سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۹:۰۵:۵۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۹ مرداد ۱۳۹۴در ۷:۵۱ ق.ظ تعداد بازدید: 1,232 بازدید کد خبر:40768 چاپ خبر

آتش‌سوزی ادامه‌دار جنگل‌های ایلام

0

در ادامه آتش سوزهای جنگلهای استان ایلام، امروز جنگلهای منطقه دینارکوه شهرستان آبدانان در آتش سوخت. به گزارش مهر، سال جاری که آتش سوزی گسترده ای در جنگل های استان ایلام رخ داده است، امروز نیز آتش منطقه دینارکوه واقع در شهرستان آبدانان در جنوب در آتش سوخت که بعد از ساعتها این آتش خاموش […]

۲۰۹۸۸۵_۶۹۰در ادامه آتش سوزهای جنگلهای استان ایلام، امروز جنگلهای منطقه دینارکوه شهرستان آبدانان در آتش سوخت.

به گزارش مهر، سال جاری که آتش سوزی گسترده ای در جنگل های استان ایلام رخ داده است، امروز نیز آتش منطقه دینارکوه واقع در شهرستان آبدانان در جنوب در آتش سوخت که بعد از ساعتها این آتش خاموش شده است.

در این ارتباط مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز منطقه حفاظت شده دینارکوه شهرستان آبدانان دچار آتش سوزی شد که بعد از مهار آتش، متاسفانه بر اثر وزش باد شدید این آتش بعد از چند ساعت دوباره آغاز شد که خوشبختانه عصر امروز این آتش مهار شده است.

رضا احمدی عنوان کرد: یک فروند بالگرد آب پاش نیز عصر امروز به منطقه دینارکوه آبدانان اعزام شده و برای مهار حریق به طور کامل هم اکنون در این منطقه در حال آب پاشی به اطراف محل آتش گرفته برای جلوگیری از آتش سوزی دوباره است.

مهار آتش سوزی منطقه چوار ایلام

احمدی راجع به آتش سوزی جنگلهای منطقه چوار ایلام نیز اظهار داشت: خوشبختانه این آتش سوزی بعد از چند ساعت بدون حضور بالگرد خاموش شده است.

وی گفت: این آتش سوزی متاسفانه در سطح وسیعی رخ داده که با حضور مردم و نیروهای مختلف خاموش شده است.

طبق گفته مسئولان شهرستان آبدانان در آتش سوزی امروز منطقه دینارکوه بیش از ۱۰ هکتار جنگل و علفزار در آتش سوخته است که البته در این بین بیشتر این آتش سوزی ها عمدی و توسط عامل انسانی رخ داده است.

طی سال جاری بیش از یک هزار هکتار از جنگلهای مختلف استان ایلام در آتش سوخته که مهمترین این آتش سوزی ها منطقه شلم و سیروان بوده است.

متاسفانه بی توجهی در بحث تامین امکانات و نبود بالگرد آب پاش به صورت دائم در استان باعث شده خسارات ناشی از آتش سوزی ها در ایلام افزایش پیدا کند.

استان ایلام دارای ۶۴۰ هزار هکتار جنگل است که ۹۰ درصد این جنگلها را درختان بلوط شکل داده است.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. سید صادق محمدی وفایی

  زاگرس ! سوختم از سوختنت
  فروردین سال ۱۳۸۳تقدیر برخلاف تدبیرمان قم نشینمان کرد. چون روز سیزدهم فرا رسید تحت فشار غریبی و سیزده بدر،از منزل بیرون رفتیم.
  بیرون رفتن آسان بود و پیدا کردن جایی و درختی و سایه ای در آن روز بسیار سخت بود.فرمان ماشین را به سمت جاده جمکران و کاشان هدایت کردم .از شما چه پنهان درختی نیافتیم جز این که مهمان خویش را زیر پر و بالش قرار داده بود.
  می رفتیم و از درختان بلوطمان می گفتیم درختانی که هرچند مورد بی مهری ذغال سازان و…قرار می گیرند اما سایر درختان همچنان سایه سار هزاران همشهری لرتبارم هستند. می رفتیم و می گفتیم ای کاش این سیزده بدر نیز کوهدشتی بودیم تا این که به شهر کاشان رسیدیم . در آن روز کاشان را نیز قمی دیگر دیدیم و در حدی اذیت شدیم که نشستن در سایه تک درختی آنهم دربلواری رضایت دادیم!
  و اکنون که به سایت کشکان نیوز نگاه کردم از سوختن جنگلهای زاگرسمان سوختم و به روز سیزده فروردین ۸۳ منتقل شدم.
  پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در اهمیت درخت و درختکاری، می فرماید: «إِنْ قَامَتِ السَّاعَهُ وَ فِی یَدِ أَحَدِکُمُ الْفَسِیلَهُ فَإِنِ اسْتَطَاعَ أَنْ لَا تَقُومَ السَّاعَهُ حَتَّى یَغْرِسَهَا فَلْیَغْرِسْهَا؛ اگر قیامت بر پا شد و در دست یکى از شما نهالى بود، اگر کمى پیش از قیامت توانست آن را بکارد، باید بکارد.
  پرسش بنده این است وقتی کاشتن یک درخت این همه مهم است حفظ آنهمه درخت زاگرس تا چه اندازه اهمیت خواهد داشت؟
  عالی جنابانی که ریاست و حقوق و مزایایشان به برکت همان جنگلهاست چرا چاره ای نمی اندیشند؟!

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط