سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۵۲:۴۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۱ مرداد ۱۳۹۴در ۹:۵۳ ق.ظ تعداد بازدید: 1,326 بازدید کد خبر:40944 چاپ خبر

نقد و بررسی همایش نقش جوانان در همدلی و هم زبانی در کوهدشت

0

حاشیه ها پر رنگ تر از متن!

همایش نقش جوانان در همدلی و هم زبانی امروز (۱۱ مرداد) در سالن اداره ارشاد کوهدشت برگزار شد. سخنران اصلی این مراسم حجت الاسلام میرعمادی نماینده محترم ولی فقیه در استان بود. البته به غیر از ایشان عزیزپور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان، محمدی فرماندار کوهدشت، طهماسبی امام جمعه کوهدشت، ملکشاهی نماینده کوهدشت و امرایی رئیس اداره ورزش […]

IMG_1945

همایش نقش جوانان در همدلی و هم زبانی امروز (۱۱ مرداد) در سالن اداره ارشاد کوهدشت برگزار شد. سخنران اصلی این مراسم حجت الاسلام میرعمادی نماینده محترم ولی فقیه در استان بود. البته به غیر از ایشان عزیزپور مدیرکل ورزش و جوانان لرستان، محمدی فرماندار کوهدشت، طهماسبی امام جمعه کوهدشت، ملکشاهی نماینده کوهدشت و امرایی رئیس اداره ورزش و جوانان کوهدشت در این جلسه سخنرانی کردند. در ادامه به نقد و بررسی این این همایش می پردازیم.

نکات مثبت 

این همایش اولین بار بود که با این عنوان و با محوریت جوانان برگزار می شد. این عملکرد فی نفسه خود عملی مثبت و قابل ستایش است.

در سخنان بعضی از سخنرانان به مشکلات جوانان (از جمله “بیکاری”) اشاره شد و از همه مسئولین خواسته شد تا برای رفع این معضل چاره اندیشی کنند.

کمیت و کیفیت پذیرایی در این جلسه مطلوب بود. 

نکات منفی

نظم و برنامه ریزی مجریان و بانیان همایش چندان مطلوب نبود.

جمعیت زیادی به این همایش دعوت شده بودند؛ در حالی که سالن اداره ارشاد ظرفیت این همه مهمان را نداشت.

سخنرانان همایش زیاد بودند و همین مسئله موجب طولانی شدن همایش و خستگی شرکت کنندگان در این همایش شد.

همایش، همایش جوانان بود ولی وقتی برای سخن گفتن جوانان در نظر گرفته نشده بود!

از قبل اعلام شده بود که بناست در این همایش به نخبگان، هنری، ورزشی و علمی زیر ۳۰ سال کوهدشت جوایزی اهدا شود. ۸۰ جوان نخبه برای تقدیر انتخاب شده بودند که به دلیل رعایت زمان برنامه؛ از ۱۴ نفر به نمایندگی از کل نخبگان تقدیر به عمل آمد. (و بنا شد سایرین از اداره فرهنگ و ارشاد لوح تقدیر و هدیه خود را بعد از همایش دریافت کنند.)

بعضی از این افراد نخبه سنی بالای ۳۰ سال داشتند و این با گفته ی قبلی برگزار کنندگان همایش، همخوانی نداشت.

IMG_2009

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. افرادی که جایزه ولوح تقدیر گرفتند اکثرا جوان نبودند و گزینشی انتخاب شده بودند کار قشنگی بود ولی از اینکه سیاسی و از یک طیف انتخاب شده بودند جای سوال داشت نظم نبود و با بدترین شکل ممکن پذیرایی میشد گاهی با نشانه گیری و گاهی با پرت کردن اگه همایش مال جوانان بود پس این همه میان سال اونجا چکار میکردند بهتر است برای جلسات بعدی فرمانداری مجری کار شود تا اینطور شاهد بی نظمی نباشیم بسیاری از جوانان مستعد به علت نبود جا برگشتند اکثر صندلیها توسط دانش اموزان ابتدایی پر شده بودند در کل همایش حاشیه داری بود…/….در کل از جناب میر عمادی و جناب جمیاری و فرماندار محترم و دیگر دوستان متشکریم…

  [پاسخ]

  حاضر در جلسه در :

  جناب فرهنگ من شاهد بودم که حاج آقا میرعمادی نماینده ولی فقیه از آقای بیژن امرایی مدیر ورزش و جوانان تقدیر کرد نه خودشون و زحمت برنامه رو آقای امرایی کشید.

  [پاسخ]

  فرهنگ در :

  یادم آمد
  رییس محترم اداره ارشاد (عزت جعفری) هم مورد تقدیر قرار گرفت.
  تبریک عرض می کنم

  [پاسخ]

  جوان در :

  درتعجبم از هر اداره دو نفر.
  یکی از ادارت رییس اداره خود را به عنوان نخبه معرفی کرده بود تا مورد تقدیر قرار بگیرد!
  تازه آن هم رییس یک دانشگاه! بنده خدا ۲ تا دانشجوی فعال را معرفی می کردی، واقعا این چه کاری بود؟

  [پاسخ]

 2. پیرم وگاهی دلم یاد جوانی میکند …………….

  [پاسخ]

 3. من که هم جوانم وهم نخبه خبرنداشتم!!

  [پاسخ]

 4. امروز عجیب ترین همایش عمرمو به چشم دیدم ، یعنی از هر کجا که بگیری آدم اومده بود ، خداییش من شخصا از بعضی ها می پرسیدم شما چرا اومدین میگفتن نمیدونیم ، مربیمون گفته بیاین. این همه جمعیت که غالبا هم میانسال بودند! توی سابت ها و بنر های سطح شهر ساعت شروع مراسم رو ته و نیم زدن ما هم با این خیال که نه و نیم میرسیم و فضای کافی هست وارد ارشاد شدیم اما با صخنه ای مواجه شدیم که تصور میشد مراسم تمام شده ، مردم از هشت و نیم اومده بودن ارشاد ، نکته دیگه اینکه به هنگام اهدای لوح های تقدیر آقایون بزرکوار چنان تجوع کرده بودند که فقط عصای حضرت موسی میتونست از هم بشکافشون!این تجمع اجازه نمیداد نخبگان برتر به موقع برسن بالای سن و در ادامه مراسم تاخیر ایجاد میکرد! و نکته ی بعد ایطرز اطلاع رسانی و معرفی نخبگان بود! شخصی رو بخاطر زیاد بودن مقام های کشوری و بین المللی دعوت میکنن بعد به عنوان مخترع ازش تشکر میکنن که تا حالا طرف اختراع هم نرفته ، به نظر من در این جور مراسمات باید برای افراد دعوتنامه تدارک دیده بشه نه اینکه هرکی اوند سمت مراسم فامیلاش رو هم باخودش بیاره….
  کاش این فرهنگ جا بیفته…. کاش

  [پاسخ]

 5. …در این جلسه جای تقدیر از مسئولین نبود به نظر می رسد که این گونه تقدیرها نوعی ذم شبیه به مدح بود،جا داشت که مسئولین این گونه تقدیر ها را با زیرکی تقبیح می کردند… .

  [پاسخ]

 6. در عجم که امروز چرا از پیشگامان عرصه های خبر که بانی حضور این همایش بودند تجلیل نشد جا داشت در این مراسم از برادر مهدی دوست محمدی مدیر لایق و توانمند سایت کشکان و برادر عزیز قاری نمونه قران و مسول روابط عمومی برتر کشور در دانشگاه پیام نور جناب رستمی عزیز و دیگر عزیزان تجلیل نشد در این بین خوشحال شدیم که مدیر سایت هومیان برادر اهل قلم حداقل از ایشون تجلیل شد جا داشت گردانندگان این همایش مجری گری همایش را به برادر حشمت ازادبخت میدادند از نکات منفی دیگر تجلیل از مسولین بود که بهتر بود نخبگان مورد تجلیل قرار بگیرند از نکات منفی دیگر حضور افرادی در همایش بود که خداوکیلی نمیدانستند برای چی اینجا جمع شدند و میگفتند از طرف دفتر نماینده گفتن بیایید …و یا رییس ادارات ازمون خواسته که بیاییم در هر صورت نفس کار قشنگ بود ولی درست اجرا نشد امروز بالغ بر ۲۴نفر بچه زیر ۷سال روی صندلی ها نشسته بودند (فیلم موجود است) که نمیدانم چه کسی اینها را دعوت کرده بود در حالی که نخبگان و بزرگان اندیشه سر پا ایستاده بودند و به نشانه بی برنامه گی سالن را ترک کردند بعدش در عجبم کسانی که لوح تقدیر گرفتن سنخیتی با نمونه بودن و جوان بودن نداشتند خدا همه ما را توفیق دهد که کارهایمان برای رضای خدا باشد

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  چه ربطی به جوان و همدلی و هم زبانی داشت؟

  [پاسخ]

 7. با سپاس از جناب گراوند عزیز.
  خطاب به برخی منتقدان این همایش:
  فلسفه ی این همایش تقدیر از نخبگان هنری، علمی و ورزشی کوهدشت بود و از طرفی تقدیر از جوانان زیر ۳۰ سال. به کار نا نیکوی تقدیر از برخی مسئولان کاری ندارم اما از بنده تقدیر شد به عنوان فعال فرهنگی و هنری و به عنوان یک روزنامه نگار و نویسنده و خطاب به دوستان عزیزی که پاره آجر متلک پرتاب کرده اند این که بنده به شهادت بیش از ۵۰۰ مطلب و گزارش در رسانه های استان یکی از تاثیرگذارترین نویسنده های رروزنامه و رسانه های مجازی حداقل این استان بوده و هستم که نمی دانم چطور شد پس از این همه سال زحمت و کسب عناوین متعدد جشنواره های مطبوعات در شهر خودم لوح تقدیری دستم دادند و نمی دانم چرا برخی ها که هنوز تنظیم یک خبر معمولی رو عاجزند صدای انتقاد و اعتراضشان بیرون از سالن و پس از اتمام همایش پچ پچ می شد که توقع نداشتم…
  ببخشید که مجبور شدم به حق از خودم تعریف کنم.

  [پاسخ]

  فرهنگ در :

  سلام بر جناب آرادبخت
  واقعا شما لایق تقدیر بودید نه فقط شما که به نظرم امین آزادبخت، مهدی دوست محمدی و… که در این زمینه فرهنگی عمل می کنند می بایست مورد تقدیر قرار بگیرند.
  فقط یک گله ازت دارم، کاستی ها و ضعف های این همایش خیلی بود. واقعا تاصف اور نیست که این همه جمعیت را جمع کردن بعد خودشان به خودشان لوح تقدیر بدهند؟ اقا لوح را می گرفت می آورد به انتهای صف به دست مسئول دیگری میداد. دیگری از این سر می گرفت به ان طرفی میداد. حرکتی از این مذموم تر داریم؟!
  حود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی!
  به نظرت جا نداشت شما هم اعتراضی بکنید؟ شما هم در این زمینه قدمی بردارید؟

  [پاسخ]

  فرهنگ در :

  ببخشید:
  تاسف

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام/ جناب آقای آزادبخت نقطه ی عطف این همایش به زعم حقیر تقدیر از زحمات بی دریغ شما در عرصه ی هنر، خبر و رسانه بود. با این وجود این شیوه ی سلیقه ای انتخاب نخبگان باعث سرخوردگی دیگر جوانان شایسته ی شهر می شود. از طرفی تقدیر از مدیران در مراسمی با این عنوان فاقد توجیه و غیرمنطقی است. تقدیر از مدیران می بایست با تشخیص رده های بالاتر سازمانی در مراسمات داخلی همان سازمان صورت گیرد.

  [پاسخ]

  مهندس در :

  جناب آزادبخت ، تمامی افراد همایش تقدیر از شما رو بجا و مناسب دونستن ، حق شما بیشتر از اینهاست… من در همهمه ی های بیرون سالن خودم به وضوح ، وقتی که همه انتقاد میکردن شنیدم ک تقدیر از شما را به جا خوندن و قدر دان زحمات شما بودن ، واقعا خسته نباشید استاد.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  استقبال مردم ولایی کوهدشت با کمترین اطلاع رسانی

  [پاسخ]

 8. از درگاه خداوند، برای جناب آقای آزادبخت در عرصه ی خبر و اطلاع رسانی دقیق، آرزوی موفقیت بیش از پیش مسئلت دارم.

  [پاسخ]

 9. منو دیروز اوردن توی همایش که نامه ای به نماینده بدم ولی نشد پس چرا گفتند امروز بیایید تا نماینده جواب شما را بهد ولی ندیدیمش

  [پاسخ]

 10. نخبه در این مراسم یعنی شهدا نخبه یعنی ازادگان و جانبازان عزیز و ایثارگران که با دادن جانشان ایثار نمودند نخبه یعنی خبرنگاران ی چون مهدی دوست محمدی و علی رستمی و حشمت ازادبخت و کیانوش رستمی که با جار زدن مشکلات به مردم خدمت میکنند نخبه یعنی استاد محمد حسین ازادبخت مجسمه ساز نمونه کشور نخبه ورشکار یعنی حمزه مرادیان و بنیانگذار ان کمان روی اسب ایران برادران ولی و قدرت گراوند نخبه ورزشکار یعنی اقای وفایی که زیر اب نماز میخواند نخبه یعنی مخترعینی که دیروز اسمی ازشون نبود نخبه یعنی مهدی احمدی معلم نمونه ایران نخبه یعنی دکتر کرم طولابی نخبه یعنی فردین گراوند که بیست هزار امضا برای سد معشوره جمع اوری نمود نخبه یعنی خانم نبی پور دارو شناس نخبه یعنی بانوی شعر سرکار خانم شهبازی نخبه یعنی ان دانش اموزی که در روستا بهترین رشته پزشکی در کشور قبول شده نخبه یعنی اقای محمد زاده نخبه یعنی اقای دکتر حیدری مدیر عامل سابق بانک ملی که چندین طرح را برای کوهدشت اورد نخبه یعنی عکاس برتر سروش جان نخبه یعنی خیلی ها که دیروز جایشان خالی بود و……

  [پاسخ]

  دلواپس در :

  درود برشماواقعا درست گفتی نخبه یعنی دکترفریبرز گراوند.نخبه یعنی دکترهادی مومنی نخبه یعنی محمدجواد سلطانپورکه درمشهدسال گذشته درتفسیرقران کریم مقام اول کسب نمود.وخیلی افراددیگر نه اینکه ادارات همکاران خودرا معرفی وبرایشان لوح تقدیروهدیه کارت تهیه کرده بودند.

  [پاسخ]

 11. «یکی از تاثیرگذارترین نویسنده های رروزنامه و رسانه های مجازی (حداقل) این استان بوده و هستم»
  شکسته نفسی می فرمایین استاد. باید میگفتین حداقل در جهان . تازه «بوده و هستی و خواهی بود.» (خواهی بود) را یادت رفت استاد. (به حق ) این بود که به جای همه رسانه ایها از شما تقدیر بشود با بیش از ۵۰۰ اثر
  ما فکر میکردیم دیگران باید تشخیص دهند و تمجید کنند و تخمین بزنند که چه کسی در چه جایگاهی است.
  کشکان لطفاً منتشر بفرمایید.

  [پاسخ]

 12. من به نوبه خودم از طرف همه جوانان عزیز وغیور وسرافراز عرصه فرهنگی ومذهبی شهرستان از مسئولین این همایش گله مندهستم ، جلسه ای که بانی اصلی اش نمایندگی ولی فقیه استان بود کمتر از بچه های مذهبی دعوت وتجلیل شد اگه یه عده هم آمده بودن بالای ۳۰ سال بودن ،همش بخصوص قسمت خانم ها کلاس های ورزشی سطح شهر را با وضعیت نامناسب حجاب آورده بودن و روی صندلی ها ی همایش نقش جوانان در همدلی وهمزبانی نشسته بودن اگه هم تذکر می دادی که …
  خلاصه قبل از این همایش ها برای کمک ونظم دهی هم شده از این جوانان همیشه درصحنه کمک بگیرید.
  تازه مهم تر از همه نحوه پذیرایی یه آقای آبمیوه ها رو پرت می داد سمت خانم ها .
  برنامه خوبی بود ولی افسوس که خوب برگزار نشد
  در هرصورت دست همه کسانی که خالصانه وبرای رضای خدا این برنامه را اجرا کردن درد نکنه وعاقبت بخیر بشن.

  [پاسخ]

 13. من برای مسولین کوهدشت متاسفم دیگه حرفی نمیشه زد
  ازصبح زود تاپایان مراسم سرپا بودیم نه پذیرایی نه تقدیری این جورمراسم هایی که جوانان نخبه باید شناسایی بشن جای گوش دادن به حرف همه ی اقایون نبود واقعا مارومسخره کردن نمیرفتیم سنگینتر بودیم

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط