سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۶:۲۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۵ تیر ۱۳۹۱در ۲:۲۱ ب.ظ تعداد بازدید: 82 بازدید کد خبر:4110 چاپ خبر

معلولیت دانش آموزان استثنایی باعث محرومیت آنها نشده است

0

مدیر كل اداره آموزش و پرورش استان لرستان گفت :معلولیت دانش آموزان استثنایی باعث محرومیت آنها نشده است .


‘ علی ماكنعلی’عصر روز شنبه درمراسم افتتاحیه چهاردهمین دوره مسابقات فوتسال پسران با نیازهای ویژه ذهنی سراسر كشور افزود : دانش آموزان استثنایی دارای توانمندی های خاصی هستند كه باید بر اساس آن برنامه ریزی كرد تا این توانمندی ها شكوفا شود.

وی اظهار داشت : این دانش آموزان معلولیت را در سایه توانمندی خود محو كرده اند و تبدیل به افتخار و توانایی كرده اند .

وی تصریح كرد : ورزش برای همه امری ضروری و واجب است و در حوضه دانش آموزان استثنایی نوعی توانبخشی است .

وی گفت : فعالیت های ورزشی دانش آموزان را به حداكثر توانمندی جسمی می رساند و آثار مثبتی در رفتار آنها ایجاد می كند و باعث كاركرد اجتماعی خواهد شد .

وی افزود : آموزش و پرورش در مسیر جدید و مباركی به نام تحول دنیایی قرار دارد و همه معلمان آموزش و پرورش تحت تاثیر آن قرار گرفته اند و مقوله ورزشی نیز دچار تغییرات شده است .

وی تصریح كرد : بكارگیری معلمان ورزش در آموزش و پرورش حائز اهمیت است و درس تربیت بدنی در مدارس باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

وی گفت : مقطع ابتدایی در نظام آموزشی پایه آموزش است و نیازمند توجه علمی و كارشناسی است .

وی افزود : در هر سال تحصیلی ابتدایی یكی از رشته های ورزشی آموزش داده خوهند شد كه در سالهای اول به ورزشهای كششی توجه می شود .

وی اظهار داشت : همچنین مسیر ساخت و ساز فضاهای آموزشی در لرستان روند مطلوبی دارد به طوریكه از سال 85 تا 91 افزایش سرانه ورزشی از 34 سانتی متر مربع به 59 سانتی متر مربع رسیده است

وی با اشاره با دیگر فضاهای ورزشی در آموزش و پرورش لرستان گفت : هم اكنون شش زمین چمن و دو استخر شنا در لرستان ساخته شده است .

وی افزود : همچنین در سال 91 تیم فوتسال دانش آموزان لرستان قهرمانی جهان راكسب كرد كه در آموزش و پرورش ایران موفقیت بی نظیری بوده است .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط