سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۱:۰۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۲ تیر ۱۳۹۴در ۱۱:۴۸ ق.ظ تعداد بازدید: 1,390 بازدید کد خبر:39413 چاپ خبر

شهرداری، قربانی شورای شهر/ «شورای شهر» چالشی برای شهر کوهدشت

0

سیده مرضیه طباطبایی

سیده مرضیه طباطبایی:‌ هرچند یکی از بزرگ‌ترین وظایف شوراهای شهر، انتخاب و عزل شهردار است اما بی‌گمان بزرگ‌ترین وظیفه‌ی آن‌ها نیست. شوربختانه در شهرستان کوهدشت، این کار به بزرگ‌ترین وظیفه‌ی آن‌ها تبدیل شده است. سال‌ها است از آغازبه‌کار شوراهای شهر در ایران می‌گذرد و افراد بسیاری با انتخاب مردم عضو این شورا شده‌اند. در بسیاری […]

۶۷

سیده مرضیه طباطبایی:‌ هرچند یکی از بزرگ‌ترین وظایف شوراهای شهر، انتخاب و عزل شهردار است اما بی‌گمان بزرگ‌ترین وظیفه‌ی آن‌ها نیست. شوربختانه در شهرستان کوهدشت، این کار به بزرگ‌ترین وظیفه‌ی آن‌ها تبدیل شده است.

سال‌ها است از آغازبه‌کار شوراهای شهر در ایران می‌گذرد و افراد بسیاری با انتخاب مردم عضو این شورا شده‌اند. در بسیاری از شهرها شوراها، یاری‌های بسیاری به شهرداری‌ها در راه آبادان و بهبود کارها رسانده‌اند و منبع تحولات خوبی بوده‌اند؛ اما در کوهدشت هرگز چنین نبوده است.

دو سال است که از انتخابات شورای شهر می‌گذرد و اندک‌اندک هر کدام از اعضا با وظایفشان در شورا آشنا شده‌اند و خود را برای هم‌کاری با شهرداری‌ها برای آبادانی شهرشان آماده کرده‌اند، بااین وجود شوراهای شهر کوهدشت که بخشی از آن‌ها برای نخستین‌بار بر این جایگاه تکیه زده‌اند، شگفتی شهروندان را برانگیخته‌اند. «بسیاری» از آن‌ها نه‌تنها هیچ سنگی از پیش پای لنگ شهرداری برنداشته‌اند بلکه گودال‌های بی‌شماری را در راه آن‌ کنده‌اند. با روی‌کار آمدن این شوراها، برای سه ماه شهرداری کوهدشت، توسط سرپرست «کامران کوشکی» اداره شد. چندی نگذشت که شورا برای خروج شهر از چالش نداشتن شهردار، مهندس «مراد کرمی» را با اکثریت آرا برای شهرداری برگزید. انتخاب این شهردار کاردان، روزنه‌ی امیدی را در دل مردم کوهدشت روشن کرد. اما چندی نگذشت که شورای شهر، شیرینی این رخ‌داد را در کام مردم تلخ کرد. شورا در اقدامی نسنجیده و شتاب‌زده، کرمی را از جایگاه شهردار عزل و برکنار کرد. شورا «منصور حیدری» را به عنوان سرپرست، بر شهرداری کوهدشت گماشت. این سرپرست نیز پس از شش ماه برکنار شد و جای خود را با اکثریت آرا به «رحیم جافری» داد.

در این یک سالی که سه‌بار شهرداری دست‌خوش دگرگونی شد، تنها این مهندس کرمی بود که توانست در اندک زمانی کارهایی را انجام دهد و دو سرپرست دیگر، هرگز فرصت و توان انجام کاری را از سوی شورای شهر نیافتند.

اما اکنون دکتر رحیم جافری؛ پنج ماه است که شهردار است. او که در آغاز و با داشتن هشت رای از نه رای شوراها، نوید دوره‌ای طولانی در مسند شهرداری کوهدشت را می‌داد؛ اما امروز به سرنوشت پیشینیان خود دچار شده است. اکنون او سرگرم نبرد در دو جبهه است؛ نخست با شوراهای شگفت‌انگیزی که هرگز هیچ شهرداری که خواسته‌های بحث برانگیزشان را برآورده نکند را نخواهند پسندید و دوم، نابسامانی‌های بی‌شمار شهر ناشی از سالیان متوالی.

اما رحیم جافری شهردار گمنامی نیست و بی‌گمان با خواسته‌های غیرقانونی، چه از سوی شوراها و چه از سوی هر کسی دیگر، به آسانی کنار نخواهد آمد. او دارای سوابقی است که هرکدامشان از توان وی حکایت می‌کنند.

هفت سال شهردار باغ‌ملک

چهار سال شهردار الشتر

چهار سال شهردار ایزه

یک‌سال و نیم شهردار فرخ‌شهر

دو سال مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز خرم‌آباد

چهار سال نماینده‌ی شهرداران استان خوزستان در سازمان شهرداری‌ها و دهداری‌های کل کشور

نایب رییس هیات مدیره‌ی شرکت سهامی خاص شهرداری‌های کل کشور

عضو هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری‌های استان لرستان

عضو هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری‌های استان خوزستان

کارشناس رسمی دادگستری در رشته‌ی شهرسازی

دکترای شهرسازی

تنها بخشی از رزومه‌ی جافری است.

جافری، شهرداری بود که در اندک زمانی توانست با تکنیکی ویژه و گذاشتن موانع بتنی(نیوجرسی) در روبه‌روی مغازه‌هایی که عادت و اعتقاد به پرداخت عوارض ندارند و همواره از مالیات فرار می‌کنند، بخشی از عوارض معوقه را به خزانه‌ی خالی شهرداری کوهدشت واریز کند و تا پایان سال ۱۳۹۳ خورشیدی، دست‌مزد معوقه‌ی شش ماهه‌ی کارکنان شهرداری را تسویه کند.

او کارهای دیگری را نیز انجام داده است که از آن میان می‌توان موارد زیر را یاد کرد:

۱-  دو ناحیه کردن شهر کوهدشت

۲-  احداث بلوار ورودی شهر و دروازه قرآن

۳-  برون‌سپاری بخش خدماتی و فضای سبز و بخش خصوصی برای خدمت بیش‌تر و تنظیف شهر برای نخستین‌بار در شهرداری کوهدشت

۴-  آسفالت و لکه‌گیری خیابان و کوچه‌های شهر

۵-  تجهیز مبلمان شهری( نورپردازی و…)

۶- سامان‌دهی نیروی انسانی

۷- احداث سالن خدمات متمرکز

۸- تجهیز شهرداری به نرم‌افزارهای رایانه‌ای در راستای تبدیل شدن به شهرداری الکترونیک

به تشخیص جافری، برای برون رفت از بحرانی که گریبان‌گیر شهرداری کوهدشت شده است سه راه‌کار وجود دارد:

۱ – پرهیز از هرگونه نگاه تبعیض‌آمیز در گرفتن عوارض از شهروندان.

این راه‌کار چند دستاورد را درپی خواهد داشت، نخست کسب درآمد برای شهرداری؛ دوم به‌دست‌آوردن اعتماد شهروندان.

بدبختانه شورای شهر کوهدشت، به‌سختی با این کار مخالفت کرد و به جمع‌آوری موانع بتنی گذاشته شده در روبه‌روی مغازه‌ی شهروندانی که در سنوات متوالی از دادن عوارض خودداری کرده‌بودند پرداخت. تضعیف قدرت اجرایی شهرداری، باعث شده بود که این افراد متمکن بدون توجه چندان به قوانین، دست به احداث مراکز خرید و ساختمان‌ها و مستغلات گوناگون زده و با پشت‌گرمی برخی از بستگان خود در شورای شهر؛ عوارض خود را پرداخت نکنند. شماری از اعضای شورای کنونی، هم‌چنان در برابر عوض شدن این وضعیت مقاومت می‌کنند و منافع این افراد را بر منافع همه‌ی شهر ترجیح می‌دهند.

۲ – برون سپاری امور خدماتی به بخش خصوصی.

این کار روشی آزمایش شده در همه‌ی جهان است و اعمال نظارت بیش‌تر و دقیق‌تر را درپی‌خواهد داشت. هم‌چنین، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، جلوگیری از ورود نیروی انسانی به پیکره‌ی شکننده‌ی شهرداری، افزایش کیفیت خدمات دهی و… را در پی دارد. اما گویا شورا با این راه‌کار نیز مخالفت و مانع از انجام آن است.

۳ – آزادی عمل شهردار در مهره‌چینی نیروهای انسانی.

بی‌گمان شهردار، بهتر از هر کسی می‌داند که چه‌نیرویی باید در کجا کار کند و چه جایی نیاز به نیروی بیش‌تر دارد، آزاد بودن دست شهردار در مهره‌چینی نیروی انسانی، انسجام بیش‌تر و بهتر شهرداری را در پی خواهد داشت و توجه شوراها را به‌جای تلاش برای وارد کردن نیروی انسانی و یا مخالفت با نیرویی که در شهرداری کار می‌کند؛ به کارهای مهم‌تر معطوف خواهد کرد.

شوربختانه شورای کوهدشت با دخالت مستقیم عنان اختیار را از دست شهردار ربود و بر روی همه‌ی کارهای شهرداری چه آن‌هایی که وظیفه‌ی شهردار است و چه آن‌هایی که به شورا مربوط نیست چنبر زد و هیچ‌کدام را نیز به‌درستی انجام نداد.

از سویی، شماری از اعضای شورای شهر، به‌جای دادن طرح و برنامه و تنها برای دامن‌زدن به لج‌بازی‌های شخصی، شهردار و شهر کوهدشت را با موانع بسیاری روبه‌رو ساخته و با کارشکنی‌های پیاپی، انجام هر کار مفیدی را ناممکن ساخته‌اند. کار به‌جایی رسیده‌است که بسیاری از مردم، از انتخاب و اعتماد خود به برخی اعضای شورا پشیمان شده و خواهان دخالت مقامات بالاتر ازجمله استانداری برای برخورد با آن‌ها شده‌اند.

مردم براین باورند که کار شوراها، یاری دادن به شهردار و نیروهای شهرداری است و هر شهرداری برای آن‌که بتواند کار خود را  به درستی انجام دهد نیاز به زمان دارد. اما شوربختانه بخشی از شوراها هرگز در این مسیر گام برنمی‌دارند.

شاید کم‌ترین انتظار مردم از شوراها، دست برداشتن آن‌ها از تسویه‌حساب‌های شخصی و همکاری با شهردار باشد. چنان‌چه این‌بار شوراها، دست به برکناری شهردار بزنند، نه‌تنها با واکنش مردم روبه‌رو خواهند شد بلکه مردم خواهان برخورد استانداری و مقامات کشوری با آن‌ها هستند. بی‌گمان برکناری چندین‌باره‌ی شهرداران؛ مردم شهرستان را تا همیشه از شورا ناامید خواهد کرد. شورا نباید از یاد ببرد که مهندس کرمی را بیهوده و بدون داشتن دلایل محکمه‌پسند برکنار کرد و اگر وی(کرمی) می‌خواست، می توانست پایشان را به محاکم قضایی باز کند.

شاید بهترین کار در این هنگام، همکاری با شهردار و یاری‌رساندن به وی، برای انجام کارهایی است که آغاز کرده است و باید به انجام برساند. در این روزهای سخت و پرچالش در شهرداری کوهدشت؛ بودن جافری و آزاد گذاشتن دست او، برابر با بازگشت نسبی آرامش به شهر و بسته شدن دست کسانی است که همیشه به شهر و شهرداری کوهدشت آسیب زده‌اند.

هم اکنون برخی از شوراها دست‌به‌کاری شگفت‌تر زده‌اند؛ آن‌ها که پس از برکناری کرمی باتجربه، چندان نمی‌خواهند خود را عامل برکناری جافری کاردان و کار کشته بدانند، نخست دست به محدود کردن وی در انجام کارهایش زده‌اند و با تحریک مردم به بهانه‌ی کم کاری شهردار و پرداخت نکردن حقوق کارمندان؛ می‌خواهند مردم و کارمندان شهرداری را در روبه‌روی وی قرار دهند و زمینه‌ی برکناری او را آماده کنند.

پرسش این‌جاست؛ به‌راستی مردم محروم کوهدشت چه سودی از این کارهای شورا می‌برند؟ چرا باید شورا این اندازه موضوع انتخاب و برکناری شهردار را بزرگ کند؟ سود شورا از این کار چیست؟

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. خانم طباطبایی باسلام، اولا جافری دکتر نیست پس نباید با لقب دکتر خطابش کرد با فرض اینکه دانشجوی دکتری هم باشد لقب دکتر فعلا مناسب نیست دوما ایشان تاکنون کار خارق العاده ای انجام نداده اند سوما از کجا معلومه که در شهرداریهای دیگر موفق بوده به فرض اینکه موفق بوده این شهر هم جمعیتتش زیادتره هم اوضاع و ریخت شهری آن با شهرهای دیگر فرق می کند،حتی سرپرست ها هم کار عمرانی انجام داده اند شاید بیشتر از جافری، پس خواهشا چشم بسته یا احساساتی از ایشان حمایت نکنید چون شهر ما
  عقب مانده

  [پاسخ]

  درویش در :

  تاکور شود هر آنکه نتواند دید.آقایان ۲۰ ساله کارمند شهردارین چه گلی به سر ما زدند. دوصد گفته چو نیم کردار نیست

  [پاسخ]

  شهروند واقعی در :

  حرف حق که جواب نداره واقعا چه کار مهمی انجام داده که اینقدر مدافش هستید

  [پاسخ]

  هنری در :

  باسلام.شما ازکجا میدونید دکتر نیست؟ محض اطلاتون دکتره.بعدشم ایشون سه ماهه اومده انتظار داری موشک هوا کنه؟ الانم آقایون شورا دارن اشتباه قبلی یعنی استیضاح آقای کرمی رو انجام میدن که واقعآ جای تعصف داشت.

  [پاسخ]

  روستاوند در :

  تعصف؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 2. مهم ترین علت استیضاح این است؛ که آقای شهردار ناهماهنگی ها و عدم همکاری آقای علی نجات نوعلی را به استاندار محترم گزارش داده.
  و ایشان الان طرح استیضاح شهردار را در شواری شهر مطرح کرده و به همه اعضا فشار می آورد.

  [پاسخ]

  شهروند واقعی در :

  منبع آگاه آیا الشتر تا حالا یه شهردار کوهدشتی دیده. نوبرشه , چه قدر بیگانه پرستید.اگه تو این شهرها هم اینجوری کار کرده پس وای به حال اونها هم.

  [پاسخ]

  ادینه وند در :

  از اطلاعی که دادی متشکرم منبع اگاه

  [پاسخ]

 3. بنظرمن شورای شهر بجز در کلان شهر ها ومراکز استان ها باید برچیده شود ونمایندگان استان باید درمجلس این موضوع رو مطرح کنند….

  [پاسخ]

 4. رزومه شهردارقابل دفاع است عملکرد شورا الله اعلم

  [پاسخ]

 5. هر روز یک شهردار

  [پاسخ]

 6. ازتایید تا استیضاح شهردار جافری

  گراوند با عنوان این که توانمندی ، تخصص و دلسوزی شهردار جافری را برای توسعه و آبادانی کوهدشت قبول داشته و دارم اما با این وجود یک نفر به تنهایی نمی تواند تمام کننده باشد و این می رساند که برای حل مشکلات ریشه ای کوهدشت بایستی سطح مشارکت شهروندان را به بالاترین سطح ممکن برسانیم آن هم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال همدلی و همزبانی بین دولت و ملت مزین گردیده است .

  [پاسخ]

 7. نکته قابل توجه این است که مقایسه کنیم نظم و خدمات زمان آقای کرمی با ایشان را و بعد به ایراد سخنرانی بپردازم بنده از عملکرد شورای شهر کوهدشت دفاع نمیکنم چون فقط به دلایل شخصی فرد خدومی چون آقای کرمی را استیضاح کردند ولی قضیه آقای جافری کاملا منطقیه ایشان مدت چهار ماه چه کاری برای شهر انجام دادند . برای نمونه دوماه تمام در این فصل گرما کدام جدول کوهدشت پاک شد .
  یک خواهش از رسانه های محترم یک مصاحبه از عملکرد آقای جافری و آقای کرمی و حتی آقای منصوری سرپرست رو به مردم ارائه دهند .

  [پاسخ]

  شهروند واقعی در :

  ما شهردار بومی میخوایم والسلام

  [پاسخ]

  درویشی در :

  کوی پاسداران . خیابان رهبری. تازه آباد. و….
  درضمن کارمندان شهرداری کار خودشونو انجام بدن و خداوکیلی کوتاهی نکنن. کار رو زمین نمی مونه.

  [پاسخ]

 8. این شورای شهر بدترین شورای سهر کوهدشت بوده شک نکنید تحسن می کنیم تا استاندار منحلش کنه

  [پاسخ]

 9. کارمند شهرداری

  خانم طباطبایی اولا ما دروازه قرآنی در کوهدشت ندیدیم دوما در زمان سرپرستی شهرداری قبل از آقای جافری پنج ماه کامل حقوق با اضافه کاری کلیه نیروها اعم از کارمند و کارگر پرداخت شددر صورتی که جافری سه ماه حقوق بدون اضافه کاری پرداخت کرد و آن را شش ماه کرد و برای خودش بنر تقدیر نصب کرد وپول آن حقوق هم با رایزنی قبلی ها از سازمان امور مالیاتی جذب شده بود و همین حالا تمام نیروهای شهرداری اعم از کارمند و کارگر سه ماهه که حقوق نگرفته اند,در ثانی چراغانی میادین در زمان قبلی ها انجام گرفته شده بود,واین جافری شما اگر برای کمک به شهرداری کوهدشت آمده است چرا بین کارمندان تبعیض قاءل می شود به یک نور چشمی ما هی پنج میلیون حقوق می دهد وبه دیگری هیچ.و در ضمن با نصب نیوجرسی کوهدشت را تبدیل به فلسطین کرده بود حتی بدتر واین توهینی به شعور همه شهروندان بود در صورتی که قبلی ها اگر کسی عوارض پرداخت نمی کرد مغازه یا آن محل را پلمپ می کردند و چهره شهر هم دلگیر و مخدوش نمی شد در ضمن ما در شهرمان افرادی داریم که خیلی از جافری قدرترند ولی ادعا نمی کنند.

  [پاسخ]

 10. استیضاح حق قانونی شورای شهر است. اونها نماینده مردم هستند.

  [پاسخ]

 11. سيد مجتبي حسيني (هيربُد)

  شورای شهر، داره به یک معزل تبدیل میشه متاسفانه
  یکی پیدا میشه بگه کارشون چیه؟
  چه خدمتی انجام دادن تا حالا ؟؟

  [پاسخ]

  هنری در :

  دقیقآ

  [پاسخ]

  روستاوند در :

  مشتبا ! معزل ؟؟؟؟!!!!!!! معزل؟؟؟؟؟!!!!!! وییییییییییییییییییی خودااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 12. باسلام .از اعضای محترم شورای اسلامی شهر خواهشمندیم بیشتر از این وجه خود را پیش شهروندان از بین نبرند. تا حالا کارنامه قابل قبولی در زمینه شهرداری از خودشان نشان نداده اند .مردم از اقای دکتر جافری راضی اند ایشان فردی کاردان و لایق هستند.اجازه بدید کارش انجام بده.از جناب استاندار محترم هم خواهشمندیم پا در میانی بکنه.

  [پاسخ]

  اصلاح طلب در :

  شما حق داری ک راضی باشی چون که خیابان شما با واسطه گری از اعضای شورا آسفالت شده

  [پاسخ]

 13. از اول کوهدشت شورای خوبی نداشت …

  [پاسخ]

 14. این شورا باید منحل شود.

  [پاسخ]

 15. خیلی به خودتون فشار نیارین چه شورا چه شهردار همه به فکر خودشونن،انقدم تحسن و اعتراز و…نکنید چون آسیبی ک بهتون میرسه بیشتر از سکوته…ما ک از این شهردار جز ۴تا کوچه که آسفالت کرده بیشتر ندیدیم،که شهردارای سابق هم در همین حد بودن،درضمن آقای جافری با توزیع سمت هایی ک داشتن نشون دادن ک اصلأ لایق شناس نیستن و کاملأ سیاسی و ب نفع اصولگرایان عمل میکنه

  [پاسخ]

 16. اول باید عرض کنم ک آقای جافری از هفت روز هفته شاید دو روز تو شهرداری باشن اون دو روز هم به صورت کامل حضور نداره. دوم تبعیضی ک در پرداخت حقوق بین کارکنان قائل میشن رو نمیشه چشم پوشی کرد و در مورد زیبا سازی شهر. هم باید بگم که این وسایل مربوط به دوره های قبل بوده ک ایشون نصب کردن و آسفالت هم ک سفارشی انجام میشه نور چشمی های شهردار تو هر خیابونی ک باشن اون خیابون آسفالت میشه. خواهشا فقط نگید ک آقای جافری چند سال شهردار فلان شهر بوده آیا آقای جافری کارنامه ی خوبی داشته ؟؟؟ مردم شهر ما ساده ان چند تا لامپ به میدون بستن دیگه فک میکنن ک این شهردار خوبیه….

  [پاسخ]

 17. تا زمانی که همدلی وهم زبانی نباشد وهرکس سعی در به کرسی نشاندن فقط ایده ومنش خود داشته باشد و کار به کاردان واگذار نگردد اوضاع نابسامان با دامن زدن به اختلاف نظر کمکی به عمران وابادی کوهدشت نخواهد شد.

  [پاسخ]

 18. سرکارخانم طباطبایی متاسفانه مقاله جنابعالی بیشتر به یک رپرتاژ شبیه است وخالی از ادب وحاوی نکاتی توهین آمیز نسبت به نمایندگان مردم در شورا،شک نکنید ایشان دکترنیست ومتاسفانه کردانیسم کردن،حلا خیلی هم مهم نیست که دکتر باشند یا نباشند یه دیپلم باتجربه که عقل درستی هم داشته باشه اگر به همکاراش تکیه کنه موفق میشه،بیلان کاری ارایه شده به نیابت شهردار خیلی غیرمنصفانه است،لابد از پرداخت های شهردار به برخی جراید اطلاع دارید برای آشنایی با حقایقی تلخ لطف بفرمایید سری به شهرداری بزنید

  [پاسخ]

 19. در پاسخ به کسانی که می‌گویند شهردار بومی می‌خواهیم باید گفت، ما در کوهدشت از یک خانواده دو شهردار بومی داشته ایم. اوضاع کوهدشت در آن سال‌ها نیاز به گفتن ندارد. از سویی، ای‌کاش کوهدشت مانند فلسطین بود که نیست. چه‌چیز این شهر سرجایش هست که اکنون چند مانع بتنی باعث برهم ریختن آن نظم و زیبایی شده است؟ اگر پولدارهای شهر عوارض‌خود را می‌دادند هرگز شهرداری برای گرفتن عوارض، جلوی مغازه‌ی آن‌ها نیوجرسی نمی‌گذاشت. از سویی، چرا گناه کم‌کاری و بدبختی شهر کوهدشت را به دوش شهرداری می‌اندازیم که هنوز شوراها اجازه ی هیچ کاری به وی نداده‌اند؟ کمی بیاییم در قضاوت‌های خودمان بازنگری کنیم. امروز با عوض شدن شهردار نه تنها دردی از شهر دوا نمی‌شود بلکه دوباره چندین گام به عقب برگشته و میدان را برای جولان دادن شوراها باز گذاشته‌ایم. کوهدشت اکنون نیاز به اقدام مردم و مسوولان در برابر یرخی از شوراها دارد.

  [پاسخ]

  آشنا در :

  ببینید نیوجرسی ها جلوی مغازه چه کسانی گذاشته شده است؟کسانی که با توجه به شناخت من ارتباطی با باندها و گروههای سیاسی و متنفذ شهر ندارند یا به تعبیری از رانت اتصال به قدرت بی بهره اند،یعنی تخلف از قانون در کوهدشت به همان چند مورد خاص محدود است؟تکلیف دیگرانی که تخلفات بزرگتر کرده اند و مصون از پیگیری ،چه می شود؟می دانم که این بازی را شورا و کارمندان بومی شهرداری مدیریت می کنند اما همین مسئله نالایقی جافری را نشان میدهد که وارد چنین بازی در محیطی شده است که به اذعان خودش شناختی از آن ندارد و اعضای شورا و کارمندان شهرداری آنرا مطابق امیال و منافع خودشان پیش می برند.

  [پاسخ]

 20. تنها شهرداران تاریخ کوهدشت : مهندس کرمی شهردار مردم و مرحوم دلیجانی شهردار دولت (نومون وه یکی ناو)

  [پاسخ]

 21. جناب کارمند شهرداری این که آقادکترنیستن به فرض درست باشد آیااین راشورازمان انتخاب ایشان نمیدانست متاسفم همه شهرمیبینند که این آقاچندقدم برداشته اند ۱دوناحیه شدن شهرداری ۲تفکیک واحدساختمان برای آسان شدن کارارباب رجوع۳خریداری سطل زباله که نشان ازعقب ماندگی ماست که الان باید غصه بخوریم که یکی ازاقدامات جناب جافری خریداری سطل زباله است نشان میده که شهرداران قبلی چه بلای برسراین شهرآورده اند ۴مهمترین اقدام این آقامبارزه باکارمندان زیردرخت نشین (دوستان زیردرخت نشین)وقطع اضافه کارهای دروغی بود که آقایان بدون حساب وکتاب دریافت می کردند

  [پاسخ]

 22. …تمام جاهای مشخص شده برای فضای سبز و پارک به ساختمان مسکونی تبدیل شد نمی دانم سرانه فضای سبز کوهدشت چقدر است ای کاش با فضای سبز دلفان مقایسه میشد یک پارک در میدان کشاورز است سری به انجا بزنید جای نشستن نداره این قدر شلوغه باید کسانیکه مسئولیت بعهده میگیرند بفکر شهر و مردم ان باشند نه اقوام و آشنایان چند پارکی که در این شهر وجود دارد در دوره مرحوم دلیجانی بوده روحش شاد

  [پاسخ]

 23. به خدای بزرگ سوگند می خورم انجه می نویسم حقیقت دارد.
  کارمندان زیر درخت نشین هر کدام عوارض را به گونه ای و با فرمولی خاص محاسبه می کردند. تمام کارمندان شهرداری توان محاسبه دقیق عوارض ساخت و ساز را ندارند به گونه ای که همه چیز را به صورت علی الحساب در نظر می گیرند. حرف زدن منظقی از طرف حتی یک نفر از کارمندان ومدیران شهرداری را ندیدم ( سوگند به خدای واحد که در صدق گفتارم شک نکنید)خیلی دلم گرفت از اینکه مصدر نشینان شهرم این چنیند. تقریبا طی سه سال نزدیک به ۲۰ میلیون عوارض پرداخت کرده ام . دریغ از یکبار پاک کردن جدول روبه روی منزلم. بیلان کاری شهرداران و یکی از افتخاراتشان پرداخت حقوق معوقه کارمندان بیسواد مجموعه شهرداری است. …من که دارم از این شهر می رم یعنی رفتم. چون بیست سال منتظر تغییر ماندم ولی چیزی تغییر پیدا نکرد

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط