سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۰۰:۵۹:۴۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۱۳ تیر ۱۳۹۱در ۱۰:۲۰ ق.ظ تعداد بازدید: 116 بازدید کد خبر:4014 چاپ خبر

احداث پروژه‌های آموزشی مدارس استثنایی بر اساس اعلام نیاز استان‌ها

0

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: پروژه های آموزشی، پرورشی و ورزشی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه بر اساس اعلام نیاز استان ها احداث می شود


مرتضی رییسی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار کرد: 86 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی در طول سال های برنامه چهارم توسعه، در قالب 616 کلاس درس با زیربنای 76 هزار مترمربع برای دانش آموزان با نیازهای ویژه احداث و به آموزش و پرورش استثنایی تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه پروژه های آموزشی، پرورشی و ورزشی استثنایی بر اساس اعلام نیاز استان ها انجام می شوند، تصریح کرد: تعیین این که فضاهای آموزشی برای کدام مقطع تحصیلی، سازمان و یا جنسیت دانش آموزان ساخته شود بر عهده استان و شهرستان است و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بر اساس اعلام نیاز استان ها پروژه ها را احداث می کند.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خاطرنشان کرد: هزینه های احداث یک مدرسه استثنایی در مقایسه با مدرسه عادی بسیار بیشتر است و آموزش و پرورش سرمایه گذاری خوبی در این بخش انجام داده که این سرمایه گذاری ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: دانش آموزان با نیازهای ویژه از اهمیت زیادی در وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برخوردارند و به همین دلیل سرانه فضای آموزشی هر دانش آموز استثنایی نسبت به دانش آموزان عادی بسیار بیشتر است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت پروژه ‌های مدرسه سازی در کشور گفت: امسال با توجه به اعتباری که از سوی وزارت آموزش و پرورش و نیز از سوی دولت و مجلس وجود دارد، اعتبارات قابل توجهی به حوزه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اختصاص یافته است.

رییسی ادامه داد: امیدواریم مردم با حضور جدی و مسئولانه خود، امسال نیز سالی ماندگار را در حوزه ساخت مدارس رقم بزنند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط