سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۷:۱۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۶ مرداد ۱۳۹۴در ۲:۱۷ ب.ظ تعداد بازدید: 1,580 بازدید کد خبر:40590 چاپ خبر

رستاخیز اکران می شود

0

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اکران فیلم رستاخیز در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این فیلم در صورت افکت نور بر روی تصویر شخصیت مورد نظر مراجع و اعمال تغییراتی توسط کارگردان اکران می شود. حسین نوش آبادی روز دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران اظهار کرد: رستاخیز جزو آثار […]

۲۰۲۸۱۵_۶۹۳

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اکران فیلم رستاخیز در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این فیلم در صورت افکت نور بر روی تصویر شخصیت مورد نظر مراجع و اعمال تغییراتی توسط کارگردان اکران می شود.

حسین نوش آبادی روز دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران اظهار کرد: رستاخیز جزو آثار فاخر نمایشی سینمایی است، در هماهنگی با کارگردانان و دست اندرکاران فیلم تغییرات ایجاد می شود.

نوش آبادی این توضیح را نیز داد که عوامل و دست اندرکاران فیلم از اعمال تغییرات راضی نیستند و امیدوار است با توجه به ضرورت کار راضی به انجام تغییرات شوند.

وی با بیان اینکه پخش رستاخیز در جشنواره فیلم در سال گذشته موافقات و مخالفانی را داشت و با اعتراض و انتقاد مراجع بر روی تصاویر مواجه شد، افزود: بنابراین اکران آن تا جلب رضایت مراجع متوقف شده است.

سخنگوی وزارت ارشاد از کارگردانان ساخت فیلم های مذهبی ساخت تا قبل از تولید این گونه آثار هنری نظر مراجع را لحاظ کند.

رستاخیز به کارگردانی احمد رضا درویش هفته گذشته پس از اکران به دلایلی از ادامه نمایش بازماند. این اثر فیلمی با موضوع عاشورا توسط بخش خصوصی تولید و در سی و دومین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت ۹ سیمرغ بلورین و کسب جایزه بیرق طلایی (ویژه مصطفی عقاد) شده است.

آرش آصفی، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، پوریا پورسرخ، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، یاور احمدی فر، بهنام تشکر، انوشیروان ارجمند و … و هفت بازیگر از کشورهای عربی در فیلم رستاخیز ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است؛ پس از مرگ معاویه، یزید به عنوانِ خلیفه مسلمین بر خلافت تکیه می زند و به والیِ مدینه نامه می نویسد که از حسین(ع) بیعت بگیرد.

 

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط