سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۱:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۶ تیر ۱۳۹۴در ۱:۰۱ ب.ظ تعداد بازدید: 311 بازدید کد خبر:39498 چاپ خبر

لباس های آینده تغییر رنگ می دهند !

0

گاهی اوقات ممکن است هماهنگ و ست کردن لباس‌های مختلف مثل پیراهن، شلوار یا دامن با یک‌دیگر کار سختی باشد، مخصوصا اگر رنگ‌های مناسب را نداشته باشید.بهتر است بدانید در آینده، این مشکل با خرید لباس‌ها یا حتی گجت‌هایی که قابلیت تغییر رنگ ناگهانی را دارند، حل خواهد شد. این کار به لطف پوست ماهی‌های مرکب (مثل هشت‌پا و هم‌خانواده‌ی آنها) ممکن خواهد بود.

Skin

لازم نیست پوست ماهیان مرکب را به تن کنید! اما پژوهشگران UC Santa Barbara اخیرا کشف کردند که خصوصیات جادویی در ماهیان مرکب کالیفرنیا وجود دارد که آنها را قادر به کنترل رنگ خود کرده است.این قابلیت به کمک زنجیره‌های پروتئینی فراهم شده که به ماهی مرکب اجازه می‌دهد به دلخواه بازتاب‌های نور را تغییر دهد.

دنیل دی‌مارتینی یکی از پژوهشگران این پروژه عنوان می گوید :

تحقیقات جدید ما بر روی مکانیزم‌های سلولی تغییر رنگ ماهی‌های مرکب به ما اجازه داده تا طراحی آزمایشی را برای ساختارهای فتونیک تطبیقی مبتنی بر بازتاب، اصلاح کنیم. در آینده، این ویژگی می‌تواند کاربرد زیادی برای ایجاد مواد اپتیکال مصنوعی داشته باشد.

بنابراین، یافته‌ی این محققان نشان می‌دهد که در آینده ما می‌توانیم دستگاه‌ها یا حتی پوشاکی با این پوست ترکیبی تولید کنیم که رنگ‌شان متناسب با محیط اطراف تغییر می‌کند. این فناوری می‌تواند استتار را به مرحله‌ی بالاتری ببرد و کسی که آن را پوشیده می‌تواند اگر بخواهد تقریبا نامرئی شود.
البته ایده‌ای مشابه در یک انیمیشن ژاپنی (انیمه) با عنوان Psycho-Pass مطرح شده بود.

منبع : ubergizmo

سرویس فناوری کشکان/رامین نجفی

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط