سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۲:۳۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۶ مرداد ۱۳۹۴در ۹:۱۲ ب.ظ تعداد بازدید: 635 بازدید کد خبر:41872 چاپ خبر

خشک شدن کشکان فرصتی برای تاراج

0

به گزارش خبرنگار کشکان، مدتی است رودخانه کشکان بدلیل کاهش بارش نزولات آسمانی ،تغییرات اکوسیستمی و همچنین برداشت بی رویه و غیر اصولی آب توسط کشاورزان منطقه به خشکی گرائیده است. در حالی که فعالان محیط زیست و مردم امیدوار به جاری شدن این رودخانه مهم و حیاتی با تدبیر مسئولین ذی ربط هستند مشاهده می شود […]

bic0b28twp87mu5tydiy

به گزارش خبرنگار کشکان، مدتی است رودخانه کشکان بدلیل کاهش بارش نزولات آسمانی ،تغییرات اکوسیستمی و همچنین برداشت بی رویه و غیر اصولی آب توسط کشاورزان منطقه به خشکی گرائیده است. در حالی که فعالان محیط زیست و مردم امیدوار به جاری شدن این رودخانه مهم و حیاتی با تدبیر مسئولین ذی ربط هستند مشاهده می شود کارخانجات مستقر در حاشیه رودخانه از وضعیت پیش آمده استفاده سو نموده و اقدام به تاراج شن و ماسه بستر رودخانه نموده اند. برداشت بی رویه این معادن باعث آلوده شدن و ترکیب لایه های لجنی در طبقات زیرین و ناپایدار بستر رودخانه می شود که خود موجب از بین رفتن تخم گیاهان آبزی نظیر جلبک ها و فیتوپلانکتون ها و درنتیجه کاهش شدید منابع غذایی جانوران آبزی می شود. این مساله همچنین به علت آلودگی سطح زیزین رودخانه، حرکت به سمت پایین دست و سرازیرشدن به پشت سدها خطرات جدی به دنبال دارد.

انتظار می رود مسولین استان از سو استفاده کارخانجات در برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه کشکان جلوگیری نمودهباشد که شاهرگ حیاتی لرستان چونان گذشته بر پیکر تشنه و نزار این سرزمین جاری گردد.

گزارش: محمد جواددوستی

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. مسئولین خیلی وقته خوابن حوالت حالا هم بیدار نمیشن یا اصلا خودشونو به خواب زدند

    [پاسخ]

  2. وامصیبتا

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط