سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۳:۴۴:۳۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۷ مرداد ۱۳۹۴در ۶:۳۷ ب.ظ تعداد بازدید: 1,359 بازدید کد خبر:41338 چاپ خبر

مشروح نشست خبری فرماندار کوهدشت+ تصاویر

0

در روز ۱۷ مرداد جلسه ای با حضور خبرنگاران رسانه های کوهدشت در محل سالن کنفرانس فرمانداری کوهدشت برگزار شد. این جلسه که با همت فرمانداری و اداره ارشاد شهرستان برگزار شد حدود سه ساعت به طول انجامید. در این جلسه که به نوعی به جلسه ی پرسش و پاسخ خبرنگاران با فرماندار محترم شهرستان […]

bayat azadbakht (21)

در روز ۱۷ مرداد جلسه ای با حضور خبرنگاران رسانه های کوهدشت در محل سالن کنفرانس فرمانداری کوهدشت برگزار شد. این جلسه که با همت فرمانداری و اداره ارشاد شهرستان برگزار شد حدود سه ساعت به طول انجامید. در این جلسه که به نوعی به جلسه ی پرسش و پاسخ خبرنگاران با فرماندار محترم شهرستان کوهدشت تبدیل شد مسائل و موضوعات مختلفی مطرح شد. مهمترین و اولین پرسش خبرنگاران در این جلسه موضوع آتش سوزی اخیر بلوطزارهای کوهدشت بود که به شکل مفصل به آن پرداخته شد. پس از آن موضاعاتی مانند :انتخابات،کم آبی کوهدشت،حفاظت از مراتع، آزادسازی منطقه ی تفریحی شیرز، چاله چوله های شهر، انباشت زباله ها در معابر، شهرداری و شورای شهر، سد معشوره و بیمارستان کوهدشت مطرح شد که تمام موضوعات یاد شده با حوصله و سعه ی صدر از طرف فرماندار کوهدشت پاسخ داده شد. در ادامه گزارش کامل این جلسه را می خوانید:

آقای کرم محمدی، فرماندار کوهدشت پس از تبریک روز خبرنگار در اهمیت رسانه ها در جامعه گفت: جامعه ای که لکنت زبان داشته باشد جامعه ی خوبی نخواهد بود، خوب حرف زدن هزینه دارد.وی با بیان اینکه آدم هایی که اطلاع رسانی می کنند آدم های صادقی هستند ادامه داد: اغراق را دوست ندارم و امیدوارم شاهد جامعه ای پویا و مبتنی بر حریت و استقلال بوده و مطالبات ما مطالبات عامه ی مردم باشد.

بر اساس همین گزارش، آقای عزت جعفری رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوهدشت هم در ادامه با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران چشم بینای جامعه هستند و انشالله خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولین باشند.

اولین سوالی که از جانب خبرنگاران مطرح شد در موضوع آتش سوزی بود. آقای محمدی با بیان اینکه می دانم این سوال همه ی شماست اجازه دهید شرح کلی ماجرا را بیان کنم.

شرح ماجرای آتش سوزی از زبان فرماندار:

بنده به همراه فرماندار محترم رومشکان عازم جلسه ی فرمانداران غرب کشور بودیم که قرار بود در همدان برگزار شود.حدود ساعت چهار به سمت همدان در حال حرکت بودیم، آقای رویین تن بخشدار محترم مرکزی تماس گرفت و خبر آتش سوزی را اطلاع داد.اول به خیال اینکه یک آتش سوزی معمولی است گفتم خودتان رسیدگی کنید، گفت نه حتما باید بیایید.از بین راه برگشتم و حدود ساعت شش به محل آتش سوزی رسیدم. آتش به شکل افقی و در گستره ی وسیعی در حال پیشروی بود.اوضاع از آنچه در موارد مشابه دیده بودم وخیم تر بود. شدت و حدت آتش با توجه به خشکی فصل تابستان و درختان بلوط که به دلیل بیماری بسیاری از آنها خشک و آسیب پذیر شده بودند هر لحظه بیشتر میشد. با دست خالی با کمک نیروهای مردمی که در آنجا حضور داشتند شروع به مهار آتش کردیم. ساعت حدود دوازده شب برگشتیم و جلسه ای فوری با کارکنان فرمانداری گذاشتیم.مشکل اصلی ما نداشتن امکانات بود. این را باید بگویم که فرماندار نماینده ی دولت است اما هیچ جای قانون نیامده است که فرماندار باید آتش خاموش کند! اما من به عنوان یک بسیجی وظیفه ی خود دانستم که در محل باشم.در دوران جنگ هم هرگز زیر سنگ قایم نشدم و همیشه بالای سنگ بوده ام.آن شب با یک اکیپ ده دوازده نفره با حضور همکاران فرمانداری از قبیل آقای رویین تن، عبدی پور، صلاحی و چند نفر از افراد محلی تا صبح در دالاب ماندیم و مانع گسترش آتش از آن جبهه شدیم.اگر آن جا را مهار نمی کردیم، آتش تا بلوران می رفت. تا نه صبح ما آتش ارتفاعات دالاب را مهار کردیم.روز چهارشنبه ، جز یک نقطه همه ی آتش مهار شده بود.

در تمام مدت آتش سوزی در منطقه حضور داشتم و می توانم گزارش کاملی از تمام نقاط آتش سوزی ارائه کنم. روز پنجشنبه به دستور استاندار محترم -که همین جا از پیگیری دلسوزانه ی لحظه به لحظه ی ایشان که با من در تماس بودند تشکر میکنم- به سمت همدان به راه افتادم.اما باز در بین راه خبر رسید که آتش گسترش پیدا کرده و مجبور شدم برگردم. در نهایت توانستیم آتش را مهار کنیم.بیشترین خسارات در ارتفاعات است و همچنانکه می دانید در ارتفاعات هم خطر جانی هست برای افراد . باد هم دلیل مضاعف شده بود.

الان در منطقه ی چال میش کنده سوزی داریم که گروهی ده نفره در آنجا مواظب هستند که آتش دوباره سرنگیرد.خودم هم به آنها سر خواهم زد.تنها سی هکتار مانده است که کنده های آن را جمع آوری کنیم.

در اینجا مایلم یک گله ای هم از رسانه ها بکنم؛ این قدرها هم که شما گفته اید نبوده است! نباید مسائل را بزرگنمایی بکنیم.من به عنوان یک کارشناس محیط زیست میگویم که میزان خسارت به بلوطها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است. که انشالله با بارندگی های سال آینده قابل جبران است. رسانه ها چقدر فرهنگ سازی کرده اند در ارتباط با حفاظت از جنگل؟! افراد سودجو هشت سال این منطقه را به تخریب کشانده اند. به بعضی افراد ۸۰۰ هکتار مرتع داده اند برای تبدیل به زمین کشاورزی! به بعضی افراد ۱۰۰ هکتار داده اند. رسانه ها باید این موضوعات را منعکس کنند.بالاخره یک روز در نماز جمعه همه ی اینها را خواهم گفت.این آتش سوزی در مقابل تخریب عمدی جنگلها چیزی به حساب نمی آید. مسئولین گذشته باید پاسخگو باشند.

کرم محمدی در ارتباط با تاخیر بالگرد بیان داشت: من نظامی هستم و به مشکلات پرواز بالگرد آگاهم. بالگرد در شب نمی تواند پرواز کند.در روز هم اگر در ارتفاعات فرود بیاید بادِ ملخ آن باعث افروختن بیشتر شعله ها خواهد شد. بالگرد استانداری هم وارد نبود. بالگرد اجاره ای برای هر پرواز ۵۰۰میلیون تومان پول می گیرد.بالگرد آب پاش هم وجود ندارد.

بنده همین الان هم اگر لازم باشد سرشاخه ای را به دست می گیرم و آتش را خاموش می کنم اما این مسئله یک مشکل جدی است.نیروی بومی با دم پایی نمی تواند به مهار آتش بپردازد، باید پوتین به پا داشته باشد. در این زمینه هیچ آمادگی ای وجود ندارد و هیچ آموزشی داده نشده است. حداقل ۵۰۰ دست لباس و امکانات اطفاء حریق انفرادی باید داشته باشیم. دیروز کل تلاشمان را کردیم تا دو تراکتور گیر بیاوریم. من عضو شورای محیط زیست و منابع طبیعی هستم اما رییس آنها نیستم! آنها باید این مشکل را حل کنند. از دو مدیر کل این دو مجموعه هم  یکی از آنها کلا در استان نبود.یکی هم که آمد تا حاشیه ی منطقه آمد.

برای آینده می خواهیم سازماندهی بکنیم تا برای موارد مشابه آمادگی داشته باشیم. طبیعت یاران، انجمن آوای اردیبهشت، دهیاران و شوراها وافراد ذی نفوذ محلی را می خواهم در همین مکان جمع کنیم و سازماندهی کنیم. لازم است که چند جاده ی دسترسی در نقاط مختلف ایجاد کنیم.

فرماندار کوهدشت در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران که از دلیل آتش سوزی پرسید اظهار داشت: در این آتش سوزی تعمدی جدی صورت گرفته است.عوامل یکی دو نفر نبوده اند.کسانی بوده اند که در چند نقطه آتش سوزی را ایجاد کرده اند و ما به شدت پیگیر این قضیه هستیم.

محمدی در موضوع کم آبی و جلوگیری از کشت محصولات آب دوست که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود گفت: چهارده جلسه در خصوص جلوگیری از کشت محصولات آب دوست داشته ایم.من ۲۵۰ نفر از کشاورزان را مجاب کرده بودم که امسال این محصولات را نکارند.متاسفانه به قول خود عمل نکردند. ما به دنبال ضرر کشاورزان نیستیم و برای جایگزین کردن این محصولات پیشنهاد های به صرفه ای داده ایم. کاشت کلزا و چغندر پاییزه یکی از این راهکارهاست که البته باید به کشاورزان امکانات این کار را بدهیم.برای تولید یک کیلو غلات ۱۰۰۰لیتر آب لازم است!

وی افزود: بعضی چاههای کشاورزی منطقه ی آزادبخت طاق شکنی کرده اند. یعنی پس از کم شدن آب چاه برای تحصیل آب بیشتر از سفره های زیر زمینی ، چاه خود را عمیق تر کرده اند که در این بین طاق های زیر زمینی شکسته شده و الان از این چاهها گاز و نفت بیرون می آید! بیش از دویست بهره بردار از کوهدشت تا سه آسیابه وجود دارند که از آب فاضلاب برای تامین آب جالیزها و کاشت سبزی استفاده می کنند!

برنامه داریم که کشاورزان دارای بالای بیست هکتار زمین را دعوت کنیم و به آنها هشدار خواهیم داد که کوهدشت، دشت قرمز است و نباید در آن محصولات آب دوست بکارند.در حال حاضر ۲۵۰ کنتور هوشمند موجود است که قرار بوده در فروردین نصب شوند.اما هنوز نصب نشده اند.۵۰ کنتور دیگر را هم برای سال جدید به این تعداد اضافه کرده که باید همه نصب شوند.هر کنتور ۴میلیون تومان هزینه دارد.

فرماندار کوهدشت در خصوص منطقه ی تفریحی شیرز و استخر پرورش ماهی شخصی آن که مورد اعتراض بسیاری شهروندان شده است گفت: مالک این استخر بر اساس مجوزی که از مسئولین وقت گرفته است اقدام به اینکار کرده است. هزینه هایی را هم برای احداث آن متقبل شده است که حالا حکم ملک شخصی را دارد. دولت باید این ملک را خریداری نماید و به منطقه ی عمومی اضافه نماید.

کرم محمدی در خصوص موضوع صیانت از آراء مردم و انتخابات و شائبه ی کاهش تعداد نفرات هیئت های اجرایی که مورد سوال قرار گرفته بود بیان داشت: در خصوص انتخابات ابتدا می گویم که مقام معظم رهبری فرمودند که “رای مردم حق الناس است”. بخشی از حق الناس آبروست که مهمترین بخش آن است.این انتخابات آبرو و ناموس من است و با توکل به خدا برای حفاظت از آن و آراء مردم کوچکترین اغماضی نخواهم داشت و وظایف خود را به احدالناسی محول نخواهم کرد. در حال تهیه ی لیستی از معتمدین هستیم .ممکن است فردا متوجه شوید که بعضی از شما هم در این لیست هستند. من لیست اجرایی را خودم تهیه می کنم و اگر بدانم یک نفر در هر حوزه ای قصد تخلف یا تقلب دارد او را برکنار خواهم کرد.من در دوران فرمانداری خودم ده انتخابات برگزار کرده ام و هیچ شنبه ای نبوده است که از عملکرد خودم ناراضی باشم و پیش وجدان خودم شرمنده نبوده ام. تنها در دور اول انتخابات شورای شهر کوهدشت، آنهم به دلیل تاخیر در اعلام نتایج کمی ناراضی بودم.مقدمات خوبی هم در حال انجام است و از رسانه ها هم انتظار همکاری دارم.

محمدی در ادامه گفت: اگر هیئت نظارت، نظارت قوی داشته باشد باعث افتخار بنده است.هر جا نظارت قوی باشد اجرا هم قوی است.نظارت را قانونی می دانیم و از آن استقبال می کنیم. در خصوص کم شدن عوامل باید بگویم به طور کلی ترکیب اعضای به اصطلاح سر صندوق چنین است:  ۵نفر هیئت اجرایی، یک نفر نماینده فرماندار، دو نفر بازرس و سه نفر مامور که جمعا یازده نفر می شوند. قانون می گوید که می توانید از هفت نفر اجرایی استفاده کنید. در بعضی از حوزه ها این اتفاق خواهد افتاد و ما از هفت نفر اجرایی استفاده خواهیم کرد.

وی در پاسخ سوال خبرنگار دیگری افزود: پیشنهاد شده است ۱۰% به تعداد صندوق ها اضافه شود که اگر هیئت نظارت بپذیرد انجام خواهد شد.تعداد تعرفه ها هم بر اساس آمار تعداد واجدین شرایط رای و با توجه به جمعیت ارسال خواهد شد و پنج درصد هم تعرفه اضافه برای موارد پیش بینی نشده.وی حداکثر مشارکت در انتخابات کوهدشت تا حالا ۸۴% بوده و با برنامه ریزی هایی که صورت خواهد گرفت، نگران تمام شدن تعرفه نباشید!

سوال دیگر خبرنگاران در خصوص چاله چوله های سطح شهر و انباشت زباله ها در معابر و عملکرد شورای شهر بود. فرماندار کوهدشت به این موضوعات چنین پاسخ داد: من معتقد نیستم که در مسائل شورا دخالت کنم اما به این معنا نیست که ورود نکنم! به یکی از شهرداران که اتفاقا از دوستان بنده بود گفتم به کوهدشت نیا! چون کوهدشت حجم مشکلات بالایی دارد ولی درآمد ندارد.

وی اضافه کرد: پول دارد این شهر به شرطی که شهردار کاری باشد. صد میلیارد پول در این شهر خوابیده است. تعداد کارکنان شهرداری دو سه برابر حجمی است که مورد نیاز است.شهردار باید بومی باشد و این شهر و پرسنل شهرداری را بشناسد.یکی از کارهای خوب آقای جافری،تقصیم کوهدشت به دو ناحیه بود. خسران بزرگی است که چهارماه دیگر شهرداری با سرپرست اداره شود.البته تشکر میکنم از سرپرست فعلی.

وی افزود: در هر شبانه روز ۱۲۰ تن زباله در سطح شهر تولید می شود.یکی از عوامل تولید و انباشت زباله ها کسبه هستند.شما به جلوی داروخانه ها، قصابی ها و دیگر اصناف دقت کنید تا ببینید یکی از عوامل کثیف چهره ی شهر برخی کسبه هستند که زباله های خود را بدون ملاحظه بیرون می ریزند.

فرماندار در خصوص سد معشوره عنوان کرد:پروژه ی سد معشوره در حال حاضر تعطیل است ولی امسال قرار است بیست میلیارد اعتبار بگیرد. اگر نمایندگان استان تلاش می کردند الان پلدختر با این مشکل مواجه نبود.به گفته ی کارشناسان در بارندگی های پاییزی ۸۰۰ متر مکعب آب به این رودخانه وارد شده است ولی به دلیل عدم مدیریت آن، این رودخانه در حال خشک شدن است. بیمارستان کوهدشت هم در مسیر روستای تازه آباد احتمالا احداث خواهد شد. برای امثال ۱۵ میلیارد تومان اعتبار گرفته ایم که انشالله در پروژه های عمرانی و زیرساختی هزینه خواهد شد.

آقای محمدی در خصوص تخصیص اعتبارات بخش صنعت که مورد سوال قرار گرفت بیان داشت: اعتبارات بالای ۱۰۰ میلیون به کارگروه استانی ارجاع داده می شود. شهرک صنعتی از روز اول سنگ بنای خوبی نداشته است.اکثر مالکین آن با بدهی های بالای وام متاسفانه هنوز بیکار هستند چون کار کارشناسی صورت نگرفته است برای آن.

من در زمینه ی اعتبارات کوچک و مشاغل کوچک و خانگی کارنامه قابل دفاعی دارم. قرار است در نیمه ی دوم سال اعتبارات یک وام هفتاد میلیون تومانی به ما اختصاص داده شود که سود آن ۷% یا ۱۰% خواهد بود. حسن این وام این است که ضمانت ساده ای دارد و احتمالا ضمانت آن همان کارت یارانه وام گیرنده باشد.

در پایان از تمام عزیزانی که در موارد مطرح شده ما را یاری کردند کمال تشکر را دارم؛ استاندار محترم، معاونین استاندار، امام جمعه ی محترم، نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم.

گفتنی است در پایان این مراسم از خبرنگاران تقدیر به عمل آمد.

bayat azadbakht (16)

bayat azadbakht (4)

bayat azadbakht (6)

bayat azadbakht (25)

bayat azadbakht (12)

bayat azadbakht (9)

bayat azadbakht (15)

bayat azadbakht (14)

bayat azadbakht (22)

bayat azadbakht (3)

bayat azadbakht (2)

 

 

گزارش: میرسلیم خدایگان/ سیفاروژ

عکس: بیات آزادبخت/ کشکان

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. مهدی خان
  روز خبرنگار مبارک
  پروفسوری بهت نمیاد جان برادر!

  [پاسخ]

 2. روز خبرنگار بر دوست محمدی عزیز وسایر خبرنگاران کشکان مبارک باد.

  [پاسخ]

 3. سلام بر حاج محمدکرم محمدی باغیرت.از توضیح شما بی نهایت ممنونم ولی جناب اقای فرماندارشماهمیشه گفته ای باکسانی که هم فکرشما نباشد نمی تونی کار بکنی چونکه همه می دانندبعد از دولت اصلاحات فرصت یک ماهه ای به شمانداندولی الان بالای هشتاد درصد روسای ادارات همفکر دولت نبودند اینو همه میدانند ازجمله دونفر… که هردو ازاول انقلاب به راست معروفند واصلا اعتقادی به جریان اصلاحات ودولت تدبیر وامید ندارندواگه پستی که دارند از انها گرفته شود دیگر شما انهارا نمی بینیدلذا چطوری شما باانها کار می کنید جز زیرکی انها را می رساند واین از شما بعد است و به طور قاطع می توان گفت دونفر همراه شما وسایر روسای ادارات شهرستان از رای دهندگان به دولت تدبیر وامید نبوده اندجناب فرماندار دوست داشتنی شما نزدیک به ۹سال کوهدشت تشریف نداشتید از خیلی حرکات اینها بدور بوده ای لطفا بیشتر از این به انها اعتماد نکنیدچونکه افراد دلسوزی درستاد انتخاباتی دولت تدبیر وامید بوده اند که قابل اعتماد وانقلابی ومعتقد به ولایت فقیه ودلسوز نظام وحتی بیشتر توان داشتن در کار کردن از اینها در هر جای.جناب فرماندار جهت اطلاع گفتم ومی دانم کسان دیگری در این خصوص به شما مشاوره داده اند.موید باشید وسرفراز.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  ای چقد خوشم میاد که سوختی ،این دولت دولت اعتدال است واقعیت گو ،رییس ستاد قالیباف در کوهدشت معاون مدیرکل شد وتو فقط به دنبال واقعیتت هستی او به زودی مدیر کل می شود تو هی غصه بخور و بسوز

  [پاسخ]

  واقعیت گو در :

  متاسفم برای نوع گفتمانت معلومه بادولت تدبیر وامید نبودی واز اینکه در سطح شهرستان مدیران جابجا نمی شوند خیلی خوشحالی.

  [پاسخ]

 4. ((این را باید بگویم که فرماندار نماینده ی دولت است اما هیچ جای قانون نیامده است که فرماندار باید آتش خاموش کند! اما من به عنوان یک بسیجی وظیفه ی خود دانستم که در محل باشم.))
  قانون حفاظت ازجنگلها و مراتع کشور مصوب ۱۳۴۶ و اصلاحات بعدی

  ماده ۴۷ – هر کس در جنگل عمداً آتش‌سوزی ایجاد نماید بحبس مجرد از سه تا دهسال محکوم خواهد شد در صورتیکه مرتکب مأمور‌جنگلبانی باشد بحداکثر مجازات مذکور محکوم می‌شود.

  تبصره – در موقع آتش‌سوزی در جنگلها کلیه مأمورین دولتی اعم از لشکری و کشوری و شهرداریها که در نزدیکی آن محل باشند در مقابل تقاضای‌مأمورین جنگلبانی یا ژاندارمری یا بخشداری موظفند با کلیه وسایل ممکنه دولتی و شهرداری که در اختیار دارند در آتش نشانی کمک نمایند مأمورین‌کشوری و شهرداری که در ایفای این وظیفه مسامحه و قصور نمایند بر حسب مورد طبق مقررات مواد ۵۸ و ۵۹ قانون استخدام کشوری مجازات‌می‌شوند. در مورد مأمورین لشکری تعقیب و مجازات آنان طبق مقررات و قوانین نظامی خواهدبود

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  کجای این قانون گفته فرماندار باید آتش خاموش کنه، خداییش کرم محمدی بیشتر از آنچه قانون براش تعیین کرده خدمت کرد، تک و تنها در بی خبری و بی توجهی برخی مدیران ارشد استانی از جمله جهاد، منابع طبیعی، محیط زیست که اصلا به منطقه نیامدند با شهامت و مدیریت جهادی کارستان کردند، خدا قوت دلاور

  [پاسخ]

 5. روز خبرنگار بر همه ی خبرنگاران دلسوز و دردمند بخصوص جناب دوستمحمدی نازنین مبارکباد. موفق باشید.

  [پاسخ]

 6. کرم محمدی فرماندار کوهدشت:”تعداد کارکنان شهرداری دو سه برابر حجمی است که مورد نیاز است”.این مطلب را داشته باشید بعد در ستون یاد د اشت مطلب اینجانب باعنوان “دو نگاه ویک پیشنهاد”را مطالعه کنید.

  [پاسخ]

 7. سیدمجتبی حسینی(طرهان)

  روز خبرنگار بر تمامی خبر نگارانی که در انعکاس خبر، صداقت و شفاف سازی را سرلوحه کارشان قرار می دهند تبریک عرض میکنم . بدون شک آقای مهدی دوست محمدی مدیر مسئول محترم سایت وزین کشکان که در گذشته لکنا نام داشت توانسته اند در این مدت به نحو احسنت در پوشش دادن اخبار با رعایت کردن اصول خبرنگاری و خبر نویسی به هم استانی های عزیز و مخاطبان فهیم ، نهایت دقت و سرعت را در انتشار خبرهای موثق در عمل اثبات کنند که این فعالیت قابل تحسین می باشد .
  قطع به یقین خصایص مطالب و گزارشات خوب را می توان در سایت کشکان پیگیر بود .
  با آرزوی موفقیت روز افزون برای آقای دوست محمدی و همکارانشان .

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط