سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۲:۱۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۲ تیر ۱۳۹۱در ۷:۱۷ ب.ظ تعداد بازدید: 92 بازدید کد خبر:4008 چاپ خبر

ورزش استان لرستان از یك محرومیت مزمن و تاریخی رنج می برد

0

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه برغم تلاش ها و خدمات ارزنده دولت نهم و دهم در سطح استان لرستان،‌ حوزه ورزش این استان نیز همانند دیگر بخش ها از یك محرومیت مزمن و تاریخی رنج می برد.


به گزارش ایرنا، ‌ایرج عبدی روز دوشنبه در همایش بزرگ هیات های ورزشی استان لرستان كه با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، افزود: رفع این محرومیت ها و رشد و شكوفایی استعدادهای ورزشی این استان‌،‌نیازمند نگاه ویژه و همه جانبه دولت برای حمایت های موثر و همه جانبه است.

وی خطاب به وزیر ورزش و جوانان، اظهار داشت: نگاه حمایتی و برنامه ای دولت و مجموعه وزارت ورزش و جوانان به استان لرستان باید همانند دیگر استان ها و متناسب با شرایط و توانمندی های آن باشد.

عبدی گفت: لرستان هم بخشی از سرزمین گهربار ایران اسلامی است كه باید مورد توجه جدی مدیران و متولیان عرصه مدیریتی كشور قرار داشته باشد چراكه درغیراینصورت همچنان شاهد تداوم وضع موجود و انباشت مشكلات خواهیم بود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار مردم و ورزشكاران لرستانی این است كه در سند چشم انداز توسعه كشور،‌ جایگاه ویژه ای از سوی دولت عدالت محور برای رشد و توسعه ورزش استان درنظر گرفته شود.

به گزارش ایرنا، مدیركل ورزش و جوانان استان لرستان نیز دراین نشست گفت: كمبود اعتبارات و تجهیزات و امكانات ورزشی مهمترین مشكل حوزه ورزش در استان لرستان است.

فرهاد نیكوخصال افزود: درحال حاضر سه مجموعه ورزشی شهرستان خرم آباد نیاز جدی به تعمیر و بازسازی به دلیل فرسودگی شدید دارند كه این مهم با تامین اعتبار مناسب و به موقع قابل انجام است.

وی اظهار داشت: استخدام قهرمانان و پهلوانان ورزشی استان نیز یكی دیگر از دغدغه های ورزش استان لرستان است چراكه بسیاری از قهرمانان بنام لرستانی با مشكلات جدی مالی مواجه هستند.

نیكوخصال در ادامه به راه اندازی پایگاههای استعدادیابی و قهرمانی در استان اشاره كرد و گفت: این مراكز برای نخستین بار در كشور و در راستای اجرای نقشه راه و آمایش ورزش استان برپایه روش های كاملا علمی اجرا شده است.

وی افزود: همچنین طرح پیكرسنجی ورزش استان لرستان نیز با حداقل هزینه برای بررسی و محرومیت زدایی ورزش در سنین خردسالی جرایی شده است.

مدیركل ورزش و جوانان استان لرستان دراین نشست خواستار توجه بیشتر وزارت ورزش و جوانان به موضوع توسعه و رونق فعالیت های ورزشی این استان شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط