سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۴:۴۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۴در ۳:۲۱ ب.ظ تعداد بازدید: 303 بازدید کد خبر:41605 چاپ خبر

برگزاری اولین جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان رومشکان

0

به گزارش کشکان، صبح روز پنجشنبه مورخ ۹۴/۵/۲۲ جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان رومشکان با حضور فرماندار، رؤسای ادارات وبانک های شهرستان رومشکان و نماینده سازمان بهزیستی استان لرستان برگزار شد. در این جلسه ابتدا فرماندار رومشکان ضمن عرض خیر مقدم به حضار و مدعوین به اهمیت و ضرورت مناسب سازی اماکن پرداختند. محمدی نژاد در ادامه سخنان […]

img_4642

به گزارش کشکان، صبح روز پنجشنبه مورخ ۹۴/۵/۲۲ جلسه کمیته مناسب سازی شهرستان رومشکان با حضور فرماندار، رؤسای ادارات وبانک های شهرستان رومشکان و نماینده سازمان بهزیستی استان لرستان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا فرماندار رومشکان ضمن عرض خیر مقدم به حضار و مدعوین به اهمیت و ضرورت مناسب سازی اماکن پرداختند. محمدی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به ماده دو قانون حمایت از معلولان اظهار داشت: این قانون تاکید بر مناسبسازی اماکن عمومی و نهادهای مختلف برای استفاده بهینه افراد معلول و کمتوان دارد. مناسبسازی محیطعلاوه بر برخورداری معلولان و جانبازان میتواند برای سالمندان و کسانی که دچار آسیب دیدگی بوده و مجبور به استفاده از وسایل توانبخشی هستند، مثمر ثمر باشد. فرماندار رومشکان ضمن تأکید بر نظارت دقیق پروژه های در حال ساخت و بسترسازی مناسب جهت رفت و آمد معلولین، از شهردار شهرستان رومشکان خواست نسبت به عدم صدور پایان کار بهنهادهایی که مناسبسازی استاندارد نداشته باشند اقدام نماید. ایشان در ادامه تاکید کرد: کلیه دستگاه های اجرایی و نهادهایسطح شهرستان، موظفند نسبت به مناسب سازی محیط آن دستگاه اقدام کنند و همچنین در راستای جمع آوری متکدیان از دادگستری، نیروی انتظامی و شهرداری شهرستان خواست ضمن اخذ و صدور مجوزهای قانونی لازم نسبت به جمع آوری و انتقال متکدیان به اردوگاه ها اقدامات لازم را بعمل آورند.

در ادامه ی جلسه، نماینده سازمان بهزیستی استان با اشاره به قانون حمایت از معلولین و ناتوانان اظهار داشت جمعیتایران رو به کهنسالی است و فراهم کردن امکانات و مناسب سازی اماکن فقط مختص معلولین نیست و کسانی که در اثر حادثه دچار آسیب شده اند و همچنین سالمندانی که به خاطر کهولت سن ناتوانند همگی نیازمند امکانات مناسب جهت رفت و آمد آسان هستند.

در پایان جلسه تعدادی از مسئولین دستگاه های اجرایی به بیان پیشنهادات و مشکلات دستگاه های تحت تکفل خود پرداختند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط