سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۱۵:۳۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۰ تیر ۱۳۹۴در ۹:۴۹ ب.ظ تعداد بازدید: 585 بازدید کد خبر:39643 چاپ خبر

ظرفیت سد معشوره به یک ششم کاهش یافته است/ این سد تنها آب شرب کوهدشت را تامین خواهد کرد

0

نماینده مردم پلدختر در مجلس:

به گزارش خبرنگار کشکان، پروژه ی سد معشوره (گاوشمار) و وعده و وعیدهای مربوط به آن به یکی از مسائل مهم و روزمره مورد بحث و مناقشه در محافل سیاسی و اجتماعی شهرستان کوهدشت در سال های اخیر تبدیل شده است. این سد از سوی مسئولین امر و کارشناسان تنها راه برون رفت کوهدشت از بحران […]

۴۹۹۳۹_orig

به گزارش خبرنگار کشکان، پروژه ی سد معشوره (گاوشمار) و وعده و وعیدهای مربوط به آن به یکی از مسائل مهم و روزمره مورد بحث و مناقشه در محافل سیاسی و اجتماعی شهرستان کوهدشت در سال های اخیر تبدیل شده است. این سد از سوی مسئولین امر و کارشناسان تنها راه برون رفت کوهدشت از بحران کم آبی و فقر قلمداد شده و اجرایی شدن آن اگرچه در آینده ی نه چندان نزدیک به تنها نقطه ی عطف زندگی مردم محروم این دیار بدل شده است.

اما امروز دکتر علی کائیدی نماینده مردم پلدختر در مجلس در ارتباط با این سد حیاتی به ایسنا گفته است: ظرفیت سد معشوره به یک ششم کاهش یافته است.

کائیدی ادامه داده است: در جلسه هیأت دولت در استان با ایجاد سد معشوره در کوهدشت نیز مخالف بودم و این سد با آن کیفیت اولی ساخته نخواهد شد، چراکه ظرفیت آن به یک ششم کاهش پیدا کرده و تنها آب شرب کوهدشت را تامین خواهد کرد.

وی بیان کرده است: در بودجه سال ۹۴ تنها ۵۰۰ میلیون تومان برای سد معشوره اعتبار در نظر گرفته شده و این در حالیست که وزارت نیرو نیز برای امسال هیچ تخصیص آبی‌ برای آن در نظر نگرفته است. در جلسه هیأت دولت با سازمان‎های ذیربط مکاتبه کردم که ظرفیت سد معشوره به یک ششم ظرفیت اولیه کاهش یافته است و معتقدم که سد معشوره اجرایی نخواهد شد. نماینده مردم پلدختر در مجلس اظهار کرد: با توجه به اقتصاد مقاومتی باید مصرف آب مدیریت شود.

پایگاه خبری کشکان آمادگی دارد توضیحات نماینده و فرماندار کوهدشت در خصوص اظهارات نماینده ی پلدختر در خصوص سد معشوره را جهت تنویر افکار عمومی منعکس نماید.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. با با از اول معلوم بود مردم را سر کار گذاشتن

  [پاسخ]

 2. نگرانی شمابرای خوزستان است نماینده محترم پلدخترنه حوزه انتخابیه خودتان!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 3. اقای نماینده حرفهایت سیاسی کاری است چون انتخابات نزدیکه میخوای از ملکشاهی جانمونی

  [پاسخ]

 4. همشهری نگران میگه

  بیانات نماینده پلدختر عین واقعیته هر چند برا ما کوهدشتیها خیلی تلخ است ولی باید بپذیریم .اقای عبداللهی به صراحت گفتن که بودجه سد معشوره در سال ۹۴ صفر است اما نماینده و استاندار محترم حرف اقای عبداللهی که مجری طرح و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا واز هم استانیهای عزیز و اهل دلفان است را جوری دیگر تعبیر کردن .

  [پاسخ]

 5. هشدار مسئولین آب کشورو استان جواب بدهند.
  در هر پروژه ای باید تمام جوانب امر سنجیده شودتا احداث یک پروژه تعطیلی پروژه ی دیگری را به دنبال نداشته باشد در چند سال گذشته آب رودخانه کشکان به شدت مورد بحث و بهره برداری قرار گرفته است .
  دیروز از کوهدشت به سمت خرم آباد می آمدم در منطقه پل کشکان آب رودخانه بسیار کم شده بود یعنی در آستانه خشک شدن است.حالا تا پلدختر که برسد چیزی از کشکان باقی نمی ماند .
  دوستان من چند سوال دارم خواهشمندم یک مسئولین آب استان جواب بدهند.
  ۱_کشکان از تلاقی رودکاکارضا و چشم زکریا به وجود می آید البته دو سوم آن از کاکارضا می آید در حالیکه اداره آب استان قصد انتقال آب کاکارضا به خرم آباد دارد ودیگر آبی به تنگ گاوشمار برای تشکیل معشوره نمی آید.پس چگونه باید معشوره ساخته شود وقتی آب نیست؟
  ۲_در طول جاده کوهدشت به چگنی لوله های بزرگی برای انتقال آب کشکان به چگنی قرار داده اند ومشغول حفر کانال هستند اگر این مقدار آب از کشکان خارج شود آیا آبی به پایین دست می رسدتااحیانا کسی قانونی یا غیر قانونی برنج بکارد.?
  ۳_یکی از طرح هایی که این روزها سر وصدا می کند ذوب آهن رومشکان است که به شدت به آب نیاز دارد ومسولین قصد دارند باز هم از دایه کشکان برای آنجا آب ببرند در حالی که دیگر این مادر هزار پستان آبی ندارد که به ذوب آهن رومشکان برسد.
  ۴_اگر آب کاکارضا به خرم آباد برده شود که در آینده نزدیک پروژه آن افتتاح می شود دیگر آبی برای معشوره وچگنی وکوهدشت ورومشکان وپلدختر نمی ماند تا چه برسد به اعتراض مردم خوزستان ونمایندگان آنها .آیااین بی تدبیری دولت سابق وفعلی نیست؟
  اینکه گفته می‌شود آینده جنگ آب است دروغ نگفته اند .
  من کارشناس آب یا کشاورزی نیستم یا درست است که همین طور است وجای بسیار تاسف دارد یا نادرست است که مسئولین محترم استان جواب می دهند

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط