سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۰:۲۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۷ مرداد ۱۳۹۴در ۱:۴۵ ب.ظ تعداد بازدید: 787 بازدید کد خبر:41282 چاپ خبر

نبود آزمایشگاه مجهز و سونوگرافی در رومشکان و نارضایتی مردم

0

به گزارش خبرنگار کشکان، تامین سلامت ، بهداشت و درمان مردم از مهم ترین وظایف مسئولین می باشد، زیرا ارائه خدمات نوین در این راستا موجب بالا رفتن امید به زندگی و رفاه حال مردم می شود. امروزه بیماران بجز مشکل بیماری خود باید یک مشکل دیگر را هم بکشند، آنهم نبود امکانات پزشکی ازجمله […]

۳۴۵۹۰۰۶۰

به گزارش خبرنگار کشکان، تامین سلامت ، بهداشت و درمان مردم از مهم ترین وظایف مسئولین می باشد، زیرا ارائه خدمات نوین در این راستا موجب بالا رفتن امید به زندگی و رفاه حال مردم می شود.

امروزه بیماران بجز مشکل بیماری خود باید یک مشکل دیگر را هم بکشند، آنهم نبود امکانات پزشکی ازجمله پزشکان متخصص، تجهیزات پزشکی مناسب از جمله سی تی اسکن، ام.ار.آی، سونوگرافی و خدمات بهداشتی و درمانی از مشکلاتی است که مردم را بسیار آزار می‌دهد.

چه بسا بیمارانی که به خاطر نبود پزشک متخصص و کمبود تجهیزات پزشکی و ضعف در رسیدگی به موقع و مناسب به مرگی دلخراش تن دادند که افسوس‌های بسیاری درپی داشت که اگر این یا آن را داشتیم یا آمبولانس به موقع به یک شهر با مراکز درمانی مناسب و مجهز می‌رسید پدر، مادر یا کودکی زنده می‌ماند.

و این درحالیست جمعیت بیش از ۵۰  هزاری نفری شهرستان رومشکان به دلیل نبود آزمایشگاه و درمان بستر،دستگاه سونوگرافی و سایر تجهیزات پزشکی با مشکلات عدیده ای روبه رو هستند.

اگر این شهر به تجهیزات سونوگرافی و آزمایشگاه تخصصی مجهز باشد مردم اندکی راحت می شوند چراکه نبود این تجهیزات باعث شده است بیماران جهت انجام یک سونوگرافی ساده باید به شهرستان های همجوار یا مرکز استان مراجعه کنند و این خود مشکلاتی را برای بیماران بوجود می آورد از یک طرف خطرات جاده ای و دوری راه  و از طرف دیگر برای درمان برخی ناراحتی‌های جزئی با زحمت فراوان و اتلاف وقت بیشتر، هزینه‌های مضاعفی را پرداخت و در خیابان‌ها سرگردان شوند.

امکانات آزمایشگاه مرکز بهداشت چقابل رومشکان خوب است اما کافی نبوده و جوابگوی مطالبات برخی از بیماران  این شهرستان نیست.

از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و فرماندار نماینده شهرستان و مسئولین ذی ربط تقاضا می شود زمینه استقرار چنین تجهیزاتی از سوی دولت با بخش خصوصی را فراهم کنند تا بیماران بجز مشکل بیماری خود مشکل دیگری نداشته باشند و مردم رومشکان نیز از طرح سلامت دولت تدبیر و امید بهرمند شوند.

 

۱۴۲۷۷۱۶۵۱۷۰۶۸-۲۵۶x300 (1)

گزارش: ناصر رومیانی/ کشکان

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. مگه شما بیکارید؟برو دنبال کار و زندگیت

    [پاسخ]

    ازتهران در :

    بی جنبه

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط