سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۴:۲۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۸ تیر ۱۳۹۱در ۲:۳۳ ب.ظ تعداد بازدید: 168 بازدید کد خبر:4163 چاپ خبر

آموزش و پرورش برنامه‌اي براي كاهش حقوق معلمان ندارد/حذف سنوات ارفاقي بازنشستگي پيش‌ازموعد

0

معاون توسعه و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رشد 30 درصدي اعتبارات حقوق و مزاياي آموزش و پرورش همچنين از افزايش 19 درصدي اعتبارات اين وزارتخانه خبر داد.


به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، وحيد كيارشي در اجلاس روساي آموزش و پرورش مناطق كشور گفت: در بودجه سال جاري رديف ويژه‌اي به مبلغ 40 ميليارد تومان براي هوشمندسازي مدارس اختصاص يافته و اعتبارات رشد تملك نيز افزايش قابل توجهي داشته است.

وي عنوان كرد: در حالي كه اعتبارات هزينه كشور 12/6 درصد افزايش يافته، اعتبارات آموزش و پرورش به 19/8 درصد افزايش يافته است.

كيارشي همچنين از افزايش 30 درصدي اعتبارات حقوق و مزاياي آموزش و پرورش در سال جاري خبر داد و گفت: احكام آموزش و پرورش نيز به همين مقدار در سال جاري افزايش داشته است.

معاون توسعه و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش عنوان كرد: آموزش و پرورش هيچ برنامه‌اي براي كاهش حقوق معلمان ندارد و كساني كه از اسفندماه سال گذشته حكم كارگزيني گرفته‌اند، نگران نباشند چرا كه هيچ‌گونه كاهش حقوق اتفاق نخواهد افتاد.

كيارشي در ادامه از رفع برخي بروكراسي‌هاي بيمه طلايي شاغلان خبر داد و گفت: در هر كجا و هر شهرستاني كه مشكلي وجود داشته باشد، روساي مناطق آموزش و پرورش آن را اعلام كنند تا با بيمه ايران موضوع را مطرح كرده و رفع كنيم.

وي با اشاره به بيمه طلايي بازنشستگان فرهنگي نيز گفت: هنوز مايوس نيستيم، اما بايد بپذيريم كه سازمان بازنشستگي كشور متولي بيمه بازنشستگان فرهنگي است و در حال حاضر بيمه تكميلي آنها با آتيه‌سازان منعقد و صادر شده است و اميدواريم اين سازمان بتواند از خدمات بيمه طلايي، بازنشستگان فرهنگي را بهره‌مند كند.

معاون توسعه و پشتيباني وزير آموزش و پرورش همچنين گفت: در برخي از استان‌ها پست سنجش و فن‌آوري كم است كه بايد افزايش يابد. برخي از كارشناسي‌ها نيز بايد تغيير كرده و پست‌هايي كه نامهاي زيبنده‌اي ندارند نيز بايد اصلاح و تغيير كنند.

كيارشي همچنين از افزايش 15 درصدي سرانه مدارس خبر داد و گفت: سرانه مدارس تحت هيچ شرايطي تحت‌الشعاع هزينه‌ها قرار نمي‌گيرد و در سال جاري براي اولين‌بار 60 ميليارد تومان اعتبار مستقل براي سرانه مدارس شبانه‌روزي مصوب شد كه بخشي از آن پرداخت شده است.

وي تاكيد كرد: همچنين سنوات ارفاقي بازنشستگي پيش از موعد حذف شده و اين سنوات تنها براي بيماران صعب‌العلاج لحاظ مي‌شود.

كيارشي در پايان از روساي مناطق آموزش و پرورش خواست تا سامانه حسابداري و اموال مدارس را با جديت پيگيري كنند، چرا كه براي آموزش و پرورش بسيار مهم است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط