سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۸:۳۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۷ تیر ۱۳۹۱در ۲:۱۶ ب.ظ تعداد بازدید: 138 بازدید کد خبر:4079 چاپ خبر

رونمایی از22 میلیون جلد کتاب تالیف جدید پایه دوم و ششم ابتدایی در26تیرماه

0

وزیر آموزش و پرورش از رونمایی از 22 میلیون جلد کتاب جدید التالیف پایه دوم و ششم ابتدایی در 26 تیرماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا حمیدرضا حاجی بابایی در دومین جشنواره کشوری جابربن حیان که صبح امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد اظهار کرد: آموزش و پرورش امسال باید روی ریلی گذاشته شود که هر سالی که جلوتر می رویم جشنواره جابربن حیان و جشنواره های دیگر در زمینه های گوناگون بتوانند دانشآموز را به مسیری ببرند که اهل تفکر و خلاقیت و نوآور شود.
وی افزود: بهترین و هنرمندترین معلمان باید در دوره ابتدایی تدریس کنند زیرا اگر دوره ابتدایی به درستی شکل گیرد در دوره راهنمایی و متوسطه مشکلی وجود نخواهد داشت.
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: امسال 15 درصد دوره ابتدایی را گسترش دادیم و پایه ششم را به دوره ابتدایی اضافه کردیم و در استقرار نظام آموزشی 3-3-6 کار بزرگ و گسترده ای انجام شد.
وی ادامه داد: از 12 میلیون و 300 هزار دانش آموز بیش از 10 میلیون و 500 هزار نفر ثبت نام کرده اند و این تنها آماری است که تاکنون در سامانه ثبت نام وزارت آموزش و پرورش ثبت شده است که نشان می دهد بیش از 90 درصد دانش آموزان تاکنون ثبت نام شده اند.
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: از این تعداد حدود یک ملیون دانش آموز در پایه ششم ابتدایی ثبت نام شده اند.
وی افزود: 26 تیرماه از 22 میلیون جلد کتاب جدید التالیف پایه دوم و ششم ابتدایی رونمایی خواهد شد.
حاجی بابایی با بیان این که در طول 33 سال گذشته 279 مدرسه تیزهوشان در کشور وجود داشته است افزود: امسال تعداد مدارس تیزهوشان به 450 مدرسه رسیده است و تعداد دانش آموزان تیزهوش از 60 هزار به 123 هزار دانش آموز افزایش یافته است.
وی ادامه داد: 23 هزار دانش آموز با معدل های بالای 19 در آزمون مدارس سمپاد شرکت کرده اند که از این تعداد 3 هزار و 500 دانش آموز جذب این مدارس شده اند و همین تعداد یعنی 23 هزار نفر نیز در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کرده اند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در آموزش و پرورش 40 طرح همزمان با هم در حال اجرا است افزود: اول مهرماه تمام این طرح ها به نتیجه و ثمر خواهد رسید و تمام این طرح ها برای این است که هر دانش آموزی را به طریقی رشد دهیم و در این میان دوره ابتدایی برای ما از همه مهم تر است.
حاجی بابایی خاطرنشان کرد: کتابهای ابتدایی باید سال به سال بازنگری شوند و معلمان ابتدایی سال به سال مجرب تر شوند.
وی تاکید کرد: عمده معلمان در دانشگاه فرهنگیان از نخبگان هستند و اکثریت قابل توجهی از آنها در پایه های اول تا سوم ابتدایی تدریس خواهند کرد.
حاجی بابایی ادامه داد: اگر روزی رسید که معلم بین دوره ابتدایی، راهنمایی و متوسطه تدریس در دوره ابتدایی را انتخاب کرد بدانید که آن روز دوره ابتدایی جایگاه خود را پیدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: ابتدایی باید به گونه ای باشد که وقتی وارد مدرسه ابتدایی می شویم انگار وارد یک پژوهشگاه شده ایم.
حاجی بابایی افزود: ما نمی خواهیم دانش آموزی را تربیت کنیم که وقتی وارد جامعه شد تازه دنبال کاری برود که باید یاد بگیرد بلکه دانش آموزی می خواهیم تربیت کنیم که هر گاه از آموزش و پرورش جداشد بتواند نقشی را در جامعه به عهده گیرد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط