سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۶:۴۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۶ مرداد ۱۳۹۴در ۶:۳۷ ق.ظ تعداد بازدید: 2,259 بازدید کد خبر:41823 چاپ خبر

دکتر بنیاد شهمرادی به سوالات مخاطبین کشکان پاسخ می دهد

0

دکتر بنیاد شهمرادی رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس و یکی از اصلاح طلبان سرشناس استان لرستان است. وی که در بین دوستانش به صداقت و صراحت سخن معروف است، در زمره ی کاندیداهای احتمالی جریان اطلاح طلب کوهدشت برای مجلس دهم به شمار می رود. انتخاباتی که با توجه به شکست های پی در پی جریان اصلاحات […]

شهمرادی-۱
دکتر بنیاد شهمرادی رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس و یکی از اصلاح طلبان سرشناس استان لرستان است. وی که در بین دوستانش به صداقت و صراحت سخن معروف است، در زمره ی کاندیداهای احتمالی جریان اطلاح طلب کوهدشت برای مجلس دهم به شمار می رود.

انتخاباتی که با توجه به شکست های پی در پی جریان اصلاحات در کوهدشت رنگ حیاتی به خود گرفته است. شکست هایی که یقیناً اصلی ترین دلیل آن تکثر کاندیداهای اصلاحطلب بوده است.

مخاطبین عزیز و فهیم تارنمای کشکان در همین زمینه فضای گفتگویی بی واسطه و رو در رو را با دکتر شهمرادی ایجاد کرده است. از شما عزیزان انتظار می رود که با درج کامنت و ارسال نظر در این گفتگو شرکت کنید.

علی رغم اهتمام تحریریه ی این پایگاه خبری نسبت به انتشار تمامی دیدگاه ها، درج نظراتی که حاوی توهین و افترا به اشخاص حقیقی و حقوقی باشد، میسر نمی باشد.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سلام بر دکتر شهمرادی
  ۱-شما دور نمای وحدت را در جریان اصلاحطلب کوهدشت برای انتخابات آینده چگونه می بینید؟
  به نظر بنده بعضی از دوستان اصلاحطلبی که به عنوان کاندید احتمالی با هم نشسته اند چندان قرابتی با هم ندارند! به نظر شما کسی که در دولت محمود احمدی نژاد مسئولیت (در حد معاون استاندار و فرمانداری) داشته اند آیا می توانند مدعی اصلاحطلبی باشند؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  پیشتر نیز عرض کرده بودم که برخی از دوستان همشهری در مجموعه اصلاح طلبی نمی گنجند و بارها نیز در تالارهای مجازی به این نکته در کمال احترام اعتراض کرده بودم. به وحدت همچنان خوشبین هستم اگر چه مخاطرات شکلی و ماهیتی زیادی این مهم را تهدید می کند.

  [پاسخ]

 2. به نظر شما بهترین راه گفتگو و تعامل اصلاحطلبان با حاکمیت چیست؟!

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  پیش از هر چیزی لازم است بدانیم که اصلاح طلبی واجد مطالبات مغفول مانده ای ست لذا معتقدم که حاملان این مطالبات بایستی با شفافیت و حفظ شاکله دقیق اصلاح طلبی به گفتگوی انتقادی مطالبه محور با حاکمیت بپردازند.

  [پاسخ]

 3. با سلام بر دکتر عزیز خواستم نظر شما را در مورد کاندیداهای نسل نو که دیشب جلسه داشتند بپرسم با وجود اینکه انتظار داشتیم شما هم در این گروه باشید ولی طبق اظهار نظر دوستان کاندید نسل نو که فرمودند تهران تشریف دارد و بخاطر مسافت در این جلسه شرف حضور نداشتید و چند بار هم با شما تماس گرفته ولی موفق به صحبت نشده ایم خواستم نظر شما را در باره این قشر که اتفاقا ما جوانان نیازمند به پوست اندازی در این برهه هستیم را از لسان مبارک شما بشنویم؟؟؟ و ایا باید این دوره ما به سمت کدام قشر برویم اصلاح طلبان نسل اول و مسن تر یا اصلاح طلبان نسل نو وجوانتر

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام ،
  عرفان عزیز ،بنده از هر زایش و نوگرایی در جریان اصلاح طلبی استقبال می کنم ولی بخاطر رعایت در امانت و نیز جلوگیری از خلط مباحث پیشرو لازم است عرض کنم که بنده نه اطلاعی از این نشست داشته ام و نه اظهار نظری کرده ام.
  هر چند با این عزیزان سابقه دوستی نیز داشته و دارم.
  بنده معتقد به جنبش ثبت نام و وحدت پس از پایان اعلام صلاحیت ها از سوی هیات نظارت استان بودم و در نشست های اول و دوم همگرایی تحت نظارت جناب آقای اسفندیاری نیز بطور اکید بر این نقشه راه تاکید نمودم.
  در بار اول از طریق جناب مومنی در تماس تلفنی و در جلسه دوم نیز بطور حضوری توضیحات لازم را دادم ولی چون تصمیم دوستان مختلط مذکور بر اعلام زود هنگام و بدون طی روند مطالبه محوری و امکان رقابت درونی جهت شناخت بیشتر مردم از برنامهای کاندیداها رای آورد بنده از نشست همگرایی خارج شدم.

  [پاسخ]

 4. حضور آقای شهمرادی را به فال نیک گرفته امیدوارم ضمن عبور از فیلترینگ شورای نگهبان سرآغازی برای وحدت اصلاح طلبان ونهایتآ منتج به برد این طیف گردد .

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  سپاسگزارم و لازم است تاکید نمایم که شاید نیمی از برکات انتخابات همان روش برخورد با آن در بستر مطالبه محوری باشد.
  و اگر چه قسمت عمده مطالبات در پس از پیروزی قابل پیگیری ست اما نباید از مطالبه حق سیاسی شهروندان کاندیدای حضور در پارلمان به نمایندگی از ملت نیز غافل شد .لذا مطالبه رعایت عدالت سیاسی در این مسابقه را نیز سرلوحه کار قرار داد و عملی ترین آن حضور در عرصه کاندیداتوری و مطالبه شفاف حقوق شهروندی ست

  [پاسخ]

 5. خواستم بپرسم جناب آقای شهمرادی قبلا به عنوان یک صلاح طلب منتقد نظرات خود را عنوان میکردی و حتی بامشکلاتی برایتان همراه بود اما ایا فکر نمیکنید دیگه آن بنیاد شهمرادی سابق نیستید و راحتی و آسایش را برنقد و نقادی ترجیح داده اید. چطوربگم بوی ساخت و پاخت و ملاحظه کاری ازروش سیاسی تان به مشام می رسد.

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  قصد سکوت داشتم دیدم که بی ادبی ست ،
  اما بنیاد شهمرادی اهل مماشات مصلحتی نیست و در دنیا بجز با خداوند اهل معامله نیست.
  هیچوقت هم دنبال قهرمانی نبوده و به لطف حضرت حق و فرمول بی نیازی ،تا این لحظه سرفراز و رو سفید بوده است.

  [پاسخ]

 6. به نظر شما بهترین راهکار برای وحدت در این برهه چیه ؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  بنده معتقدم بهترین راه رعایت روش دمکراتیک رقابت درونی کاندیداهای مدعی اصلاح طلبی تا اعلام صلاحیت ها از سوی هیات نظارت استان می باشد .
  تا هم سره از ناسره باز شناخته شود و مردم با شناخت بهتری بتوانند کاندیدای نهایی خود را انتخاب نمایند و هم موارد زیر حاصل شود/
  الف. مشارکت تمامی بدنه رای از طریق کاندیداهای مختلف در حلقه سخت تصمیم سازی تعیین کاندیدای نهایی
  ب. امکان نظارت دمکراتیک حلقه سخت پیش گفته بر روند فعالیت و تصمیمات کاندیدای نهایی در صورت پیروزی

  [پاسخ]

 7. ۱ به نظرتون چرا سیاسیون بخش طرهان همیشه داعیه رهبری اصلاحات شهرستان رادارند در حالی که .هیچوقت در انتخابات مجلس نتونستند آراء این بخش کوچک را در سبد آراء اصلاحات ببینند؟۲به نظرتون تکثر کاندیدای اصلاح طلبان ودعوت از کسانی که خود میدانند از فیلتر شورای نگهبان رد نمیشوند به خاطر فشار به شورای نگهبان وبرنامه ای طراحی شده نیست ؟۳ نهایتآ چند نفر از اصلاح طلبان روستای باباگردعلی در انتخابات حضور خواهند داشت؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  الف. بخش طرهان افتخار دارد که نیروهای بالقوه ارزشمندی را در خود پرورش داده و می دهد. توجه شما را هم به این نکته ظریف جلب می نمایم که باید حق انتخاب مردم را محترم شمرد هر چند کم بودن رای در یک نقطه و یا حتی کل حوزه نیز نشان بی کفایتی اشخاص نیست و بایستی قدری مدرن تر و منصفانه تر با افراد برخورد نمود.
  ب. حق سیاسی شهروندان و از جمله کاندیداتوری را بایستی محترم شمرد و بجای نقد بلا دلیل تکثر کاندیداها به نقد عدم رعایت عدالت سیاسی در تایید صلاحیت کاندیداها پرداخت.
  ج. روستای باباگردعلی و طرهان و اولادقباد و رومشکان و…..مطرح نیست و بنای بر دعوای محلی و طایفه ای هم نخواهد بود . انتخابات پارلمانی ست و هر شهروند مدعی و واجد شرایط اولیه ای هم حق حضور و مطالبه حق سیاسی خود را دارد.
  قطعا بناست در تمام طرهان تاریخی اعم از شهرستانهای کوهدشت و رومشگان صرفا یک کاندیدای اصلاح طلب به رقابت با اصولگرایان و افراد مستقل بپردازد.

  [پاسخ]

 8. درود بر صراحت دکتر بنیاد
  اوایل انقلاب و حتی تا پایان زعامت امام خمینی (ره) شورای نگهبان بیشتر جنبه ناظر بر قوانین تصویب شده بود ولی بعد از مجلس چهارم آرام آرام به نظارت بر افراد شرکت کننده در انتخاباتها هم روی آورد و بعد از آن شاهد رد صلاحیت های گسترده بودیم (مثلا ۷۰۰۰ نفر برای یک مجلس ثبت نام می کردند و حدود ۳۰۰۰ نفرشان رد صلاحیت!) به نظر شما ایا این روند درست است؟ اصولا چه کسانی باید رد صلاحیت شوند؟ اگر مردم مایل به خدمت شخص خاصی باشند (مثل انتخابات ریاست جمهوری گذشته که مردم خواهان حضور رئیس دولت اصلاحات بودند) ولی نهادهای نظارتی اجازه ندهند چه باید کرد؟
  سلام و صلوات خداوند بر امام راحل عظیم الشان که می فرمودند حتی اگر مردم ما را هم نخواهند باید برویم..

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  سلام و درود بر نیک پنداری تان،
  همانطور که در متن سوال هست متاسفانه نظارت استصوابی پس از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی عملی شد و در مجلس چهارم بر آمده از همان رویکرد رنگ و لعاب قانونی هم بخود گرفت .
  از نظر ما این قانون ناعادلانه بوده و بارها نیز آن را مورداعتراض قرار داده ایم.
  هر چند روند امور تا بحال بجز حذف اکثریت ما از گردونه رقابت بر اساس این قانون را رقم نزده است، اما باید تلاش کرد که این قانون حذف و روند بررسی صلاحیت شهروندان به معیار احراز عدم صلاحیت برگردد چرا که هم عادلانه است و هم با اصل براء ت قانون اساسی همخوانی دارد.

  [پاسخ]

 9. زنده باد دکتر بنیاد عزیز.
  تا چه حد امیدوارید به اتحاد و انسجام اکثریت غریب به اتفاق اصلاح طلبان شهرستانهای کوهدشت و رومشگان؟
  بنیادت هماره بر نیکی !

  [پاسخ]

 10. سلام بر استاد فاضل،
  برادر خوب و نیک پندارم بنده نیز امیدواری بالایی در تحقق این مهم دارم و باز هم همه محافل درون جریان را به تعمق بیشتر و عمل به نقشه راه خودم فرا میخوانم چرا که هم اصلاح طلبانه تر است و هم راه را بر هر گونه اتهام انحصارطلبی و نیز فرصت طلبی برخی کاندیداهای خاص می بندد و از طرفی آینده پس از پیروزی را نیز قابل کنترل خواهد نمود.

  [پاسخ]

 11. جناب شهمرادی شما چه دلیلی می دانید که کاندیداهای احتمالی نسل نو به جلسه افراد سنتی اصلاح طلب دعوت نشدند؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  بنده سخنگوی هیچ جریانی نیستم.
  و از ذهنیت خوانی هم پرهیز دارم ولی جناب شیراوند هر دو بار که بنده دعوت شدم ایشان نیز دعوت شده بود.
  بار اول هر دو نفر حضور نداشتیم . ولی بار دوم هم ایشان تشریف نداشتند.
  در هرصورت بنده این نکته در تنها جلسه حضورم به دوستان و جناب آقای اسفندیاری گوشزد نمودم که دیگرانی هم هستند که از مجموعه همفکران قصد کاندیداتوری دارند و لذا شایسته است هم مدنظر قرار گیرد و هم تحت عنوان مصلحت اعلام کاندیدای نهایی ،حقوق همفکران ضایع نگردد. لذا باز هم تذکر دادم که راهی بجز رقابت در حال حاضر و وحدت در پس از اعلام صلاحیت ها از سوی هیات نظارت استان نخواهیم داشت.

  [پاسخ]

 12. سلام به نظر شما علت تمایل نداشتن مهندس دوستی در جلسات بسوی وحدت اصلاح طلبان کوهدشت چیست؟وآیااین رویه ی محافظه کاری اورا تایید میکنید؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  ایشان روند سابق خود مبنی بر حمایت از جناب ملکشاهی را در تماس تلفنی با جناب شیخ هادی قبادی مورد تاکید مجدد قرار داده بود و لذا معتقد به حمایت از نماینده فعلی ست.
  از طرفی در جواب بند آخر سوال شما لازم است بعرض برسانم که بنده تفکرم با جناب آقای دوستی زاویه دارد.

  [پاسخ]

 13. باسلام
  تصویر اول:مشغول درس و کنکور در پارک شهر قدیم و دلیجانی فعلی آقای شهمرادی نیز همچنین . شاگرد اتوبوسی در حال شستشوی ماشین موسیقی گوش می کرد دخالت آقای شهمرادی و برخورد با او .
  تصویر دوم:دکتر شهمرادی در دانشگاه علوم پزشکی بوعلی دوم خردادی دو آتیشه که داغ زندانی سیاسی بر پیشانی دارد.
  پرسش:آقای دکتر با این همه وسعت مشرب از شخصیت شما اکنون باید یک اعتدالی همراه تدبیر را امید داشت؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  در باره اتهام وارده سلام دادم.

  هیچ وقت تندروی نکرده ام ولی در دفاع از حقوق شهروندی خود و دیگران نیز کوتاه نیامده و نخواهم آمد.
  کاندیذاتوری برای مجلس بعنوان یک اصلاح طلب را نیز منوط به بحث دولت اعتدال و تفکر آن ندانسته چرا که تفکر این دولت را کف مطالبات اصلاح گرایانه خود می دانم.

  [پاسخ]

  دانشجو در :

  باسلام
  از نوع جواب سلامتان (با توجه به آیه ی شریفه در جواب یک انتقاد ساده)قضاوت اینکه تند می روید یا کند با مخاطبان آگاه. بنده نیز جواب پرسشم را گرفتم .
  پشمینه پوش تندخو از عشق نشنیده است بو …

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  سپاس از شفافیت و محبت شما همشهری.

  دوست شما دانشجو در :

  دانشجوی ارجمند !
  حرفهای شما که از فلفل تند تر است
  بیش از آنکه تندروی جناب دکتر را نشانه بروید
  تند روی خود را نشان داده اید
  آقای دکتر آدم صادق و نیک اندیشی است هر چند حقیقتا باید اقرار کنم که ایشان احساسی هستند و گاهی به تندی می زنند

 14. آقای شهمرادی
  جدیدترین کتابی که خواندید چه نام دارد؟!
  نظرتان در مورد تندروی های جریان دانشجویی در دوران اصلاحات چیست؟ مثل عبور از خاتمی
  از آقای مجتبی حیدری و حسین مجاهد خبری دارید؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  آخرین کتاب های مورد تحقیق و مطالعه ترکیبی از مطالعات زیست شناختی تکامل ، خلقت انسان،و تکامل و خلقت انسان در قرآن کریم است و چون زمانبر است هنوز هم ادامه دارد.
  هیچ تندروی از سوی بنده صورت نگرفته است و در زمان دانشجویی نیز بنده در نقطه مقابل عبور از رئیس دولت اصلاحات بوده ام، با این حال کلیت حرکت دانشجویی تحکیم وحدت در آن زمان را نیز همچنان معقول و قابل دفاع می دانم.
  بنده در پس از دوران دانشجویی تا حدود معنی داری منتقد رئیس دولت اصلاحات شده ام ولی هنوز هم وی را چهره ای خیرالموجودین اصلاحات میدانم و بیش از سیاست فرهنگ ساز بودن وی را دوست دارم.
  از برادران ارجمندم دکتر حیدری و حسین مجاهد نیز کمابیش اطلاع دارم و به گمانم این سوال دخالت در امور خصوصی بود چرا که برای بنده یک تفکر اصلاح طلبانه دمکراتیک مهم است و این عزیزان دیده و نادیده در قلب من جای دارند زیرا که از اهل این تفکر هستند.

  [پاسخ]

 15. با عرض سلام خدمت دکتر عزیز.آرزوی موفقعیت دارم براتون

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  سلام و سپاس جناب عبداللهی عزیز،
  نگاه اهل کرامت تان را چنین پاسخ می دهم،
  با کریمان کارها دشوار نیست. پاینده باشید

  [پاسخ]

 16. سلام بر هم ولایتیم دکتر بنیاد, حضور آقای طهماس علیپور را چگونه ارزیابی میکنید آیا با روابط عمومی که من وشما از ایشان سراغ داریم میتواند آراء حدأقل طرهان را جذب کند؟با صراحتی که ازشما سراغ دارم امیدوارم شفاف جواب بدهی. متشکرم

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  سلام همولایتی عزیزم،
  اینبار سکوت را بجای صراحت بر می گزینم. چرا که به عدل و انصاف نزدیکتر خواهد بود.اگر لازم شد بوقت رقابت و در قالب عدالت سخن خواهم گفت.

  [پاسخ]

 17. با سلام
  مدیریت محترم سایت
  لطفا از بابت حفظ حق پاسخگویی و جریان آزاد رسانه ای پاسخ اینجانب به آقای دکتر شهمرادی را منتشر فرمایید.
  باتشکر

  [پاسخ]

 18. با سلام خدمت آقای شهمرادی با توجه به نظریه شما در خصوص جنبش ثبت نام کاندیداتور ها که پیشنهاد دادید؟؟ اگر سیاست های شورای نگهبان به طوری بود که تمام افراد جریان اصلاحات را چه افراد بزرگ و چه کاندید های نسل نو تایید صلاحیت کرد و با توجه بع وقت کم پیش رو و همان طور که گذشته ها ثابت کرده افراد اصلاح طلب منافع شخصی را بر منافع عموم ترجیح میدهند باعث شکست و تفرقه میان اصلاح طلبان نمیشود؟؟آیا باعث نمیشود مردم به سمت نماینده فعلی بروند ؟؟ و دقیقا همان طور که جناب آقای دوستی می خواهد پیش برود؟؟؟ با تشکر از شما

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  دوست عزیز اولا جنبش کاندیداتوری عنوانی شناخته شده در تاکتیک های ادوار قبل از دوره نهم مجلس و طراحی شده بر اساس ضرورت انتخاباتی ایران با توجه به فیلتر شورای نگهبان مبنی بر نظارت استصوابی می باشد، لذا کاملا شناخته شده و موجه می باشد.
  ثانیا بنده به دوستان عرض کرده ام که چند راهکار را جهت رفع مشکلات گذشته کوهدشت نیز در نظر دارم،
  الف.گرفتن یک ستاد مشترک جهت سخن گفتن با مردم و تحلیل و مناظره
  ب.تقدیم استعفای اخلاقی به یک هیات تعیین شده جهت انتخاب کاندیدای مقبولتر مردم پس از رقابت چند ماهه و از بین تایید صلاحیت شده ها.
  ج.اگر دوستان کوهدشتی بخواهند تا ابد قدرت تاب آوری در برابر وسوسه نمایندگی یا خواهش حواریون را نداشته باشند پس چرا ادعای اصلاح طلبی؟؟؟!!!!.بهر حال اصلاح طلب مدعی مطالبات اصلاح گرایانه بایستی هم اهل ایثار نفس در این آوردگاه باشد و به مقدمات دمکراتیک نیل به گام نهایی پایبند!.
  و ناگفته پیداست که کمترین حق دمکراتیک دیگران ،حق استفاده از کاندیداتوری در بیان برنامه ها و انتقادات است.

  [پاسخ]

 19. سلام جناب دکترعامل شکست اصلاح طلبان در دوره چهارم ششم هفتم وهشتم را توضیح دهیدوآیا نقش آقای دوستی در دوره نهم به نظر شما مقول بود ؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  جناب محمدی عزیز ،از نظر بنده تمام دوستان در حوادث ادوار ششم تا نهم مقصر هستند و خدا را شکر بنده در سه دور ششم تا هشتم هیچ نقشی در کوهدشت نداشته ام و در دور نهم نیز عملکردم مشخص است.
  متاسفانه همانطور گفته اید در این ادوار مقصرین تا حدودی مشخص هستند و در صورت ضرورت و رقابت باید بدان پرداخته شود.

  [پاسخ]

  محمدی در :

  جناب دکتر من شمارا با صراحت سخن می شناختم اما به سوالات من شفاف جواب ندادی لطف کن به سوالات زیر جواب بدی ۱-عاملین شکست اصلاحطلبان در ادوار گذشته از کدام حلقه بودند؟ ۲– حمایت آقای دوستی ازآقای ملکشاهی در دور گذشته را چگونه ارزیابی می کنی؟ ۳-چرا لیدر های ااصلاح طلبان در کوهدشت بر خلاف کشور باهم تعامل ندارند؟ ۴- توضیح دهی چرادر ادوار گذشته هیچ نقشی در کوهدشت نداشتی باعرض پوزش نکند برای کاسبی اومدی۵-نقش شما در دور نهم تحریم انتخابات بود یا از کاندیداتوری خاصی حمایت کردی

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  جناب محمدی عزیز از لطف تان به خود خرسندم که مرا صریح می پندارید،
  سوال اول) از نظر بنده این سوال جای بحث جدی دارد و در کل بنده همه را مقصر میدانم. چون به عقل جمعی همفکران رجوع نکردند. هر چند که رفتن زود هنگام جناب اسفندیاری به کرمانشاه را اشتباه می دانم. در دوره ششم نیز عدم تمکین افراد از حمایت جبهه دوم خرداد از یکی از کاندیداها را اشتباه می دانم.
  در دوره هفتم رقابت برادرم مومنی با کاندیدای دور قبل را علیرغم تمام ارادت اشتباه استراتژیک می دانم
  در دوره هشتم عدم مدیریت فضای انتخابات اعم بیان درست اصلاح طلبانه و نیز مقاومت در برابر تخلفات انتخاباتی رقیب اصولگرا از سوی جناب آقای سوری با تمام ارادتم اشتباه می دانم ولی معتقدم که اتحاد درستی نیز برقرار نبوده و شایعات خبر از اتفاقات باورنکردنی در اردوگاه دوستان دارد.
  در دوره نهم نیز علیرغم فشار فضای انتخاباتی شهرستان و حضور اکثریت مردم در ستادهای سه گانه اصولگرایان ، حمایت جناب آقای دوستی از جناب ملکشاهی خطای استراتژیک کسی ست که عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی ست و دبیرکل آن محصور و حزب مربوطه نیز در تحریم تلویحی انتخابات بود.
  سوال سوم) اگر چه همه جا اختلاف هست ولی در اینجا متاسفانه عوام زدگی و نیز جو هیجانی منطقه سبب اشتباهات مکرر دوستان شده و می شود اما به نظرم قابل ترمیم و مدیریت است. به شرطی. که به عقل جمعی اعتماد شود.
  سوال چهارم ) بنده در ادوار ششم ،هفتم و هشتم در همدان و مشغول تحصیل و درگیر حوادث سیاسی آنجا و تاحدودی کشور بوده ام و لذا قادر به مداخله در مشکلات شهرستان نبودم هر چند در دوره چهارم نقشخاصی را در بهبود اختلافات ایفا نموده بودم. در باره کاسب بودن و نبودن بنده نیز قضاوت را به وجدان بیدار همشهری هایم می سپارم.
  سوال پنجم) بنده در مجلس نهم بر اساس احساس مسوولیت در باره منطقه و تلاش در جهت جلوگیری از چند شقه شدن سبد رای همفکران شهرستان در کوهدشت کاندیدا ولی عوامل عدیده ای سبب شد تا علیرغم هزینه رد صلاحیت برای سومین بار پیاپی این کار محقق نگردد.پس از رد صلاحیت نیز رسما اعلام کردم که رای نخواهم داد.
  د
  در دوره هشتم عدم توانمندی جناب آقای سوری در مدیریت درست فضا از طریق بیان درست و نیز مقاومت در برابر اتفاقات ناگواری همچون اعلام زود هنگام پیروزی رقیب را عامل اصلی شکست میدانم هر چند مساءلی هم در حاشیه وجود داشته است.
  در دوره نهم حمایت جناب دوستی از ملکشاهی اشتباه استراتژیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی ست. حزبی که دبیرکل آن محصور و انتخابات را هم در تحریم تلویحی قرار داده بود.
  امااکثریت بدنه رای شهرستان در انتخابات به اصولگرایان رای داده است ولی اشتباه آقای دوستی استراتژیک بود.

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام نقش خاصی در ایجاد اتحاد دوره پنجم داشته ام و نه دوره چهارم و در همین جا لازم است یادی بکنم از برادر عزیزم مرحوم زنده یاد جانمحمد آزدبخت که با بزرگواری از کاندیداتوری گذشت نمود و نیز سپاسگزاری کنم از برادرم فرج الله مومنی که جلسه اعلام اتحاد عمومی را در منزل خویش برگزار کرد.

 20. با سلام خدمت دکتر شهمرادى عزیز و دردمند ، به نظر شما از بین شش کاندید اصلاح طلب کدامیک میتواند در پیش برد برنامه هاى اصلاح طلبى مؤثر باشد، و همچنین کدامیک توانایى جذب اکثر آرا اصلاح طلبان را دارند

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام جناب منصوری عزیز،
  کسی که در پیش از انتخابات از رد صلاحیت واهمه نداشته باشد و صادقانه دغدغه مطالبات اصلاح گرایانه را داشته باشد بی شک می تواند بعدها در پارلمان نیز اصلاح طلب بماند و الا اگر امروز با مصلحت تایید صلاحیت بیاید فردا نیز با مصالح دیگری سکوت خواهد کرد.
  از طرفی برای کسب مقبولیت رای بدنه هوادار اصلاحات نباید از رقابت ترسید مگر اینکه افراد چیزی در چنته نداشته باشند.اصلاح طلبی حکم می کند که مردم را فریب نداده و آنان را حکم برنامه ها و توانمندی ها سازیم.قطعا هر کسی که شجاعتر و بابرنامه تر و شفاف تر باشد مقبولیت بیشتر مردم را خواهد داشت.

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  البته لازم است که از نظر بنده برخی از دوستان مذکور اصلاح طلب نبوده و این افراد نیز سقف تعداد کاندیداهای احتمالی نیستند ، لذا بحث قبلی بنده یک تحلیل کلی بود

  [پاسخ]

 21. لطف کن در مورد هر کدام از افراد زیر یک جمله کوتاه بنویس
  سیدمحمود علوی
  احمد جنتی
  علی اصغر اسفندیاری
  شیخ هادی قبادی
  علی کورانی فر
  شیخ علی شاهرخی قبادی
  محمدی آزادبخت
  علی امامی راد
  فرج مومنی

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام ،
  اجازه بفرمایید جواب ندهم چون نظراتم گزنده بوده و دوست ندارم باعث رنجش بی مورد شوم.

  [پاسخ]

 22. باسلام.به نظرشما بزرگان اصلاحات مثل دکترعارف ومنتجب نیا ودیگران با دولت روحانی اجماع خواهند کرد ودراین صورت کاندید مورد حمایت در کوهدشت
  چه کسی خواهدبود؟؟ باحضور ملکشاهی،کاندیدچپ وراست آیا امکان رفتن انتخابات به دور دوم هست؟؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام ،
  جناب علیزاده عزیز از فحوای کلامتان بر می آید مدنظرتان جناب ملکشاهی باشد،
  ضمن احترام به شما و نظرتان باید بگویم که همه چیز ممکن است ولی نه با این سادگی . هنوز برای پیش بینی نتایج خیلی زود است. و اینکهمهمترین پارامتر نظر مردم است.

  [پاسخ]

 23. سلام و درود بر دکتر شهمرادی عزیز و مخاطبان گرامی کشکان !
  حقیقتأ حضور افراد دلسوز و فعال خوشنام سیاسی همچون دکتر شهمرادی عزیز در فضای انتخابات کوهدشت بعنوان جز و جبهه اصلاحات در کل هم لازم است و هم میتواند راهگشای مسیرهای سخت چنین کارزاری باشد و امیدواریم دکتر همچنان بر این مجال پایدار بمانند .
  و البته سپاسگذار از جواب متین شما در مورد سؤال هدفمند از مطرح ساختن نام طرهان و باباگردعلی !

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  سلام و ارادت همولایتی فرهیخته ام.
  سپاسگزار محبت و نیک پنداری تان.

  [پاسخ]

 24. [جناب شهمرادی عزیز چه دکترایی دارید بپلامتی

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام ،
  جناب خسروی بنده پزشک عمومی هستم و یک شهروند ایرانی.

  [پاسخ]

 25. آقای شهمرادی
  با سلام
  موضوع کاندیداتوری شما، جلیل محمدیان، کامبیز غضنفری و ابوطالب آدینه وند در حوزه انتخابیه ( تهران ، ری ، شمیرانات و اسلامشهر) صحت دارد؟!

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  بنده بی اطلاع هستم.

  [پاسخ]

 26. باسلام وعرض ادب واحترام خدمت دکتر شهمرادی عزیز امیدوارم که خیلی دوستانه وصمیمی بدون کش دادن به کدورتهای گذشته آقای دوستی رانیز وارد تصمیم سازی های خوددرخصوص اجماع نمائیدچون چه بخواهیم وچه نه دوستی نیز دربین اصلاح طلبان کوهدشت وقوم بزرگ درویش جایگاهی دارد ودرصورت عدم همراهی آرای زیادی از اصلاح طلبان راخواهندبرید نظرشماچیست؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  جناب آزادبخت عزیز ،اولا که بنده صرفا یک جلسه در همگرایی تحت نظر جناب اسفندیاری حضور داشته و در پایان نیز به دلایلی که پیشتر عرض کردم از همراهی عذر خواسته و خارج شده ام.
  بعد هم اینکه در جوابهای پیشین عرض کردم که ایشان در تماس تلفنی شیخ هادی قبادی به درخواست گروه همگرایی مربوطه جواب رد داده و بصراحت از کاندیداتوری جناب ملکشاهی حمایت و وی را کاندیدای حامیان دولت خوانده است.

  [پاسخ]

  عبدالهی در :

  درود بر دکتر شهمرادی برای جواب های درجه یک که به همشهریان میدی درضمن اقای دوستی چرا از اقای ملکشاهی دست بردار نیست مگه نگفت به اجماع اصلاح طلبان اعتقاد داره وسیل هم مرا با خود میبرد چرا روزگار عوض شده درضمن رای اصلاح طلبان بدون دوستی چقدر میشه

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  درود و سپاس ،
  جناب عبداللهی عزیز به گمانم جواب سوال هویداست. مشکل حکایتی ست که تقریر می کنند!!!!.

 27. خ]
  محمدی در مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۴ :

  جناب دکتر من شمارا با صراحت سخن می شناختم اما به سوالات من شفاف جواب ندادی لطف کن به سوالات زیر جواب بدی ۱-عاملین شکست اصلاحطلبان در ادوار گذشته از کدام حلقه بودند؟ ۲– حمایت آقای دوستی ازآقای ملکشاهی در دور گذشته را چگونه ارزیابی می کنی؟ ۳-چرا لیدر های ااصلاح طلبان در کوهدشت بر خلاف کشور باهم تعامل ندارند؟ ۴- توضیح دهی چرادر ادوار گذشته هیچ نقشی در کوهدشت نداشتی باعرض پوزش نکند برای کاسبی اومدی۵-نقش شما در دور نهم تحریم انتخابات بود یا از کاندیداتوری خاصی حمایت کردی

  [پاسخ]

  [پاسخ]

 28. جناب شهمرادی
  از اینکه اشتباه استراتژیک را برای ما معنا می کنید بسیار ممنون! در این شهر همه اشتباه استراتژیک کرده اند جز شما که عمل صحیح استراتژیک کرده اید.
  سوالی که دارم این است : چرا اصلاح طلبان با وجود حصر دو نفر از آقایان و محدودیت برای رئیس دولت اصلاحات و وجود این همه زندانی سیاسی در انتخابات ٩٢ از روحانی حمایت کردند خجالت هم نکشیدند و آن را هم به عنوان افتخار می دانن؟ با نگرش شما پس هزاران نخبه و فعال سیاسی اصلاح طلب و میلیون ها سمپات اصلاح طلب در ایران دچار ” اشتباه استراتژیک ” هستن! عجب!
  ده ها و صدها و هزاران عضو مشارکت و اعتمادملی و سازمان مجاهدین در انتخابات ٩٢ به روحانی رأی دادن در حالی که رهبران و سران و دوستان خود را پشت میله ها می دیدند. اما این مجوزی برای حماقت و قهر بی موقع نبود. شعور و عقلانیت شان اقتضا می کرد تحریم فایده ندارد و باید با اکتفا به حداقل ها و خیرالموجودین ها بازهم سراغ صندوق رای رفت
  هزاران مقلد و شاگرد آیت الله منتظری در سالهایی که ایشان محصور بودند در انتخابات مجلس ششم و ریاست جمهوری ٨٠ شرکت کردند و حتی از اصفهان و قم و نجف آباد و فلاورجان و لنجان مقلدین و هواداران ایشان را به مجلس فرستادند . به این می گویند تدبیر…
  . نه تحریم که فقط فرصت سوزی است و قدرت را بیشتر و بیشتر به دست مخالفان نشاندار مردمسالاری می دهد.
  بنابراین برخلاف میل باطنی شما نتیجه می گیریم حمایت اسماعیل دوستی از ملکشاهی در آن انتخابات جلوگیری از استمرار قدرت در نزد قبادی و امامی بود و نه تنها اشتباه نبود بلکه باعث امیدواری و دلگرم شدن اصلاحات در زمستان سیاسی شد.
  انشالله که بدون کینه فکر کنیم و حرف بزنیم.

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  جناب ناشناس ،
  بنده پاسخی در باب کلیات دادم و از قبل عمل سیاسی ام تابحال کسی متضرر نشده است و یا منطقه را دچار مشکل نساخته ام تا عملم اشتباه استراتژیک باشد و یا نباشد،
  از طرفی شما آنقدر سردرگم و دلداده جناب دوستی هستید که غافلید از اینکه بنده کاندیدای دوره نهم بوده ام ،لذا بحث اشتباهات و رویه غلط و آپارتونیستی اسماعیل دوستی اظهر من شمس است .بیاد دارم در آخرین سخنرانی ایشان در سر تریلی خیابان شهید باهنر از قبل به ایشان گفته بودیم که ما چپ هستیم و نه کارگزارانی و لذا لازم است شما نیز در احترام به رای همفکران و حامیان شهرستان از شعار کارگزاران سازندگی پرهیز نمایید و لی بر خلاف قول سابق ایشان آخرین جملات را به شعارهای کارگزاران سازندگی داد و بنده هرگز نگاه پر تامل مرحوم جانمحمد آزادبخت را بر صورتم در آن لحظات فراموش نخواهم کرد.
  سخن در باب ایشان بسیار است و مجبورم نسازید که بیشتر بگویم و الا مطالبی هست که اخلاقا دوست ندارم بدان بپردازم.
  آخرین نکته اینکه ایشان الان و در اوج شور اصلاح طلبی و اعتدال چرا با خواسته ی به حق اصلاح طلبان شهرستان همراه نمی شود؟
  ؟!.

  [پاسخ]

 29. با سلام خدمت دکتر شهمرادی
  آقای دکتر اگر سابقه افراد داری پلاک اصلاح طلبی در کوهدشت را مرور کنیم خواهیم دید یک نوع تغییر نگرش در این اقایان بوده است آیا این نوع تغییر نگرش یک نوع نگرش بر اساس منفعت شخصی نبوده است؟ (نگویید ممکن است در افراد تغییر شود)
  دوم اینکه شما چه در عمل چه در گفتار همشه نظراتتان ثابت بوده است فکر نمی کنید تفاوت زیادی بین شما و این آقایان باشد این تفاوت چگونه توجیه می شود؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام جناب گراوند عزیز به یقین بنده بارها عرض کرده ام که اصولگرایی و اصلاح طلبی را باید تحلیل کرد و در کوهدشت نیز خیلی از افراد اشتباهی پلاک گذاری شده اند .
  ولی به هر حال ذات دنیا همین ادغام درست و غلط است ،
  و بقول امام علی علیه السلام، الدنیا بالاتفاق و الاخره بالاستحقاق!!!!.
  لذا جناب گراوند عزیز بایستی کلیت یک جریان را رصد کرد و نمره داد.همین الان در آمریکا برخی از نمایندگان کنگره آمریکا نیز به حزب و نماینده آن در کاخ سفید پشت کردند و یقینا پای منافع شخصی شان در میان است.
  در پایان از محبت شما بخود سپاسگزارم.

  [پاسخ]

 30. درود برناشناس باتحلیل درستش….آقای دکترباتوجه به پیروزی امامی راد درسه دوره ورای اکثریت مردم شهرستان به روحانی ،کوهدشت را شهری اصولگرا یا اصلاح طلب میدانید؟؟آقای دکتر حمایت دوستی با وجود حضورکاندید اصلاح طلب درانتخابات آتی راباید اشتباه استراتژیک نامید.دوستی دردوره قبل آب رفته را
  به جوی برگرداند تا بدن نیمه جان اصلاحات جانی تازه بگیرد

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام،
  جناب بنده یک تحلیل سیاسی از وضعیت نمودم و هر تحلیلی برای خود یک منطق دارد،
  امیدوارم ورای هر عینکی در حسن و قبح نتایج یک رفتار سیاسی و انتخاباتی بیاندیشیم.
  جواب کلی در باب این مطالب را در جواب کامنت جناب ناشناس دادم و لزومی هم به تکرار آن نمی بینم .چندان هم ناآشنای به طیف رنگارنگ جبهه اصلاح طلبان کشور نیستم و دنبال خط کشی هم نمی باشم، از سویی اینجا را هم خیلی مساعد تبیین مباحث نمی بینم . لذا بارها گفته ام که آماده مناظره حضوری در شهرستان هستم تا حقایق بیشتر عیان شود.
  امیدوارم که جناب دوستی از دلسوزی شما تاثیر پذیرفته و اشتباه استراتژیک جدید را ادامه ندهد.
  با سپاس

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  فراموش کردم که بگویم کوهدشت فقط یک شهر است و مردم حق انتخاب دارند و در هیچ جایی از جهان شهرها را بر اساس احزاب و جبهه ها اسم گذاری نمی کنند هر چند کلیات را می پذیرند مثلا در آمریکا بیشتر ایالت های بیشتر فرهنگی طرفدار. حزب دمکرات هستند ولی این قطعیت همیشگی نخواهد داشت بلکه یک کلیت تحلیلی ست.
  هر چند بحث ایران را نباید بر اساس نظام انتخاباتی نظام مند ایالات متحده آمریکا بررسی کرد و لرستان و کوهدشت هم که بیشتر تابع عواطف و هیجانات زودگذر و گاه قبیله ای محض است.

  [پاسخ]

 31. به نظر شما آقای دکتر راه برون رفت از این چند گرائی که دچار اصلاحات شده چکاری باید بشود و کی انجام بده؟
  دوم شما بیاید اول جریان اصلاحات را برای مردم بصورت درست معرفی کنید و افرادی را بعنوان لیدر بگذارید که در میان مردم محبوب باشند همان یک صدائی دوم خرداد که همه از آن نشات گرفته اند
  شما جائی زندگی میکنید که اصلاً با فقر مردم سروکار ندارید چطور ؟ مشکلات را میخواید حل کنید

  [پاسخ]

 32. با سلام،
  جناب شهروند پیشتر نیز گفته ام که نفس اصلاح طلبی در پویایی و زایش و تکثر آن است و این می تواند هم فرصت باشد و هم در صورت عدم هوشمندی و هدفمندی به آسیببدیل شود.
  بنده از ابتدا تاکید کرده ام که باید تکثر موجود را با مدیریت هدفمند و دمکراتیک به فرصت خودانتقادی و روحیه کار جمعی با پذیرش خروجی اتحاد تبدیل کرد و لذا باید بجای ترس ،از تکثر استقبال نمود.
  ما در نبود حزب فراگیر این سالها و نیز فرهنگ تحزب در ایران، نه به تک صدایی فساد برانگیز قانع شویم و نه فرصت تکثر را به تهدید تبدیل نماییم
  راه همان است که پیشتر و در جلسه همگرایی تحت نظر آقای اسفندیاری گفته ام.

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  در باره بند آخر سوال شما نیز عرض کنم که بنده خیلی ذی نفع در انتخابات نیستم و از سویی در صورت حضور و تایید صلاحیت تابع عقل جمعی اصلاحات خواهم بود.
  از طرفی چندان هم بی ارتباط با دردهای منطقه نیستم و لازم است شما بعنوان یک شهروند نیز بدانید که نماینده پارلمان صرفا بناست به نمایندگی از کل ملت ایران به قانونگذاری درست و نظارت دقیق بر حاکمیت در چهارچوب قوانین اساسی و موضوعی بپردازد.

  [پاسخ]

 33. متاسفانه ادعای اصلاحات و اصلاح طلبی در این کشور بیشتر از طرف کسانی شعار داده میشود که کمتر تناسب و اشتراکی با تفکر و مشی اصلاح طلبی دارند این روزها شعار اصلاحات هم دیگر ابزار کاسبی شده!!!! هرکدام که محافظه کارتر و زدوبندچی تر…. با دستگاه قدرت و ثروت هم چه زود جفت وجور میشوند!!!! دیگر به هیچ کس اعتمادی نمانده است.. حتی متفکرین اصلاحاتچی دهه های گذشته!!!!! ما را چه شده است نمیدانم! اگر تو میدانی بگو….

  [پاسخ]

 34. جناب شهمرادی
  خوشحالم که بعد از این همه متین نمایی ، بالاخره ماهیت خود را نشان دادید
  نمی دانم از کجای کامنت من دلدادگی به دوستی برداشت کردید و چرا با عنوان پرطمطراق ” دکتر ” به خود اجازه می دهید که به یک همشهری و هم نوع ناشناس توهین کنید و بگویید ” سردرگم ”
  فعلا که شما سردرگمید !! چون با خواندن یک پاسخ منطقی و آرام در مورد عملکرد دوستی در انتخابات مجلس نهم آنچنان برآشفته می شوید و خون جلوی چشمانتان را می گیرد که کینه و عقده ٢٠ ساله خود را نسبت به او بیرون می ریزید. در ضمن من دلداده و طرفدار متعصب کسی نیستم فقط با سند و مدرک تاریخی و استدلال منطقی برای شما ” دکتر ” مملکت ثابت کردم که عدم تحریم از طرف دوستی نه فقط اشتباه استراتژیک نبود بلکه باعث شد اصلاحات ( به قول شما چپ ) جان بگیرد و نمایندگی کوهدشت بین قبادی و امامی دست به دست نشود. حالا شما نمی خواهید قانع شوید به تعصب و خصومت تان با وی برمی گردد و به من مربوط نیست.
  آنچه اظهر من الشمس است دشمنی سفت و سخت شما با نامبرده است که بارها در جلساتی که خودمن هم حضور داشته ام غیبتش را کرده ای و با رکیک ترین واژه ها به او فحاشی کرده ای. البته بنده می دانم دلایلش اعتقادی نیست و از کجا آب می خورد.
  لازم هم نیست ژست و قیافه اخلاقی بگیری و به افراد دیگر نسبت اپورتونیسم بدهی. اپورتونیست و فرصت طلب کسی است که با هر بادی به این سو و آن سو می رود. روزگاری گیر دادن به شلوار لی و آستین کوتاه و موی شانه کرده جوانان و نوار گوش کردن مردم و حالا ریش شش تیغه و کراوات و دم از مدرنیسم زدن. شما که دم از اپورتونیسم و فرصت طلبی می زنی چرا در آن انتخابات کاندیدا شدی ؟ … چطور دلت آمد با عکس رتوش شده و کت و شلوار براق عکس پوستری بگیری و کاندیدا شوی؟ چرا تحریم نکردی؟ حالا فهمیدی اپورتونیسم موجود در خون شما غلیظ تر از دوستی است؟
  اگر بخواهیم متضرر شدن یا نشدن اصلاحات را واکاوی کنیم که حساب شما با آن سخنرانی های همدان با کرام الکاتبین است.
  یک مسلمان ( اگر مسلمان باشد ) هیچ وقت تهدید نمی کند هر چه دارید بگویید. به یک مرحوم متوفا که دستش از دنیا کوتاه است نیز نسبت ناروا ندهید. مرحوم آزادبخت چند سال است که به رحمت خدا رفته . ما به ایشان دسترسی نداریم که صحت ادعاهای شما را جویا شویم. اگر اینطور باشد دوستی و طرفداران او هم می توانند حرف یا جمله ای در مورد شما به یک فرد متوفی نسبت دهند . این اخلاقی است؟
  اولا فقط شما حامی دوستی نبودید که بگویید ما حامی ات هستیم و حق نداری شعارهای کارگزاران را بدهی . دوستی از ۴۵ هزار کوهدشتی رای گرفت شما لطفا فقط از طرفخودت حرف بزن . اخلاق اسلامی اقتضا می کند آدم فقط از طرف خودش حرف بزند کارگزاران آن موقع از دوستی حمایت کرد و دوستی هم در لیست چپ های خط امامی بود و هم کارگزاران. همان کارگزارانی که دوستان گرامی من و شما و اصلاح طلبان اصیل!!!! ( باند حاج اصغر اسفندیاری ) هجده سال بعد آنها را به کوهدشت دعوت کردند و میتینگ سیاسی اقتصادی برگزار کردند و شما ساکت بودید برادرجان !!!!!
  شما که در جلسات خصوصی و غیر خصوصی از رکیک ترین اهانت ها به دوستی هم دریغ نمی کنید لطفا دم از اخلاق نزنید و هر چه دارید بگویید. فقط لطف کنید اخلاق و شرف پیشه کنید و چیزی به مرحوم جانمحمد نسبت ندهید . چون این کثیف ترین کار ممکن است و در ثانی همگان به یاد دارند که در رفاقت دوستی و جانمحمد تا آخرین ثانیه حیات آن وجود باشرف خللی وارد نشد. با مدرک و سند حرف بزن و فقط از طرف خودت حرف بزن
  به نظر من هم دوستی کار درستی می کند که با جلسات اسفندیاری همراه نمی شود.البته این به آن معنی نیست که من ملکشاهی را یک اصلاح طلب می دانم و یا نفعی از او برده ام من هیچ نفعی از هیچکس نبرده ام فقط چون اسفندیاری و همراهانش استاد شکست دادن چپ هستند و این دفعه هم ماموریت شان شکست دادن چپ و پیروزی یکی از دوقلوهای قبادی/ امامی است می گویم دست دوستی درد نکند که وارد بازی آن ها نمی شود.آنها آمده اند گرزی به کوهدشت بزنند و دوباره راهی زندگی … خود در کرماشان
  و خرم آباد شوند. ما را ساده فرض کرده اند. اسفندیاری و تیموری را چه به دلسوزی برای اصلاحات؟
  چند وقت پیش که مناظره کتبی بین دوستی و پیریایی در گرفت این سرداران و غنیمت خواران اصلاحات کجا بودند؟ حتی از پیریایی دفاع کردند. جالب نیست؟
  آقای شهمرادی شما را به قرآن قسم!!! هر کس از اعتدال حرف می زند شما حرف نزنید! خواهش می کنم

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  مدیران محترم کشکان بینی و بین الله کجای این کامنت غیرقانونی و غیر شرعی و حاوی توهین و افترا بود که بعضی جملات را دچار ممیزی کردید؟

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  دوست عزیز با سلام بابت این اتفاق اقدام که به علت محدودیت های حاکم بر فضای رسانه های محلی صورت گرفت از شما پوزش می طلبیم.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  منظورم این نبود که پوزش بخواهید. پوزش را ما باید بخواهیم که برای کشکان مزاحمت ایجاد می کنیم

  بنیاد شهمرادی در :

  سلام علیکم،
  جز این جمله هیچ چیزی شایسته نیست!!.
  فقط دوست دارم یک خواهش داشته باشم وآن اینکه دلیل اختلاف بیست ساله بنده با جناب دوستی را شرافتا به این سایت ارسال و دوستان را روشن فرمایید تا ماهیت انتقادی بنده را افشا نمایید.

  [پاسخ]

 35. آقای دکتر مگر اصلاحات از دل کارگزاران بیرون نیامده؟؟؟؟رئیس دولت اصلاحات وهاشمی!!!

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با درود،
  خیر عزیزم اتفاقا اصلاحات در پاره ای از موارد نقد به دوران سازندگی نیز بوده است،
  لطفا به منطق تاریخی و نیز مدلول اصلاحات خوب دقت فرمایید. در دوم خرداد بحث بر سر توسعه مغفول مانده سیاسی بود چیزی که دولت هاشمی اعتقادی بدان نداشت. یادمان باشد هاشمی آن دوران متفاوت از امروز بود.

  [پاسخ]

 36. باسلام
  بنده با تفکر اصول گرایی بزرگترین مشکل پیش روی مردم این دیار را مکانیزم خودساخته ی انتخابات توسط همین مردم می دانم مکانیزم منحصر به فردی که پس از آن توسط حلقه ی بسته ای از معدود کدخداهای خود خوانده ی چپ و راست به گروگان گرفته شده و تا مردم اقدام نکنند انتخاب این ارزش بزرگ الهی و هدیه ی بی بدیل انقلاب اسلامی قدرت خود را به مردم باز پس نخواهد داد. حال چه با تنور داغ نظریه پردازی های جنابتان چه بی آن واقعیت تلخ همین است . شما خود را به چه اندازه در این تقصیر شریک می دانید قصور مردم را چه اندازه؟

  [پاسخ]

 37. با سلام و احترام خدمت دکتر عزیز
  ایا کاندیداهای اصلاح طلب در این دوره می توانند اصلاح طلبان را به وحدت برسانند یا اینکه درون دولت اصلاح طلبی باید شاهد گروههای مختلف و متضادی باشیم

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با تقدیم بهترین درودها،
  بحث تا الان نه در رد اهمیت اتحاد بلکه در زمان تحقق و زمینه های عادلانه آن بوده و هست. بدان امید

  [پاسخ]

 38. سلام بر دکتر شهمرادی دلیل دو قطبی شدن کاندیداهای احتمالی نسل نو ونسل قدیم چیست و ایا با هم یکی میشوند؟

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام. خیلی به این القاب کاری ندارم ولی اگر پاسخهای سابق این حقیر را مطالعه فرمایید متوجه می شوید که این مشکل از کجا ناشی شده است. هر چند امیدوارم که ختم بخیر شود

  [پاسخ]

 39. باسلام
  با اجازه ی دکتر شهمرادی میخواستم در جواب سوال اون دوستی که گفتن دکتر درجایی زندگی میکنه ک با فقر مردم سرکار نداره باید ب اطلاعشون برسونم دکتر در یکی از مناطقی از تهران کار میکنند ک من به شخصه قسم میخورم به مراتب از مردم کوهدشت و حتی روستاهای شهرستان فقیرتر و از لحاظ اقتصادی و فرهنگی پایین تر هستند ک دکتر با بدبخترین مردم این منطقه برای درمان و ترک اعتیاد مشغول هستند در صورتی ک میتوانستند در مناطق دیگر با مردم ثروتمندتر و بافرهنگ تر سر و کار داشته باشند ولی ایشون خودشون رو وقف مردم ضعیف کردند شما میتونید بیشتر تحقیق کنید.کاری ک ایشون دارند ب راحتی میشه درمان رو نادیده گرفت و از راه های انحرافی بهترین ثروت رو جمع کرد همانگونه ک در بیشتر همکاران ایشان در کلینیک های ترک اعتیاد کثرت ثروت را میتوان دید.ولی شمارو ب تحقیق بیشتر برای وضع اقتصادی دکتر شهمرادی دعوت میکنم.ببینید اوضاع مالی دکتر چگونه است
  آدرس محل کار ایشون رو میدم یک ساعت وقت بزاریدو بیرون کلینیک از مراجعین ایشون ک از بدبخترین مردم مملکت هستند احوال ایشون رو جویا بشید.ببینید چندنفر از اونها رو بدون دریافت یک ریال تحت درمان قرار داده.ببینید به چندنفر از اونها کمکهای مالی روزانه وماهانه میکنه.این رو من خودم ب صورت غیر مستقیم و با کنارهم گذاشتن اطلاعات مختلف متوجه شدم.چونکه دکتر شهمرادی انسانی نیست ک این کارهارو در معرض دید بقیه مردم انجام بده همانگونه ک الان با وجود تهمت های زیاد این چیزها رو عنوان نکرد.در آخر هم از دکتر شهمرادی معذرت میخوام چونکه مطمءنم ک ایشون راضی نیستن این مطالب عنوان بشه ولی من ب شخصه وظیفه خودم دونستم ک برای روشن کردن بعضی موارد این مطالب رو عنوان کنم

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام. علی عزیز والله راضی نیستم که در حق بنده غلو شود هر چند که از اینکه دوستان را به کنکاش منطقی در ثروت افراد و سطح مواهب زندگی آنان حواله میدهید سپاسگزارم.

  [پاسخ]

 40. دوستانی که مسول سایت هستید لطفا این کامنت رو حذف نکنید.لطفا
  آقای به اصطلاح طرفدار حق و حقانیت( به احتمال زیاد از اقوام نسبی یا سببی دوستی) لازمه نکاتی رو جهت اطلاع بهتون یاداوری کنم . آقای شهمردای مثل آقای دوستی توسط این مردم به مجلس فرستاده نشدن که جوابگوی کارهای نکرده خود رو بدهند.ضمنا دوست عزیز اگر حافظه شما و اربابتان یاری نمی دهد به یادتون بیارم که اگر سخنان اقای شهمرادی در آن جلسه معروف که منتهی به حمایت اصلاح طلبان از دوستی شد نبود الان ایشون …….بعلاوه اقای دوستی بوسیله همین مردم بود که ایشان از کارمند ساده به نمایندگی مجلس و استانداری و شهرداری رسیدند و به وسیله همین مردمی که بهشون پشت کرد بود که ثروت انچنانی برای خودشان دست و پا کرده اند.برادر عزیز سعی کنید حقیقت رو فدای منفعت نگنید اقای شهمرادی به جز زندان و زجر و رد صلاحیت چه چیزی نصیبش شده و در عوض اقای دوستی الا ماشاله هر چه که میخاسته به دست اورده،
  در مورد ایشون حرف زیاده.کاشکی جلسه ای یا ….پیش میومد و رودرود با ایشون حرف میزدیم.در اخر از شما میخام از طرف دوستان چند سوال از جناب اقای دوستی بپرسید:۱- از محضر مبارکشون سوال کنید که از کجا به این ثروت دست یافته اند،ایشون یکی از سهامداران بانک پاسارگارد هستند در صورتی که خودشون گفتند مشاور مدیر عامل.و از این ثروتی که بواسطه مردم نصیب ایشون شده کدوم سرمایه گذاری رو در کوهدشت انجام داده اند
  ۲-ضمنا از ایشون بپرسید که چطوری به دیدار کروبی در حصری میرن که فرزند و زن خودش هم اجازه ملاقات با ایشون رو نداره و جالبه درخواستی از اقای کروبی میکنند که اقای کروبی با سیلی جواب ایشون رو میدن و ایشون رو از خونه بیرون میکنن.از ایشون چگونگی این ملاقات و علت ان و‌اینکه توسط چه کسانی فرستاده شده سوال بفرماید

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  دوست من
  من همان اقوام سببی و نسبی دوستی هستم . کامنت تان را خواندم . به خداوندی خدا قسم دلم برایتان سوخت
  برایتان ختم ” امن یجیب ” گرفتم که شرایط روحی و روانی بهتری بیابید.
  الحق والانصاف دوست و پیرو واقعی بنیاد شهمرادی هستی.

  [پاسخ]

  یک کوهدشتی در :

  به خدا من هم متن حافظ را تایید می کنم

  [پاسخ]

 41. شک نکن جناب دکتر پیروز انتخابات اخیر مجلس دهم هستی به امید خدا

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام و سپاس. بنده قصد کاندیداتوری ندارم و اگر روزی هم تکلیف شود قطعا در لرستان نخواهد بود.

  [پاسخ]

 42. دکتر سلام .برای شما آرزوی موفقیت دارم .دکتر اخیراً مطلبی تحت عنوان آسیب شناسی جریان اصلاحات درکوهدشت ذر سایت هومیان نیوز منتشر شد والان هم بر روی سایت نشریه تحلیلی بیان لر است نظرت درباره آن چیست؟

  [پاسخ]

  رحمتي در :

  آقای گراوند به نضرمن خیلی تحلیل جالبی بود وپیشنهادات ارائه شده قابل توجه وتأمل بودند گرچه من با نویسنده مطلب آشنایی ندارم

  [پاسخ]

  بي پله مار در :

  رحمتی جان غلط املایی داری به نظرمن بدنبودخیلی شجاعانه بود وبه خیلی از چیزهای پنهانی اشاره شده بود

  [پاسخ]

  ق - گ در :

  من از هدف نویسنده مطلب اطلاعی ندارم ولی در متن هم نکاب جالب بود وهم تندروی

  [پاسخ]

  احمد گراوند در :

  ق- گ شما تند مطلب را خواندی به نظر من نوشته استاد گراوند واقعیت های دردناکی بودکه درشهرما وجود دارد

  [پاسخ]

  بنیاد شهمرادی در :

  با سلام . چشم استاد حتما مطالعه خواهم کرد.

  [پاسخ]

 43. -اقای …………………… عزیز ( یا همون ناشناس یا آقا ………………….) ام یجیب رو برای کسی باید خوند که از این مردم نردبان و پله ساخته و مال و منال و قدرت سیاسی رسیده و این مردم رو تنها گذاشته، خدا رو شکر که ما از مردم واسه خودمون پله و نردبان نساختیم که خودمون رو به خاطر اون محتاج دعای شما بدونیم اگر دعا رو بلدید واسه نزدیکان خود بخونید بهتره(میدونید که چی میگم)-ضمنا چرا به جای جواب دادن از کوره در میرد و عصابی میشید،البته این خصلت روآقای دوستی ( قوم و خویشتان ) نیز دارد-اتفاقا شرایط روحی شما دستخوش بحران شده چونکه اوضاع بر وفق مراد شما و اربابتان نیست-ضمنا چرا جواب سوال رو ندادید، شما که از همه چیز خبر دارید.درباره ثروت ایشون و اون رفتار آقای کروبی نظر ندادید( اگه خواستید میتونید از پسر آقای کروبی بپرسید ، هر چند فکر نکنم جرات پرسیدن از ایشون رو داشته باشید )-راستی دوست عزیز نظرتون درباره انتخابات سال ۷۶ و حمایت بی دریغ دوستی از آقای ناطق نوری چیه؟مطمئنا شما بیشتر در جریانید!!!!!!!ایشون ناطق رو برنده انتخابات میدونستند !!!!!!!!راستی اگه خواستید نمونه ای از نحوه انتصابات آقای دوستی در دوره نمایندگیشان رو واستون بیان کنم که چطور انتصابات رو انجام میدادند-خیلی جالبه!!!!!!!

  [پاسخ]

 44. حافظ جان چندسال داری گه گه؟؟؟

  [پاسخ]

 45. سلام آقای دکتر میشه به ما کوهدشتی ها بگید که در این چند دوره انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی نمایندگان شهرستان چه اصولگرا و چه اصلاح طلب برای مردم بدبخت کوهدشت چه کارهایی انجام دادند که این شهر پیشرفت کند از هر لحاظی عرض میکنم جز اینکه مردم رو نردبان ترقی خود کردند واما باز چه تضمینی هست که کسی که برنده انتخابات میشود از هز گروه یا جناحی که می خواهند باشد بتواند کار مفیدی برای این شهر انجام دهد وپیرو نمایندگان گذشته نباشد مردم عادی از کجا بفهمند که این حضرات دلسوز مردم اند در کل به چه کسی باید اعتماد کرد اصلا میشود به کسی اعتماد کرد که بتواند برای نجات جوانان از بیکاری از اعتیاد از آوارگی به شهرهای دیگر از کارتون خوابی وو……….اقدامی کند شما چه راهکارهایی دارید

  [پاسخ]

 46. گه گه جان متن رو دریاب ، سن و سال مهم نیست

  [پاسخ]

 47. به قول مارکس تاریخ دوبار تکرار می شود یک بار به صورت کمدی و دگر بار به صورت تراژدی. دبیر کل یک حزب (کروبی) در بند است و یکی از پانزده نفر اصلی حزب مزبور (دوستی) در کوهدشت در تالار آزادی تدارک شام انتخاباتی را می دهد برای فرستادن یک اصولگرا به مجلس.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط