سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۹:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۶ مرداد ۱۳۹۴در ۵:۴۸ ب.ظ تعداد بازدید: 653 بازدید کد خبر:40607 چاپ خبر

پیله درختی اقامت گاهی خلاقانه و امن برای علاقمندان به طبیعت

0

پیله درختی یک خانه درختی خلاقانه و جالب است که سرپناه و اقامت گاهی امن ، راحت و ارزان قیمت را برای علاقمندان به طبیعت فراهم می کند.

همیشه برای افرادی که اهل گشت و گذار در مناطق جنگلی هستند مشکل پیدا کردن مکانی امن برای استراحت همواره کاری سخت و دشوار بوده و اقامت در مکان هایی ناامن نیز به عنوان چالشی جدی ، برای افراد گردشگر استرس و اضطراب آور است.شاید همین امر – نبود مکانی امن برای استراحت چند روزه – باعث می‌شود که بیشتر علاقه مندان به گردش و از همه مهمتر عدم ایجاد شرایطی برای تحقیق و پژوهش در در مناطق سرسبز جنگلی و بخصوص استوایی و حتی مناطقی همچون جنگل های شمال کشور خودمان در ایران که دارای پوشش به هم تنیده است مانع از توسعه گردشگری و بخصوص توسعه میدان تحقیق و پژوهش بوده است.

ولی مهندسان و طراحان یک شرکت خلاق برای رفع ترس از حمله جانواران درنده ، مارهای زنگی ، حشرات مزاحم و خطرناک و از همه مهمتر برای غلبه بر ترس و اضطراب ناشی از اقامت ناامن در جنگل ها و یا حواشی رودخانه ها دست به ابداع جالبی و دیدنی زده که چالش موجود را تا حدودی حل کرده است.

پیله درختی همان ابداعی است که می خواهیم آن را به شما معرفی کنیم ، این خانه درختی کروی شکل که حدود ۱۲۰ کیلیوگرم وزن دارد با اتصال ۱۲ میله آلومینیومی برای بخش نیمکره بالایی آن و ۱۲ میله آلومینیومی کوچکتر برای بخش زیرین آن تهیه که توسط پیچ و مهرهایی محکم با هم مهار شده و ساختار کروی آن را شکل می دهد .

محیط بیرونی این پیله با یک عایق محکم پوشانده می شود که علاوه بر نفوذ ناپذیر آن ، محیط امنی معادل ۲/۵ متر را به واسطه تشک مخصوصش برای استفاده کنند آن هدیه می دهد.

برای استفاده از آن کافی است که اجزاء این پیله جالب درختی را بر روی زمین به هم متصل کرده و از طریق طناب های مهار کننده محکمی که قبلا برای آن تهیه شده است در محل مورد نظر که اکثرا می توان درخت باشد در ارتفاعی امن نصب شود.

با هم تصاویری از این خانه درختی جالب و دیدنی را در گجت نیوز تماشا می کنیم…

سرویس فناوری کشکان/رامین نجفی                    ez75lhwvمنبع : designboom   ترجمه : میهن پست

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خسته نباشی آقا رامین بسیار زیبا بود

  [پاسخ]

 2. با تشکر از لطف دوست عزیز رضا زمانی که همیشه با نظرات سازنده ما را در ارائه مطالب مفید تر یاری می نماید

  [پاسخ]

 3. قیمتش چقدرمی باشد ؟بازهم فقط پول دارها۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸

  [پاسخ]

 4. اینا هنوز در رده رویاهای ماست! …
  فعلا واقعیت ما همون چله هاییه که از مادربزرگامون بهمون به ارث رسیره ، میبندیم این سر و اون سر درخت! باهاش تاب میخوریم حس پرواز با بالگرد شخصی بهمون دست میده! خخخخخ 🙂

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط