سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۴:۰۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۸ تیر ۱۳۹۴در ۶:۳۵ ب.ظ تعداد بازدید: 1,288 بازدید کد خبر:39290 چاپ خبر

میراث فرهنگی بی سرپرست کوهدشت!

0

قابل توجه نماینده‌ و فرماندار کوهدشت و مدیرکل میراث فرهنگی لرستان

کشکان: سیاسی کاری برای کوهدشت برکات زیادی داشته و تازه‌ترین دست‌آوردش نصیب میراث فرهنگی شهرستان شده است. کوهدشتی که به گواه آثار بی‌بدیلش و به شاهدی نقش‌ها و مفرغ هایش در حوزه‌ی میراث فرهنگی در دنیا حرف برای گفتن دارد این روزها اداره ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری‌اش بی‌مدیر و حتی بی‌سرپرست به […]

Untitled-11

کشکان: سیاسی کاری برای کوهدشت برکات زیادی داشته و تازه‌ترین دست‌آوردش نصیب میراث فرهنگی شهرستان شده است. کوهدشتی که به گواه آثار بی‌بدیلش و به شاهدی نقش‌ها و مفرغ هایش در حوزه‌ی میراث فرهنگی در دنیا حرف برای گفتن دارد این روزها اداره ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری‌اش بی‌مدیر و حتی بی‌سرپرست به حال خود رها شده است.
دو سه هفته پیش بود که فرماندار کوهدشت در گفتگو با خبرنگار «نشریه بلوطستان» وضعیت میراث فرهنگی شهرستان را نامناسب دانسته و در پاسخ به این پرسش چرا باید میراث فرهنگی شهر اینگونه بودن متولی باشد و حتی سرپرستی برای اداره‌ی آن انتخاب نشود، اظهار داشته بود: انتقادات وارده به این بخش را قبول دارم، به همین خاطر، به زودی مدیری شایسته از بین مجموعه‌ی میراث معرفی خواهد شد که هم توانمند باشد و هم دل‌سوز و هم پارامترهای لازم را برای مدیریت این مهم دارا باشد تا ظرفیت‌های عظیم نهفته در میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان را پویا کند.
با این حال پس از گذشت حدود یک ماه میراث کوهدشت بی مدیر و بی سرپرست در خواب خرگوشی به سر می‌برد.

البته شنیده‌ها حاکیست فرماندار محترم، تلاش زیادی برای معرفی فردی با مشخصات بالا از خود نشان داده اما احتمالا چون فرد مورد نظر هم‌باند برخی‌ها تصمیم‌گیران نبوده عذرش را خواسته‌اند.
انتخابات نزدیک است و مدعیان کرسی بهارستان همه خود را دلسوز و غمخوار مردم نشان می‌دهند اما مردم خوب است این موارد را در نظر داشته باشند و کسی را برگزینند که برای خیل انبوه جوانان بیکار شهرشان دل می سوزاند و خدمت‌گزاری برایشان معرفی کند که توان آن را دارد گره‌ای از کار فرو بسته‌شان بگشاید نه اینکه دل به کسی بندند که تنها استدلالش «کسی باشد از حلقه‌ی یاران من» است.
امیدواریم نماینده‌ی محترم، فرماندار پرتلاش و مدیرکل میراث فرهنگی لرستان با هم‌فکری و تعامل هرچه سریع‌تر به توافقی برسند و ادراه‌ی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهر را از این وضعیت برهانند و کسی از مجموعه‌ی میراث که توانایی و آشنایی با کار را دارد به عنوان مدیر برگزینند.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. با سلام خدمت اقاى دوست محمدى عزیز هرجند بى ربط به خبر مى باشه لطف کنید درسایتتان خبر حذف به ناحق یارانه فرهنکیان واعتراض اونهارو به کوش مسیولین اونهم در حالیکه به غیر از فرهنکیان طبقات بهرمند از قبیل ملاک وبازاریان مرفه صنوف طلا فروشان اهن فروشان نمایشکاه داران مشاورین املاک بانکیها مخابراتیها و….حذف نشده این انتظار از شما اول به عنوان یک حقوق دان ووکیل ودوم فرهنکى میره که مطلبو انعکاس بدید.با تشکر.

  [پاسخ]

 2. اکبر علیزاده(کارشناس مرمت آثار)

  باسلام.چندسال پیش دل نوشته ای در باب بی مهری مسولان نسب به میراث فرهنگی ،در دوهفته نامه بیان لر نوشتم که خاطر بعضی کارمندان موزه مردم شناسی نه میراث شهرستان کوهدشت آزرده شد….هر اداره ای چارت سازمانی خاص خود را دارد،اما آقایان ملکشاهی،فرماندار وامانی عزیز،کدام کارشناس باستان شناسی؟کدام کارشناس صنایع دستی؟کدام کارشناس مرمت؟فرش ودیگر رشته ها….بنده فوق لیسانس باستان شناسی سراغ دارم که درشهر اصفهان به بازاریابی مشغول است،هست لیسانسی که در تهران نگهبان است!!! آقای امانی دوسال پیش درزمان قربانی نامه اشتغال وبکارگیری این حقیر به اداره کل استان ارسال شد با امضای حسینی مکارم معاونت سازمان میراث فرهنگی کشور اما ترتیب اثر داده نشده تابه حال(باتوجه به سرپرست بودن خانواده)…..امید است آقایان به فکر دریافت مجوز استخدام برای میراث فرهنگی شهرستان باشند واین اداره ی به حال خود رها شده سر وشکل بهتری به خود گیرد!
  اداره میراث باید باریمن اگر ناریمن گناه کاریمن
  میراث فرهنگی سیاپوش وه چوین که میرملاس فراموش وه

  [پاسخ]

 3. اکبر علیزاده(کارشناس مرمت آثار)

  جا داره از مهدی دوست محمدی هم به خاطر درج مطالب پیرامون میراث فرهنگی دست مریزاد گفت….

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط