سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۲۳:۴۶:۴۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۴در ۸:۳۰ ب.ظ تعداد بازدید: 942 بازدید کد خبر:41502 چاپ خبر

برگزاری مراسم بزرگداشت علامه جزایری(ره) در شهرستان پلدختر

0

به گزارش خبرنگار کشکان از پلدختر، مراسم بزرگداشت علامه سید نعمت الله جزایری با حضور نوادگان این محدث شهیر از نقاط کشور همزمان با سالگرد شهادت  امام جعفر صادق(ع) در مسجد امام حسین(ع) شهرستان پلدختر برگزار شد. حجت الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختر در این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) […]

image334242

به گزارش خبرنگار کشکان از پلدختر، مراسم بزرگداشت علامه سید نعمت الله جزایری با حضور نوادگان این محدث شهیر از نقاط کشور همزمان با سالگرد شهادت  امام جعفر صادق(ع) در مسجد امام حسین(ع) شهرستان پلدختر برگزار شد.

حجت الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختر در این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) افزود: آشنایی با معارف اهل بیت (ع) به ویژه امام جعفر صادق (ع) موجب تحول فکری، فرهنگی و مذهبی مسلمانان جهان شده است.

ایشان با بیان اینکه شکل گیری و استمرار مذهب جعفری از سوی امام جعفر صادق (ع) بوده، افزود: روز شهادت  وی  نقطه  عطفی در تاریخ شیعه به حساب می آید.

سوری در ادامه با بیان اینکه علامه جزایری از افتخارات تشیع است افزود: علامه محدث جزایری با تحمل  رنج های بسیار  و تحمل مسافت های زیاد کشور عراق و ایران به ترویج و تشریح مذهب تشیع می پرداخت.

آیت الله سید طیب جزایری از نوادگان علامه جزایری که هرساله در مراسم سالگرد این عالم ربانی در شهرستان پلدختر حضور پیدا می کند با بیان اینکه علامه جزایری برای ترویج تشیع زحمات زیادی کشیده و شاگردان عدیده ای را تربیت نموده، گفت: علما  و روحانیون برای تبیین معارف اسلامی باید از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنند.

در پایان این مراسم اقشار مختلف مردم پلدختر ،سادات جزایری و نوادگان برای زیارت علامه جزایری در مرقد این عالم وارسته واقع در گلزار شهدای شهرستان پلدختر حاضر شدند.

از علامه سید نعمت الله جزایری تالیفات ارزنده ای بالغ بر پنجاه جلد به جای مانده است.

خبر: محمدحسن شفیعی

 

 

 

دیدگاه

  1. ای کاش یک کنگره عظیمی گرفته میشد واز علمای بزرگ هم دعوت به عمل میامد شاید گوشه ای ازکرامات علامه برای مردم باز گو شود

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط