سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۰:۵۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۷ تیر ۱۳۹۱در ۶:۰۴ ب.ظ تعداد بازدید: 130 بازدید کد خبر:4139 چاپ خبر

اگرخونی درکشور جریان دارد از رگ‌های آموزش وپرورش است/تحریم‌ها هیچ آسیبی به ما نخواهد رساند

0

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر نقش اساسی آموزش و پرورش در کشور گفت:اگر خونی در کشور جریان دارد از رگ های آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا محمدرضا رحیمی در روز دوم بیست و نهمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور که در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار شد با ابراز خرسندی از حضور خود در اجلاس روسای آموزش و پرورش اظهار کرد: خداوند را شکر می کنم توانستم بار دیگر در جمع فرهنگیان حاضر شوم.
وی افزود: بی تردید آموزش و پرورش یکی از ارکان اساسی هر کشور، هر نظام و هر اجتماع بزرگ و فرهیخته است.
رحیمی با اشاره به این که داربست یک اجتماع شکوهمند پیکرشمایل یک کشور روبه رشد است خاطرنشان کرد: مفهوم داربست برای تمام روسای آموزش و پرورش مشخص است و بدون آن چهارچوب یک ساختمان شکل و شمایل استواری نخواهد داشت.
معاون اول رییس جمهور با بیان این که نقش آموزش و پرورش در کشور یک نقش اساسی است، تصریح کرد: اگر خونی در کالبد کشور به جریان میابد تا سیمای یک کشور را پیوند ببخشد،قطعاً از طریق رگ های آموزش و پرورش است که به جریان افتاده و تمام کشور را طراوت و زندگی می بخشد.
وی اضافه کرد: از نقش آموزش و پرورش در کشور هر چه قدر بگوییم ادای آن چیزی که حق است و واقعیت، نمی توانیم به جا آوریم.
رحیمی با اشاره به این که در بین مسئولان کشور بهترین های آن برای آموزش و پرورش است، گفت: هر کسی نمی تواند مدیرکل و یا رییس آموزش و پرورش باشد زیرا او شایستگی هایی باید.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: آموزش و پرورش جایگاه ویژه ای است و مدیران آن هم از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.
وی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: از وزیر آموزش و پرورش تا روسای مناطق و تمام کسانی که نقش آفرین بوده اند و نقش شایسته از خود به جا گذاشته اند تشکر می کنم.
رحیمی افزود: یادگاری هایی از دولت نهم و دهم به جا مانده که نظیر آن یا نیست یا کم است و یکی از آن طرح ها تحول بنیادین در آموزش و پرورش است.
معاون اول رییس جمهور با بیان این که امروز آموزش و پرورش دارای نقشه راه و دارای تغییر بنیادین است عنوان کرد: دیگر آموزش و پرورش آسیب پذیر نیست و شکل یافته از اسلام و رنگی از خون شهیدان در آن جاری است.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش به طریقی راه خود را پیدا کرده که کمین هایی که دشمنان در برابر آن می سازند سازگار نخواهد بود.
رحیمی با اشاره به ساخت مسکن مهر در کشور گفت: برای ساختن 4 میلیون و 700 هزار مسکن در شهرها و روستاها، اجرای اصل 44 قانون اساسی و طرح هایی از این قبیل مهم و به جای ماندنی و ماندگار در کشور انجام می دهیم.
وی همچنین با اشاره به طرح مهرماندگار در کشور ، یادآور شد: 150 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های مهم و نیمه تمام ازسراسر کشور که از سفرهای استانی باقی مانده در نظر گرفته شده است.
معاون اول رییس جمهور به تحریم هایی که علیه ایران انجام شده اشاره کرد و افزود: پشت تحریم های قدرتهای بزرگ صهیونیست ها قرار دارند.
وی افزود: چند جلد کتاب از صهیونیست ها در دست وزارت اطلاعات است و در حال ترجمه است تا مردم بدانند آنها چه پلیدان زشت کرداری هستند که برای متوقف کردن نظام اسلامی نقشه می کشند.
رحیمی با بیان این که یکی از آرمان های امام راحل برای مردم بزرگ موضوع فلسطین است، اظهار کرد: تا جمهوری اسلامی ایران وجود دارد هیچ عقب گردی از موضوع فلسطین نخواهیم داشت و خدشه ای به این مورد وارد نمی شود.
معاون اول رییس جمهور با بیان این که غاصبان فلسطین درصدد هستند در سه مرحله به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند، گفت: شدیدترین تحریم اقتصادی، تحریم بانک مرکزی، تحریم خرید نفت از ایران، تحریم کشتی های جمهوری اسلامی ایران و امروز به تحریم تمام بانک های خصوصی کشور رسیده اند.
وی با بیان این که در کشور جمهوری اسلامی ایران نفت فقط 10 درصد نقش را بازی می کند، تصریح کرد: آن کشوری که فقط متکی به نفت بود ایران نیست و ایران اسلامی صادرات غیرنفتی خود را در سال گذشته به 53 میلیارد دلار رسانده است.
وی افزود: قبل از انقلاب این عدد کمتر از یک میلیارد دلار بود و در دولت نهم به 7.5 میلیارد دلار و درانتهای سال 1390 به 53 میلیارد دلار رسید و در حالی که رقم واردات ما 61 میلیارد دلار است و فاصله برابری آن بسیار نزدیک شده است.
وی ادامه داد: امسال تصمیم گرفتیم صادرات غیرنفتی خود را به 71 میلیارد دلار برسانیم و این یعنی 10 میلیارد دلار بیشتر از آن چیزی که واردات داریم.
معاون اول رییس جمهور با بیان این که تحریم ها هیچ آسیبی به ما نخواهد رساند، خاطرنشان کرد: شما روسای آموزش و پرورش با دولت پیمان ببندید و دانش آموزان را توجیه کنیدکه این تحریم ها علیه مردم است و علیه دولت نیست.
وی در همین راستا با اشاره به این که یکی از کشورها خرید نفت خود را از ایران قطع کرد، گفت: جمهوری اسلامی ایران در این راستا تمام انتقال کالاهای آن کشور را قطع کرد و به یک هفته نرسید آنها در کشور برای ما زانو زدند.
رحیمی با بیان این که توجیه دانش آموزان برای مقاومت، توجیه پدران و مادران آنها برای ایستادگی در مقابل دشمن و دوستان دشمنان در داخل کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی به روسای آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور گفت: شما روسای آموزش و پرورش کمک کنید آمریکا را می کوبیم و صهیونیست ها را از بین می بریم.
رحیمی با بیان این که این وعده حمایت روسای آموزش و پرورش را به رییس جمهور خواهم رساند، اظهار کرد: فرهنگیان کشور و مسولان متصدی کشور وعده دادند مردم را در صحنه نگه داشته تا مشت های آنها در چهره نابکاران بنشیند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط