سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۰:۵۰:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۵ مرداد ۱۳۹۴در ۸:۲۲ ب.ظ تعداد بازدید: 288 بازدید کد خبر:40541 چاپ خبر

تعیین مرز بین کودکان و سایت های نامناسب

0

سلسله آموزش های پلیس فتای کوهدشت؛

نرم افزارهای وجود دارند که نه تنها سایت‌های نامناسب را مسدود می‌کنند، بلکه می‌توانند به عنوان روشی برای مشاهده فعالیت‌های فرزندتان در فضای آنلاین بکار گرفته شوند. سایت های آنلاین زیادی وجود دارند که مناسب بچه‌ها نیستند و تنها تعداد کمی از آن ها برای نمایش خود از بینندگان می‌پرسند که آیا بالای ۱۸ سال […]

kids-on-a-computer-270x180

نرم افزارهای وجود دارند که نه تنها سایت‌های نامناسب را مسدود می‌کنند، بلکه می‌توانند به عنوان روشی برای مشاهده فعالیت‌های فرزندتان در فضای آنلاین بکار گرفته شوند.
سایت های آنلاین زیادی وجود دارند که مناسب بچه‌ها نیستند و تنها تعداد کمی از آن ها برای نمایش خود از بینندگان می‌پرسند که آیا بالای ۱۸ سال هستند یا خیر و هیچ گزینه ای برای اثبات اینکه مراجعه کننده بالای ۱۸سال است وجود ندارد جز اینکه خود او روی کلمه ” بله ” کلیک کند! بنابراین بچه‌ها می‌توانند به تمام سایت‌هایی که والدین آنها را مسدود نکرده‌اند دسترسی پیدا کنند.
چگونه سایت های نامناسب را از کودکان دور نگه داریم؟
۱- فایل‌های تاریخچه (History) که توسط مرورگر اینترنتی شما ذخیره می‌شوند را بررسی کنید، از این طریق شما می‌توانید بفهمید که آیا فرزند شما سایت‌های نامناسب را مشاهده کرده‌است یا خیر. بدین ترتیب شما می‌توانید لیستی از سایت‌هایی که او مشاهده کرده‌است تهیه کنید، نام سایت‌هایی را که می خواهید مسدود کنید تا دیگر در دسترس او قرار نگیرند یادداشت کنید.
۲- یک نرم‌افزار مسدود سازی سایت خریداری کنید. این نرم‌افزار اختیارات امنیتی اضافه‌ای را در اختیار شما می‌گذارد که بوسیله آن‌ها می‌توانید هر سایت دیگری را که ممکن است محتویات آن برای فرزند شما مضر باشد را مسدود کنید. بسیاری از این نرم‌افزارها تنها سایت‌های مضر را مسدود نمی‌کنند، بلکه می‌توانند به عنوان روشی برای مشاهده فعالیت‌های فرزندتان در فضای آنلاین و همچنین به طور کلی فعالیت‌هایی که او با کامپیوتر انجام می‌دهد، بکار گرفته شوند. نرم‌افزار را نصب کنید و سطح امنیت را تنظیم کنید. این برنامه‌ها معمولا می‌توانند بر اساس نیازهای شما تنظیم شده و تغییر کنند.
۳- کامپیوتر را در یک مکان مناسب قرار دهید، مکانی که بتوانید روی آن کنترل دیداری داشته باشید و ببنید که فرزندتان در حال چه کاری است. اگر کامپیوتر در همان اتاقی باشد که شما درون آن هستید، فرزندتان شانس کمتری برای انجام هرگونه کار ناشایستی خواهد داشت. زمان استفاده از اینترنت را تا جایی که امکان دارد محدود کنید و حدود استفاده مناسب از آن را برای فرزندانتان مشخص کنید.
۴ – بعد از اینکه فرزندتان از کامپیوتر استفاده کرد نرم‌افزار و تاریخچه مرورگرتان را بررسی کنید. اگر هر گونه فعالیت نامناسبی در جریان است، در مورد آن با فرزند خود با ملایمت صحبت کنید. اگر فرزندتان را بترسانید، از این پس چیزهای بیشتری را از شما مخفی خواهد کرد.
۵- Privacy خود را تنظیم کنید، در بسیاری از مرورگرها تب Privacy درون تب Internet Option قرار دارد. توجه داشته باشید که تب Internet Option نیز در بسیاری از مرورگرها درون تبِ Tools قرار گرفته است. سپس لیست سایت‌هایی که قصد مسدود کردن آن‌ها را دارید درون فضای موجود با عنوان Block Sites بنویسید. شما می‌توانید با این روش هر دفعه یک سایت را مسدود کنید. با این وجود، برای مسدود کردن سایت‌هایی که فرزندتان هرگز آن‌ها را ندیده نیاز دارید که مراحل دیگری را نیز طی کنید.
نکات و هشدارها پلیس فتا:
بعضی از برنامه‌های مسدود کردن می‌توانند از اینترنت مستقیما دانلود شوند، اگر شما به دنبال این هستید که هر چه سریعتر یک از این نرم‌افزارها را نصب کنید، دانلود یکی از این برنامه‌ها سریع‌ترین راه است.
اگر نمی توانید تبِ Privacy را بیابید از Help مرورگر خود استفاده کنید. اگر فهمیدید که فرزندان شما در حال استفاده نامناسب از اینترنت هستند، همواره خونسردی خود را حفظ کنید. در غیر اینصورت آنها کامپیوتر شما را کنار می‌گذارند و دیگر از آن استفاده نمی‌کنند و رفتار نامناسب خود را در جای دیگری ادامه می‌دهند.
هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود ، منابع آموزشی آنلاین از جمله سایت پلیس فتا را در آدرسhttp://www.cyberpolice.ir مطالعه کنید و همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام و جرمی در فضای مجازی آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس http://www.Cyberpolice.ir اطلاع دهید.
فرماندهی انتظامی شهرستان کوهدشت – پلیس فتا

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط