سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۰:۵۸:۳۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۷ مرداد ۱۳۹۴در ۶:۰۳ ق.ظ تعداد بازدید: 367 بازدید کد خبر:40626 چاپ خبر

وزیر خارجه فرانسه وارد تهران شد/ پلیس تجمع ۲۰ نفره دلواپسان را جمع کرد

0

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه صبح چهارشنبه برای دیدار و گفت و گو با رییس جمهوری و وزیران سیاسی و اقتصادی ایران وارد تهران شد. این نخستین سفر یک وزیر خارجه فرانسه به تهران از ۱۲ سال پیش به این سو است. قرار است فابیوس در جریان سفر یک روزه به تهران با دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، محمد رضا نعمت زاد وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و گفت و گو کند.

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه ساعتی پیش وارد تهران شد.

۴۱۵۸۱_۳۶۲

به گزارش کشکان، لوران فابیوس پیش از سفر به ایران  اهداف سفرش را اینگونه بیان کرد که “ما می خواهیم دوباره روابطمان را با ایران برقرار  کنیم البته با پایه و اساس خوب اگر ممکن باشد که به نظرم امکان پذیر است .”

لوران فابیوس درباره اهداف سفرش به ایران تصریح کرد :« هدف از این سفر به اندازه کافی روشن و ساده است ما به تازه گی با هم در بحث هسته ای در وین به توافق رسیده ایم که بسیار مهم است ، البته این توافق یک بار در کنگره امریکا و همین طور در پارلمان ایران بررسی خواهد شد.»

وی افزود :« باید توجه کنیم که هم ایران و هم فرانسه باید به همه تعهداتی که صورت گرفته احترام بگذارند، این نخستین مرحله است که بررسی می شود و دوباره همه موضوع هایی که باهم گفتگو کرده ایم اجرایی می شود و دومین مسئله برنامه هایی است درباره روابط دوجانبه ایران و فرانسه ، همانطور که اقای روحانی گفته اند فرمول درستی است ، این یک شروع جدید است که در دوره های گذشته روابط ما آن چنان با یکدیگر نزدیک نبوده است به همان دلایلی که شما می دانید.»

لوران فابیوس با تاکید بر اینکه این یک آغاز دوباره است، تصریح کرد: «ما هر کدام یعنی ایران و فرانسه به عنوان قدرت بزرگ مسئولیت هایی برای برقراری صلح و ثبات در منطقه داریم .»

وی درباره جزییات دیدارش در تهران تاکید کرد :« این سفر فوق العاده فشرده ای است چون در همین روز باید با همکارم آقای محمد جواد ظریف گفتگو کنم که البته گفتگوهای زیادی درباره پرونده هسته ای در وین داشتیم و همین طور افتخار دیدار با آقای حسن روحانی رئیس جمهوری ایران را دارم ، سپس ملاقاتی با معاون رئیس جمهور در حوزه محیط زیست و همین طور با وزیر صنایع و معادن ایران خواهم داشت .»

به گزارش واحد مرکزی خبر، وزیر خارجه فرانسه درباره اهمیت سفرش به تهران گفت :« فکر می کنم که بیش از ده سال است که وزیر خارجه ای از طرف فرانسه به ایران سفر نکرده است ، یعنی اینکه ما به یک شروع خوب نیازمند هستیم برهمین اساس اخیرا یک گفتگوی بسیار مثبت میان رئیس جمهور روحانی و رئیس جمهور اولاند صورت گرفت و من خودم هم با همکار و دوستم آقای ظریف روابط بسیار خوبی دارم و فکر می کنم این سفر اجازه می دهد همکاری هایمان را در زمینه فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی گسترش دهیم .»

در همین حال عصر ایران گزارش داد: تجمع حدود ۲۰ نفر معترض نسبت به سفر فابیوس به تهران مقابل فرودگاه مهر آباد پیش از ورود وزیر خارجه فرانسه پایان یافت.

از صبح امروز و پیش از ورود لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه به تهران برخی دلواپسان معترض به این سفر مقابل فرودگاه مهرآباد جمع شدند و با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به سفر فابیوس به تهران اعتراض کردند.

۴۸۲۸۷۷_۶۴۹

این در حالی است که به گفته خبرنگاران حاضر در محل این تجمع پیش از ورود فابیوس با دخالت ماموران انتظامی پایان یافته است.

همچنین برنامه فرش قرمز،اکران مستندی در خصوص نقش فابیوس در انتقال خونهای آلوده به ایران؛ که قرار بود امروز عصر در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار شود با نظر مسئولان لغو شد.

تسنیم هم با اعلام حضور برخی دلواپسان مقابل سفارت فرانسه نوشته است: تمام طول خیابان نوفل لوشاتو محل سفارت فرانسه در تهران با حضور نیروهای پلیس تحت حفاظت شدید امنیتی قرار گرفته است.

 

 

 

 

دیدگاه

  1. این رفتارخودمان است که برایمان دوست یادشمن درست میکند وگرنه چه معنی داردشخصی که مسبب انتقال خونهای آلوده و….بوده اکنون برای برقراری روابط دوستانه وگسترش روابط اقتصادی- سیاسی و…. به ایران سفر میکند وباالفاظی چون دوست- همکارو…..دولتمردان ماراموردخطاب قرارمیدهد؟؟؟

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط