سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰:۱۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۵ مرداد ۱۳۹۴در ۸:۰۳ ب.ظ تعداد بازدید: 1,214 بازدید کد خبر:40537 چاپ خبر

وحدت اصلاح طلبان؛ برد یا هویت سیاسی؟

0

عباس حسنی تبار

عباس حسنی تبار: تجربه نشان داده است که از روز «شنبه» ی هر انتخاباتی، کاندیدای پیروز در راستای حفظ پیروزی و تلاش برای تکرار آن در دوره ی بعد روز و شب را به هم می دوزد. از سویی دیگر و بنا به اولویتی که مقابل این موضع قد علم میکند، کاندیداهایی که دستشان از ضریح […]

unnamed1

عباس حسنی تبار: تجربه نشان داده است که از روز «شنبه» ی هر انتخاباتی، کاندیدای پیروز در راستای حفظ پیروزی و تلاش برای تکرار آن در دوره ی بعد روز و شب را به هم می دوزد. از سویی دیگر و بنا به اولویتی که مقابل این موضع قد علم میکند، کاندیداهایی که دستشان از ضریح کرسی مجلس کوتاه شده است، با دست گذاشتن روی نقاط ضعف که بیشتر و عموماً هم به دیگران ربط داده میشود، در صدد جبران مافات و حصول پیروزی در دور بعد هستند؛ بنابراین فرآیند تبلیغات انتخاباتی در مناطقی چون استان ما شاید در فواصلی کم رنگ شود اما هرگز تعطیل نمیشود.

به تعبیر دیگر، مردم و سیاسیون همواره در حالتی شبیه جنگ سرد و خوف و رجای آن روزگار میگذرانند؛ یکی با اقناع طرفداران خود-که غالباً صبغه ی فردی دارد تا عام المنفعه بودن- و دیگری با افزودن به جمع ناراضیان و منتقدان به خاطر برآورده نشدن انتظاراتشان از سوی کاندیدای پیروز٫

اکنون که به اسفند ۹۴ نزدیک میشویم، فضای انتخاباتی اندک اندک آشکارتر و جریانهای سیاسی آرایش جدی تری میگیرند؛ یکی از ویژگیهای چینش و آرایش سیاسی این دوره که ریشه در کیفیت انتخابات قبل و خالی شدن صحنه از جریانی سیاسی وشناخته شده دارد این است که کاندیداهای یک جریان بی ترس و لرز اعلام حضور میکنند و جریان دیگر باتوجه به تجربه تلخ اختلاف و … در ادوار گذشته ، نیازمند دقت و حساسیت در چگونگی آرایش انتخاباتی ست.

در این میان برخی چنین تصور کرده اند که یک طرف زمین بازی انتخابات هنوز خالی ست و منتظرند مانند گذشته با بخت و اقبال مواجه شده و اختلافاتی که حریف در نوع برنامه ریزی خود دارد نتیجه ی بازی را به سود آنان رقم بزند. اما نشانه ها و قرائن حاکی از این است که اصلاح طلبان با پشتوانه ای از تدبیر و عقلانیت و برای جلوگیری از تجربه های تلخ گذشته اینبار متحد و منسجم وارد زمین خواهند شد.
گفتنی است که از ویژگیهای برجسته ی این «ورود» مبارک این است که هم متضمن احیای هویت سیاسی است و هم با توجه به پشتوانه ی انتظارات منطقی و جدی مردم برای وحدت و نیز انعطاف قابل توجه کاندیدا های احتمالی اصلاح طلبان، امیدوار به کسب موفقیت است.

و دور نیست روز و روزگاری که تمامی اصلاح طلبان و هواداران دولت تدبیر و امید برایش لحظه شماری میکنند.

 

منبع: سیفاروژ

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. مجتبی عبدالهی فرد(کونانی)

  اصلاح طلبان با پشتوانه ای از تدبیر و عقلانیت و برای جلوگیری از تجربه های تلخ گذشته اینبار متحد و منسجم وارد زمین خواهند شد.
  مطمئنن اینگونه خواهدشد ،و این دور پیرزوی ازآن اصلاحات خواهدشد
  تشکرمیکنم ازآقای حسنی تبار، جهت نگاشتن مطلب زیبا و پرمحتوایشان .

  [پاسخ]

 2. اصلاح طلب اعتدال گرا

  کاندیدای اصلاح طلبان ملکشاهیه خواهش میکنم خودتان را سبک نکنید

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  خواهش می کنم خودتو اصلاح طلب جانده

  [پاسخ]

  دوست در :

  …قطعا اصلاحطلبان این دوره به اجماع خواهند رسید و کاندیدای منتخب خود را معرفی خواهد کرد . منتظر سونامی حضور اصلاحطلبان باشید

  [پاسخ]

  دوست در :

  کشکان چرا کامنت ها رو سانسور میکنی؟

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام دوست عزیز ملاحظات حقوقی و قانونی ما رو در نظر داشته باشین.

 3. با سلام .احتمالا دور قبل اصلاح طلبان با تدبیر وعقلانیت رای به کاندیدای مورد نظر خود دادند .اگر این اتحاد وانسجام نبود .حال پشتوانه وهویت سیاسی نبود.انشالله که اصلاح طلبان همان وحدت دارند .و اون روز و روزگاری بگذارید واسه همان عده قلیل انحصار طلب و شایستگی هر کاندیدا ی سرنوشتش را رقم میزند .زمین خالی وجود ندارد یک تیم خوب ده نفره هم می تواند بازی کند .به امید روز شنبه

  [پاسخ]

 4. خدا رو شکر ولی خدا وکیلی آقای حسنی تبار قسم حضرت عباس باور کنیم یا دم خروس رو ، برادر گرامی آزموده را آزمودن خطاس ، همگان عامل تفرقه جریان اصلاح طلب رو دیگه می شناسن

  [پاسخ]

 5. باسلام وعرض ادب واحترام خدمت استادارجمندجناب حسنی تبارخونگرم ودوست داشتنی بنده نیزروش آقای شکری رامناسب میدانم ولی بهتراست ائتلاف اصلاح طلبان زودترانجام گرفته ودربین خودکاندیدای اصلی رامشخص کنندسپس نفردوم-سوم و….راقبل ازثبت نام مشخص کنندچون ماندن تازمان ثبت نام واعلام صلاحیت هابرای تبلیغات دیراست آنوقت هرکس تاییدصلاحیت شدبقیه براش تبلیغ کنندفقط دراین صورت است که پیروزیم

  [پاسخ]

 6. اگر انحصار طلبان بگذارند برد بهتر است .هویت سیاسی با سایستمداران کهنه کار و سالها دور از مردم محقق نمیشه .بچسبید به دوستی ونسخه ای که برای اصلاح طلبان کوهدشت می پیچد که همین فضای سیاسی محدود را از درایت و تدبیر سیاسی وی دارید .بعضی از لیدران جریان اصلاحات حتی توان قانع کردان خانواده خود برای ریختن ارا در سبد جریان فکری خود هم ندارندآنوقت برای مجموعه بزرگ تصمیم گیری ونسخه می پیچند .

  [پاسخ]

 7. اگه کسانی مثل دکترمهدی زادهها باآنچنان مقالاتی که بی مهابا به بخش عظیمی از اصلاح طلبان تازید بگذارند انشاالله وحدت صورت خواهد گرفت.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  مهدیزاده دکترای اجاره ایست درخدمت انحصارطلبان

  [پاسخ]

 8. به نظر در حال حاضر باید به فکر گذر از کانال شورای نگهبان بود و بعد به دنبال وحدت. هر چند این به این معنا نیست که بی برنامه عمل کنیم باید برا هر دو این موضوعات با برنامه و فکر شده عمل کرد.

  [پاسخ]

 9. به امید خدا اصلاح طلبان با تدبیر و درایت و با تجربیاتی که از گذشته گرفته اند ، یک صدا و همدل به سوی آبادانی این مرز و بوم گام خواهند برداشت .

  [پاسخ]

 10. سلام بر شما جناب شکری. و درود بر آقای حسنی تبار برای دعوت به وحدت اصلاح طلبان. آقای شکری تجربه های گذشته نشان داده افراد اصلاح طلب بیشتر به فکر منافع شخصی هستند تا منافع عموم به طوری که عده ای بدون مشورت با بزرگان جریان اصلاحات اعلام کاندیداتوری کردند. اگر سیاست شورای نگهبان به طوری بود که تمام افراد جریان اصلاحات را تایید صلاحیت کرد با وقت کم پیش رو چه کسانی این همه کاندید را بع نفع کاندید اصلی کنار می‌زند. شورای نگهبان اصلاح طلبان را بیشتر از شما می شناسن و می دانند که همه بع فکر منفعت خود هستند پس با عرض پوزش نظر شما بسیار اشتباه هست و این عاملی هست که تفرقه ایجاد میشود و مردم دوباره باعث میشود به سمت نماینده فعلی بروند. به نظر بنده ۵ نفر کاندید بیشتر کاندید جریان اصلاحات نشوند. یک گزینه اصلی و ۴ گزینه سایه برای احتیاط. که اگر همگی تایید شدند اتحاد و اجماع راحت تر میشود.

  [پاسخ]

 11. با سلام .
  سپاسگزارمحبت دوستان فرهیخته و دلسوزم هستم. بسیاری از دوستان هم اطلاعاتشون از بنده بیشتر است و هم قلمی تواناتردارند اما هدف یادداشت مختصر حقیر باز کردن بحث برای شنیدن نظرات موافق و مخالف و راهکارهای مختلف و نوعی مشورت عمومی است.

  [پاسخ]

 12. اصلاح طلبان کوهدشت عیبهای بزرگی دارند:۱-با قاشقی آب همه به شنا می افتن ۲-خود بزرگ بین اند همه (من)اندونیم من ندارن! ۳-در حاکمیت جریان مخالف مودب ورفیق وهنگام حاکمیت خود ناسناس بی اعتنا ۴-خیلی هاشان سریع به جریان مخالف می چسبن تغییر موضع سیاسی می دن وراحت تقیه می کنند ۵-بقو ل ممه جان هرهرکی ان !معلوم نیست اگه تازه واردی بخاد به جریانشان بره کیو ببینه! ۶-همه به فکرخودشانن به جریان فکر نمی کنن واتحاد ندارن ۷-تصوراشتباهی از آرا اصولگرایان دارن.شما روی ۳۵ هزار رایتان به آقی سوری حساب باز کنید نه ۷۰هزار روحانی .چون خیلی از اصولگراها در ریئس جمهوری اصلاح طلبن ولی در مجلس شما (من ها)توان جذب آنها راندارید!!! با تشکرازآقای حسنی تبار که باب بحث را باز کردن .اگر اصلاح طلب واقعی هستید باید بجای تخریب همدیگر به اتحاد بیندیشند.

  [پاسخ]

 13. زیادخودتونو خسته نکنید. قریب ۶۰درصد اصلاح طلبان با آقای ملکشاهی هستند.زیرا میدونیم برد با ایشان است.ما شریک شکست نیستیم.

  [پاسخ]

  ملی مذهبی گرابی در :

  مطمئن باشیدبرادربه ظاهراصلاح طلب بردبا ملکشاهی نیست!!!

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  برد باملکشاهیه اینوقبادیوامامیو….خواجه حافظشیرازی هم میدونه.رومشگان۲۰۰۰۰رای

  [پاسخ]

 14. مطلب شکری را چرا حذف کردید؟
  ظاهرا شما به خودسانسوری هم رسیده اید!
  به نظرم خیلی مطلب مفیدی بود.

  [پاسخ]

 15. باتوجه به اینکه اصلاح طلبان دردوره گذشته کاندیدا نداشتند اگرکسانی هم بودند توسط شورای نگهبان وباتدبیر شخص … رد صلاحیت شدند ازکلیه اصلاح طبان بخصوص فرهنگیان درخواست می شود…. به آقای … رای ندهند …دوم رای دادن به نمایندگان مجلس کنونی تایید بی حرمتی به فرهنگیان در درب مجلس است .

  [پاسخ]

  دوست محمدی(مدیر سایت) در :

  با سلام متأسفیم و پوزش می طلبیم بابت حذف بخش هایی از کامنت شما/ به دلیل محدودیت های موجود امکان درج کامل آن وجود نداشت.

  [پاسخ]

 16. باسلام اگه به پیشینه شعارهای از این دست توسط اصلاح طلبان در ادوار گذشته مراجعه شود ضمن رد این ادعاها بلکه عده‌ای باید از سر شرم وتقصیر قدم در وادی سیاست وانتخابات کوهدشت نگذارند اقای حسنی تبار بخش شما در عدم وحدت بین اصلاح طلبان چقدر نقش داشتید ?

  [پاسخ]

 17. همین اقایان ……………………………………….. گرزی بر پیکره اصلاح طلبان زدند که نگو که این چند دوره نتوانستیم نماینده ای اصلاح طلب را داشته باشیم ترا به شرفت این کامنت را درج کن

  [پاسخ]

 18. ما فقط منتظر ظهور امام زمان هستیم که حق پایمال شده وبطلان جایگزینش شده امان دلهایی که به خاطر بعضیا شکست امان ازاه هایی ک ازته دل فریاد میزنند خدا چرا؟؟وبه امید ان خدایی که سر پل صراط جلوی این نامردارومیگیره که فقط برامنافع خودشونو جیب زدنشون تقلا میکنن.

  [پاسخ]

 19. خواهشمندم کامنت های منرا به اجرا لگذآرید که همه بدونن ودلم یه ذره خالی بشه ما که فدا شدیم جوونیمون رفت طعنه ها راشنیدیم دیگه بالا تر سیاهی رنگی نیست چرا باید من بیکار باشم چرا پس زحمتام چی میشه پولایی که به درد بدست اومدن وخرج تحصیل کردیم نذر عاقبت به شری کدام مسعول که جای نمایندگان کوهدشت حرف میزنن ومن من میکنن من من میکنن فقط برای رفتن به بالا براخودشون ازما وامسال ما نردبان درست میکنن بالا میروند اخرش بالگد چنان به دهنمون میکوبن که واقعا خدارومیشاسن اینان اما من ازحق خودم نمیگذرم نفرینم دنبالتونه اهای کسایی که کوهدشت رابدست گرفتید اهای ما که زورتون نداریم ولی خدا وامامان دنبالتونن که حق گریه های یتیم روازتون بگیرن

  حتما پخش کنید خواهش میکنم مرسی

  [پاسخ]

 20. باسلام از شما متشکرم بابت احترامی که برای ما که فکه خیلی راحت حرفامونو بزنیم ازشما سپاسگذاریم که باحرف زدن میتونیم گوشه ایی از زخم های دل مونو تیمارکنیم واقعا خیلی عجیبه همه ی ما میدونیم دنیا ساخرش مرگه دووجب کفن یک متر زمین جامونه پس چرا چرا به هم بد میکنیم ،چرا یکی که به سختی میره کلی هزینخ کنه که مثلا بعدش دستش توجیبش بشه عاقبتشو بسازه ولی یه شهر دست یک سری ادم میفته وزحتای یه بدبختو هدر میدن چرا مثلا هرجا میری باید ویتامین پ داشته باشی تا کارت راه بیفته واقعا که ما که باکمبود این ویتامین دچاریم باید گل همه توسرمون بشه وای خدا وای برانهایی که جناح جناحح کردن یه شهرو چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط