سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۲:۲۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۰۶ تیر ۱۳۹۴در ۳:۵۴ ب.ظ تعداد بازدید: 636 بازدید کد خبر:39195 چاپ خبر

لکسوس یک هاوربرد واقعی ساخته است !

0

کمپانی خودرو سازی ژاپنی لکسوس ، به تازگی ویدیویی را منتشر کرده که در آن هاوربرد ( تخته شناور ) این شرکت دیده می شود.این دستگاه که اسلاید ( Slide ) نام دارد به ادعای لکسوس اولین هاوربورد واقعی و قابل راندن در جهان است که بدون نیاز به مسیری خاص قادر به حرکت در سطوح مختلف می باشد.

لکسوس می گوید در این هاوربرد از دانش تعلیق مغناطیسی استفاده کرده است.در داخل این دستگاه آهنرباهای بسیار قوی استفاده شده که با نیتروژن مایع خنک می‌شوند.به همین دلیل است که در تصاویر  منتشر شده از این هاوربرد ، یک بخار سفید رنگ دیده می شود.

Lexus-Hoverboard-1

تعلیق مغناطیسی دانشی است که ژاپنی ها مدت هاست از آن بهره می برند.قطارهای پرسرعت Maglev ژاپنی از همین تکنولوژی استفاده می کنند.با این حال استفاده از چند ابررسانای مغناطیسی نیازمند سطحی خاص برای حرکت می باشد فناوری که مسیر حرکت قطارهای Maglev  بر همان استوار است ، اما در ویدیویی که از هاوربرد اسلاید منتشر شده این دستگاه بر روی سطحی سیمانی به صورت معلق به نمایش در آمده است !

مصادف شدن سال ۲۰۱۵ میلادی با روند داستانی فیلم علمی-تخیلی «بازگشت به آینده۲» بسیاری از شرکت‌ها را برانگیخته تا پیش از پایان سال هاوربردهای‌شان‌ را بسازند. چند ماه پیش هم شرکتی با نام Hendo به‌همراه «تونی هاوک»، اسکیت-سوار معروف اقدام به رونمایی از یک هاوربرد کرد. اما پس از چند روز معلوم شد که هاوربرد آن‌ها واقعی نبوده. پس از آن هم شرکت دیگری ‌با نام HUVr از یک هاوربرد رونمایی کرد که باز هم معلوم شد ویدیوی رونمایی آن کاملا با استفاده از جلوه‌های ویژه‌ی تصویری ساخته شده بود.

Lexus-Hoverboard-3

با این حال لکسوس ادعا کرده که هاوربر ساخت این شرکت کاملا واقعی بوده و کار می کند.هرچند که به گفته این شرکت ، Slide یک نمونه مفهومی است و لکسوس برنامه ای برای تولید و عرضه آن به بازار را ندارد.

 منابع :  gizmodo & Theverge 

سرویس فناوری کشکان/رامین نجفی

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط