سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۸:۵۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۱ مرداد ۱۳۹۴در ۴:۵۹ ق.ظ تعداد بازدید: 1,070 بازدید کد خبر:41519 چاپ خبر

اختصاص ۹ هکتار زمین برای احداث پردیس دانشگاه فرهنگیان لرستان

0

سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان خبر داد

سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: فضای آموزشی دانشگاه در شأن دانشجویان نیست. به گزارش کشکان به نقل از ایسنا، فروزان ادیب‎فر در جمع خبرنگاران، افزود: فضای آموزشی که در حال حاضر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان لرستان در آن تحصیل می‎کنند در شأن آنها نیست به‎همین دلیل برای ایجاد یک فضای مناسب دانشگاهی نیازمند احداث بنای این […]

پردیس-فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: فضای آموزشی دانشگاه در شأن دانشجویان نیست.

به گزارش کشکان به نقل از ایسنا، فروزان ادیب‎فر در جمع خبرنگاران، افزود: فضای آموزشی که در حال حاضر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان لرستان در آن تحصیل می‎کنند در شأن آنها نیست به‎همین دلیل برای ایجاد یک فضای مناسب دانشگاهی نیازمند احداث بنای این دانشگاه در اراضی ۹ هکتاری واگذار شده در پردیس دانشگاهی کمالوند خرم‎آباد هستیم و البته شروع این کار منوط به تحقق وعده سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان برای تامین اعتبار احداث این بنا در سال ۹۴ است.

وی با بیان اینکه با پیگیری‎های صورت گرفته سند زمین اختصاص یافته به دانشگاه فرهنگیان لرستان طی هفته‎های آتی صادر می‎شود، اظهارکرد: معاونت توسعه و مدیر کل طرح و برنامه‎ریزی دانشگاه فرهنگیان کشور طی سفری که به لرستان داشته‎اند، در حضور استاندار و مدیران استان قول دادند که برای احداث دانشگاه فرهنگیان لرستان در محل مذکور اولین ردیف اعتباری سال ۹۴ را به این دانشگاه اختصاص دهند و با این حال امیدواریم که این وعده محقق شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان تصریح کرد: در حال حاضر کمبود فضای آموزشی در این دانشگاه با استفاده از فضاهای اداره کل آموزش و پرورش لرستان رفع شده است اما اگر بخواهیم یک فضای دانشگاهی در شأن دانشجویان را ایجاد کنیم حتما باید کار احداث سایت جدید دانشگاه در شهرک دانشگاهی کمالوند به جد در اولویت قرار بگیرد.

ادیب‎فر با اشاره به مصوبه اخیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان لرستان برای واگذاری دو ساختمان نهضت سوادآموزی و سازمان دانش‎آموزی به پردیس دختران آیت الله کمالوند دانشگاه فرهنگیان لرستان، بیان کرد: فضای اختصاص به دانشگاه فرهنگیان در راستای توسعه فضای آموزشی و رفاهی پردیس آیت الله کمالوند مورد استفاده قرار می‎گیرد البته این فضا نیاز به مرمت جدی و تجهیز دارد.

وی خاطرنشان کرد: فضای واگذار شده به دانشگاه فرهنگیان لرستان در سال ۹۲ به مدت یک‎سال به دانشکده علوم قرآنی اجاره داده شد اما پس از سپری شدن این مدت به دلیل مشکلاتی که دانشکده علوم قرآنی داشت موفق به تخلیه آن نشد و با این حال در حال حاضر برای اینکه این دانشکده دچار مشکل نشود با مساعدت و همکاری آموزش و پرورش استان یک فضای جدید که ۱۳۰ میلیون تومان با کمک استانداری و اداره کل نوسازی مدارس استان صرف بهسازی و مرمت آن شده است به این دانشکده واگذار شد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان گفت: معتقدیم که دانشکده علوم قرآنی به عنوان یک ظرفیت برای استان محسوب می‎شود؛ از این‎رو این آمادگی را داریم تا با انعقاد تفاهم‎نامه‎ای با این دانشکده ارتباطات علمی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی برقرار کنیم.

ادیب‎فر با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان لرستان جز دانشگاه‎های تیپ یک دانشگاه فرهنگیان کشور محسوب می‎شود، اظهار کرد: در کل کشور تنها ۸ استان در زمره دانشگاه‎های تیپ یک دانشگاه فرهنگیان هستند که خوشبختانه دانشگاه فرهنگیان لرستان با برخوداری از دو پردیس در خرم‎آباد و دو مرکز آموزش عالی در بروجرد و الیگودرز و با بیش از ۲۵۰۰ دانشجوی دختر و پسر در بین آنها قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بنا بر اعلام سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان کشور دانشگاه فرهنگیان لرستان تنها با سه صدم درصد اختلاف با استان اول کشور در سال ۹۳ رتبه دوم کیفیت عملکرد در حوزه‎های آموزشی، پژوهشی، رفاهی و عمرانی را کسب کرده است، تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان لرستان به‎خاطر کسب این موفقیت مورد تقدیر رئیس انشگاه فرهنگیان قرار گرفت.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان لرستان اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان دانشگاه نوپایی است و از طرفی نیز این دانشگاه بر روی بستر کهنه و قدیمی مراکز مراکز تربیت معلم قدیم برپا شده است؛ از این‎رو طبیعی است که امروز نتوانیم در حد مطلوب خدمات مورد نیاز را به دانشجویان ارائه و امکانات مورد انتظار آنها را به‎طور ۱۰۰ درصد تامین کنیم؛ اما با این حال با پیگیری‎های صورت گرفته توسط مسئولان داشگاه و مساعدت‎های استانداری، آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس استان توانسته‎ایم امکانات ویژه و قابل توجهی را تامین کنیم.

ادیب‎فر گفت: از جمله آنها می‎توان به اختصاص ۹ هکتار زمین برای احداث پردیس دانشگاه فرهنگیان در شهرک دانشگاهی خرم‎آباد با مساعدت استاندار، اختصاص یک باب خوابگاه شبانه‎روزی و یک باب مدرسه به این دانشگاه توسط آموزش و پرورش استان اشاره کرد.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط