرند بارتبه های دورقمی درکنکوردرآموزش وپرورش کارکنند استخدام به این صورت چرا؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط