سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۳۰:۵۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۶ مرداد ۱۳۹۴در ۱:۴۸ ب.ظ تعداد بازدید: 1,520 بازدید کد خبر:40587 چاپ خبر

بزرگترین زنجیره انسانی حفاظت از جنگل های زاگرس در لرستان

0

مهندس فتحی مدیر کل محیط زیست لرستان گفت: در نشست مشترکی که بین صدا و سیمای مرکز لرستان به منظور اطلاع رسانی و آموزش همگانی برای انجام برنامه نمادین زنجیره صیانت از جنگل های زاگرس که توسط سازمان حفاظت محیط زیست در روز ۸ مرداده ماه بعنوان جنگل رمز حیات نامگذاری شده است، با همکاری […]

DSC02959

مهندس فتحی مدیر کل محیط زیست لرستان گفت: در نشست مشترکی که بین صدا و سیمای مرکز لرستان به منظور اطلاع رسانی و آموزش همگانی برای انجام برنامه نمادین زنجیره صیانت از جنگل های زاگرس که توسط سازمان حفاظت محیط زیست در روز ۸ مرداده ماه بعنوان جنگل رمز حیات نامگذاری شده است، با همکاری استانداری لرستان،محیط زیست لرستان،منابع طبیعی و صدا و سیمای مرکز لرستان و تشکلات زیست محیطی استان لرستان، در روز پنج شنبه بزرگترین حلقه انسانی صیانت از جنگلهای زاگرس تشکیل میگردد،تا با پوشش گسترده خبری این رویداد مهم ،تلنگر و زنگ خطر نابودی جنگل ها را به صدا در آوریم.

فتحی در ادامه افزود:با توجه به اهمیت لرستان که ۲۵ درصد از تنوع زیستی کشور را به خود اختصاص داده ،دو استان توسط سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان نمایندگان جنگلهای بلوط زاگرس و جنگلهای شمال انتخاب گردیدند،که لرستان بعنوان نماینده بلوطهای زاگرس و چالوس بعنوان نماینده جنگلهای شمال انتخاب گردیده اند ،ما ضمن انجام جلسات هماهنگی با استانداری لرستان و همچنین منابع طبیعی ودیگر ارگانهای مربوطه ،برنامه بزرگترین زنجیره انسانی صیانت از جنگلهای زاگرس را در روز پنج شنبه ساعت ۹ صبح در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد به حول و قوه الهی برگزار میکنیم ،با توجه به اهمیت موضوع با دعوت از تمامی اصحاب رسانه های تصویری ،مجازی و……خود را ملزم به برگزاری شایسته این روز ملی که به حق توسط ریاست سازمان سرکار خانم دکتر ابتکار انجام گرفته می دانیم تا باانجام چنین برنامه هایی زیست محیطی توانسته باشیم مسئله مهم وخطیر نابودی جنگلها که متاسفانه در این چند سال اخیر رشد زیادی داشته اند را گرفته باشیم.

این روز نمادین، نظر به نقش جنگل ها در تامین آب، هوا و امنیت غذایی، عنوان «جنگل رمز حیات» و شعار «نگذاریم بمیرد جنگل، که جهان خواهد مرد» را دارد. اما این حرکت بی تردید بدون یاری رسانه های ارتباط جمعی موفق نخواهد بود. بنابراین تقاضا داریم تا با ما در این مسیر همراه شوید … وعده ما ۸ مرداد… هر ایرانی در هر جا که هست، هر حرکتی را که می تواند برای حفظ جنگل ها انجام دهد.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. با تشکر از مهندس فتحی حرکت فرهنگی اموزشی خوب و با ارزشی برای منطقه است انشاالله پایدار بماند بحث فرهنگ سازی حفاظت ار جنگلهای بلوط غرب.

    [پاسخ]

  2. از جناب اقای مهندس فتحی که انصافا برای حفظ محیط زیست استان لرستان زحمات فراوانی کشیده بینهایت سپاسگزاریم.

    [پاسخ]

  3. پس عکسهاش کجاست؟

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط