سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۵:۰۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۲ تیر ۱۳۹۱در ۷:۰۷ ب.ظ تعداد بازدید: 86 بازدید کد خبر:4005 چاپ خبر

عضو كمیسیون امنیت ملی از طرح نمایندگان ملت برای بستن تنگه هرمز خبر داد

0

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی دو فوریتی برای مسدود كردن تنگه هرمز در پاسخ به تحریم‌های غرب خبر داد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خانه ملت، ‘ابراهیم آقامحمدی’ افزود: طرحی دركمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تهیه شده كه بر جلوگیری از تردد نفتكش‌هایی كه به كشورهای تحریم‌كننده ایران، نفت حمل می‌كنند، از تنگه هرمز تأكید دارد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: این طرح در پاسخ به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران تدوین شده است.

وی با بیان اینكه طرح مسدود كردن تنگه هرمز دارای یك ماده واحده است، تأكید كرد: مطابق این ماده واحده دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است تا بر اساس حق حاكمیت خود از عبور نفتكش‌هایی كه به كشورهای تحریم‌كننده ایران، نفت حمل می‌كنند، جلوگیری كند.

آقامحمدی تصریح كرد: این طرح دارای قید 2 فوریت بوده و تا پایان روزیكشنبه (11 تیر) به امضای 100 نفر از نمایندگان مجلس رسید.

وی هدف از تهیه این طرح را پاسخ به تحریم نفتی غرب علیه ایران خواند و گفت: وقتی آنها ناجوانمردانه و با رفتار ظالمانه دست به تحریم نفتی علیه ایران می‌زنند، اعمال حق حاكمیت در آب‌های داخلی و ساحلی ایران، حداقل اقدام است.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یادآور شد: این طرح به زودی به صحن علنی مجلس می‌آید.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. اين طرح در سال 1390 توسط دكترجواد محمد قلي نيا و همكاران تحقيقاتي وي با نام تحريم متقابل نفتي ………. ، ارايه شده و رونمايي گرديده بود. خبرهاي مربوط به ان نيز در بخش زيادي از رسانه ها و خبرگزاري هاي رسمي كشور انعكاس يافته است.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط