سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۳:۳۳:۰۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۶ تیر ۱۳۹۴در ۹:۵۰ ق.ظ تعداد بازدید: 1,141 بازدید کد خبر:39474 چاپ خبر

طایفه‌بازی و قوم‌گرایی در پلدختر بیداد می‌کند/ تبعات ذوب آهن رومشگان و سد معشوره برای پلدختر

0

عضو شورای شهر پلدختر گفت: طایفه‌بازی و قوم‌گرایی در این شهر به ویژه در برخی تصمیمات شورای شهر بیداد می‌کند. به گزارش کشکان به نقل از ایلنا ، “ماندانا آکسونیان”  در نشست سالروز تاسیس شهرداری‌ها و دهیاری‌ها افزود: اعضای شورای شهر باید زبان گویای مردم باشند اما متاسفانه هنوز یاد نگرفته‌ایم که قانونمند باشیم. وی […]

۴۶۷۱۰

عضو شورای شهر پلدختر گفت: طایفه‌بازی و قوم‌گرایی در این شهر به ویژه در برخی تصمیمات شورای شهر بیداد می‌کند.

به گزارش کشکان به نقل از ایلنا ، “ماندانا آکسونیان”  در نشست سالروز تاسیس شهرداری‌ها و دهیاری‌ها افزود: اعضای شورای شهر باید زبان گویای مردم باشند اما متاسفانه هنوز یاد نگرفته‌ایم که قانونمند باشیم.

وی تصریح کرد: به فکر طایفه بازی و قوم‌گرایی با قانونمند بودن مغایرت دارد و این تفکر برای شهر پلدختر بسیار خطرناک است.

وی گفت: شهروندان مسایل را رصد و کارها و فعالیت‌ها را لمس و عملکرد شورای شهر را مشاهده می‌کنند که به تشریح مصادیق طایفه‌بازی نیازی نیست.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم وظیفه است افزود: مسایل حاشیه‌ای و قرابت فامیلی و قوم‌گرایی باید در شورای شهر کنار گذاشته شود و معیار ارزیابی قانون و کارآمدی باشد .

عضو شورای شهر پلدختر به معضل برداشت آب از رودخانه کشکان برای کارخانه ذوب آهن رومشکان اشاره کرد و گفت: در صورتی که سد معشوره در شهرستان کوهدشت احداث شود علاوه بر تبعات احتمالی برای شهرستان پلدختر که در پایین دست این سد قراردارد این شهرستان را با مشکل جدی مواجه می سازد .

آکسونیان افزود: در صورتی که این کار عملی شود،کشاورزی شهرستان پلدختر از بین خواهد رفت و مردم دیگر شغلی نخواهند داشت.

وی از امام جمعه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار پلدختر خواست مانع صدور مجوز سد معشوره و ذوب آهن رومشکان شوند و برای رفع این مشکل فکر اساسی کنند.

عضو شورای اسلامی شهر پلدختر گفت: اگر فکر و تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده نشود بیم آن می‌رود که شهرستان در آینده با بحران آب روبرو شود.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. مخالفت در ابرسانی به کوهدشت و رومشکان باز ایده قوم گرایی است پلدختر که به همه اب کشکان نیاز نداردا امادشتهای وسیع کوهدشت ورومشکان وطرهان با خاک بسیار حاصلخیزوبا انبوه جمعیت جویای کار برای خودکفایی کشاورزی ملی تشنه وهلاک روان ابهای همجوار کشکان وسیمره هستند.

  [پاسخ]

 2. ذوب اهن رومشکان که کار اشتباهی است ولی کی آقایان اعتراف کنند را نمی دانم
  ولی سد کار مثبتی است

  [پاسخ]

 3. شما که خانم آکسونیان به یک طایفه بزرگ و موثر در بالاگریوه تعلق دارید طوایف و اقوام در پروسه توسعه درصورتی که به خوبی از پتانسیل آنها استفاده شود نه تنها مانع توسعه نیستند بلکه میتوانند در بسیاری از امور مسیر توسعه را تسهیل نمایند

  [پاسخ]

 4. خانم آکسونیان!
  برای اظهار نظر در هر موضوعی، حداقلی از دانش در باره آن موضوع لازم است.
  داشتن یک عنوان یا موقعیت که تحت شرایط هیجان و از مسیر طبیعی حاصل نشده است برای نظر دادن کافی نیست.
  الف: معشوره قرار بوده بخشی از آبی را که در فصل زمستان از لرستان خارج و به خوزستان و هورالعظیم میرود در خود ذخیره کند نه آبی را که تابستان از سرشاخه ها می آید.
  ب: عضو شورای شهر را چه به آب کشاورزی! برنامه ریزی و مبلمان شهری و بوی خوش جداول شهر! به شورای شهر مربوط است.

  [پاسخ]

 5. ماشاله به این اظهار نظر . تمام نمایندگان و مسئولین استان دارند تلاش میکنن این سد راه اندازی شود و از خروج این همه سیلاب عظیم زمستانه از استان جلوگیری کنن. قطعا شهرستان پلدختر نیز از این موهبت برخوردار خواهد شد . تمام تلاش نمایندگان خوزستان و لابی گری ایشان هم در راستای لغو مجوز این سد است تا لرستان بی نصیب بماند و آبهای خروجی در پشت سدهای خوزستان جمع گردد . خواهر گرامی شما به وظایف خودتون برسید . این یک طرح عظیم ملی است . هر چند آنقدر تیشه به ریشه اش خورده و پر و بالش را زدن که فعلا فقط اسمی ازش مانده

  [پاسخ]

 6. باسلام خانم اکسونیان ایا تبعیضی که شما بیان کرده اید مشروعیت شما را در شورای شهر زیرسوال نمی برد چه کوهدشت وچه پلدختر همه یکی هستیم پس شما به فکر مبلمان شهری باشیدنه اختلاف

  [پاسخ]

 7. ضمن سلام خدمت سرکار خانم اکسونیان ، اگر برای اشتغال اختیار تام دست جنابعالی باشد بجز بچه های پلدختر اجازه بکار گیری به هیچ نفر دیگری نمی دادید که این مصداق همان طایفه بازی است که به مردم پلدختر تذکر داده اید. پس بهتر است هرچه برای خود می پسندید برای دیگران هم دوست داشته باشید .

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط