سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۲:۱۹:۲۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۲۱ تیر ۱۳۹۴در ۱۰:۳۵ ب.ظ تعداد بازدید: 366 بازدید کد خبر:39676 چاپ خبر

مطهری: وزیر کشور در برابر نمایندگان فارس کوتاه نیاید

0

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به استعفای نمایندگان استان فارس به دلیل معرفی استاندار پیشنهادی این استان به هیات دولت، گفت: وزیر کشور نباید در برابر نمایندگان کوتاه بیاید. به گزارش کشکان به نقل از ایرنا، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در جمع خبرنگاران افزود: نمایندگان معیارها و […]

۰۱۶۰۸۲۳۴۳_۴۰۱۰۰

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به استعفای نمایندگان استان فارس به دلیل معرفی استاندار پیشنهادی این استان به هیات دولت، گفت: وزیر کشور نباید در برابر نمایندگان کوتاه بیاید.

به گزارش کشکان به نقل از ایرنا، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در جمع خبرنگاران افزود: نمایندگان معیارها و شاخص هایی برای انتخاب استاندار دارند که باید به این معیارها احترام گذاشت، البته آنان فقط می توانند پیشنهاد بدهند و حق دخالت ندارند.

وی تاکید کرد: نمایندگان نمی توانند برای دولت الزامی ایجاد کنند و بگویند که این فرد باشد یا نباشد زیرا این کار دخالت در امور اجرایی و قانون اساسی است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: دولت به هر حال باید به طور مستقل تصمیم بگیرد.

یکی از خبرنگاران از علی مطهری سوال کرد: چرا نمایندگان استان فارس که امروز استعفا دادند و جلسه علنی را ترک کردند علاقه به دخالت در کار اجرایی دارند اما در برابر حمله ای که به شما در شیراز شد واکنشی از خود نشان ندادند؟

مطهری نیز پاسخ داد: متاسفانه در چند سال اخیر این رویه باب شده است، دقیقا می توان گفت روزی که وزیر کشور در جلسه رأی اعتماد عنوان کرد که استانداران را با نظر نمایندگان انتخاب می کند اشتباهی صورت گرفته و باعث ایجاد چنین توقعاتی شده است.

وی ادامه داد: همان سخنان وزیر کشور مشکلاتی را برای وزارت کشور ایجاد کرده است، در حالی که نمایندگان حق دخالت در امور اجرایی را ندارند و می توانند پیشنهاد دهند. مثلا ما این فرد را اصلح می دانیم و تصمیم را به عهده دولت بگذارند و دیگر دنبال نکنند که چرا این فرد انتخاب نشد.

نماینده مردم تهران در مجلس با یادآوری این که در اواخر دولت گذشته بخشنامه ای به استانداران ابلاغ شده بود که در انتخاب فرمانداران توجهی به نظر نمایندگان نشود، گفت: اگرچه لحن این بخشنامه تند بود اما حرف، حرف درستی بود. به خاطر این که نمایندگان نباید در امور اجرایی دخالت کنند و این رویه غلط باید هرچه زودتر از بین برود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که اگر شما مشاور وزیر کشور بودید چه نظری را درمورد انتخاب استاندار فارس به وی اعلام می کردید، گفت: در این استان باتوجه به وجود برخی دخالت ها باید فردی انتخاب و مسوولیت را برعهده بگیرد که تحت تاثیر فشارهای آنها قرار نگیرد و فردی مستقل باشد.

مطهری ادامه داد: وزیر کشور نباید در برابر این افراد عقب نشینی و نظر خود را اعمال کند و تحت تاثیر فشارها قرار نگیرد.

سید محمد احمدی استاندار پیشین فارس اخیرا به منظور شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی با موافقت وزیر کشور از این مسوولیت استعفا داد.

با استعفای احمدی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حکمی خلیل رضاییان معاون عمرانی این استانداری را با حفظ سمت به عنوان سرپرست استانداری فارس منصوب کرد.

۱۸ نماینده استان فارس در مجلس شورای اسلامی امروز در اعتراض به آنچه که انتصاب استاندار جدید فارس خواندند، پس از رایزنی متعدد با هیات رییسه با اعلام استعفای خود جلسه علنی مجلس را ترک کردند.

برهم زدن کنسرت هایی که ضوابط را رعایت کرده اند کاری غیرقانونی است
مطهری همچنین در پاسخ به سوالی درمورد بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در جمع دانشجویان درمورد برگزاری کنسرت ها و اردوهای مختلط در دانشگاه ها گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب این بود که برای ایجاد نشاط در دانشگاه ها نباید کنسرت یا اردوهای مختلط برگزار کرد و تبعا نظر ایشان درباره برگزاری کنسرت های غیرشرعی بوده است چون به دنبال آن اردوهای مختلط برگزار می شود و در آن اختلاط های بی جا صورت می گیرد که در اسلام به آن اجازه داده نشده است.

وی ادامه داد: بنابراین مقصود ایشان کنسرت های غیرشرعی که همراه با اختلاط و برخی رفتارهای ناخوشایند است، بوده که همین اردوهای مختلط از نظر اسلامی کار درستی نیست.

وی تصریح کرد: البته نمی توانیم از این بیانات نتیجه بگیریم که افرادی دارای مجوز برگزاری کنسرت ها هستند، نمی توانند کنسرت خود را برگزار کنند و باید آن کنسرت ها را برهم زد.

مطهری یادآور شد: برهم زدن کنسرت هایی که ضوابط را رعایت کرده اند کاری غیرقانونی است.

 

 

 

 

دیدگاه

  1. مرحبا به مردحق گو بدون هیچ تعصب جناحی با استناد به قانون وعقل انتقاد می نماید امیدواریم روزی برسد که اکثرا نمایندگانی که مردم انتخاب می نمایند اینچنین باشند

    [پاسخ]

  2. باسلام خدمت همه. نمایندگان محترم این روزای نزدیک به انتخابات بجای برطرف نمودن مشکلات اقتصادی و رفع معضلات کشور چوب لای چرخ دولت می گذارن چیزی که مخلف نظر رهبری معظم .این است شعار همدلی هم زبانی دولت ملت . جای تاسف داره نباید قوه قانونگذاری کشور اختیارات قوه مقننه با استیضاح و استعفا و….محدود کنن.انتظار میره وزیر محترم قهرمانانه از حق طبیعی خودش کوتاه نیاد . درود بر شیخ دیپلمات

    [پاسخ]

  3. بعضی از نماینده گان محترم اصل را رها کرده اند و فرع را چسبیده اند . ( قانون گذاری را رها و نیرو گزینی را انتخاب کرده اند ) .

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط